https://yemek.com/tarif/yalanci-cheesecake/ | Yalancı Cheesecake Tarifi

Gerçeklerinden Ayırt Edemeyeceğiniz Kadar Nefis 9 "Yalancı" Tarif

Favorilerime
Ekle

İsimlerinin "yalancı" olduklarına bakmayın, onlar bize nefis yalanlar söyleyen muazzam tarifler.

Bazı yemekleri çok severiz ama hazırlaması saatler süreceği için ya yapmaya üşeniriz ya da içindeki sevmediğimiz bir malzemeden dolayı bir türlü o yemekle mutfaklarda kavuşamayız. Çoğunlukla zahmetli olduğu için birçoğunu sadece dışarıda yediğimiz böyle yemeklerde "yalancı tarifler" bir kurtarıcı, mutfak zekamızın bir pırıltısı olarak ortaya çıkıyor.

Hem yapımları gerçeklerine göre çok daha pratik hem de tatları gerçeklerinden farksız. Misafirleriniz üzerinde bu nefis testi yapmak sizin ellerinizde.

Şimdiden afiyetler olsun. Buyursunlar:

  • İsraf karşıtı yalancı kiş


Buzdolabınızın derinliklerinde unutulan malzemeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz bu kiş tarifimizle israfa karşı bir duruş sergilerken, hem mideniz hem de cebiniz mutlu olacak.

İsrafa karşı lezzetli bir duruş: İsraf karşıtı yalancı kiş tarifi

  • Yalancı cheesecake

Labne peynirinden hoşlanmayanların da afiyetle yiyebileceği tarifimizde başrol limonun. Bu tarifle canınız cheesecake çektiğinde yapımıyla uğraşmanın getireceği üşengeçliği bir kenara bırakıp, mutfağa doğru usul usul gideceksiniz.

İşte bu kadar basit: Yalancı cheesecake tarifi

  • Yalancı profiterol

yalanci-profiterol-tarifi-fb
Neredeyse Fransız'lardan alıp ülkemizin milli tatlısı yapacağımız profiterolü çok seviyoruz. Yapımı biraz zahmetli olan bu naçizane tatlının hamur kıvamını tutturmak oldukça zor. Tat olarak gerçeğinden hiçbir farkı olmayan bu tarifimizle evdeki profiterol partilerine hazır olabilirsiniz.

Pastaneler kıskanacak: Yalancı profiterol tarifi

  • Yalancı işkembe çorbası

Yalancı İşkembe Çorbası Tarifi

Yalancı İşkembe Çorbası Tarifi


"Nasıl işkembe sevmezsin???" sorusunu eğer bir işkembesevmez iseniz birçok kere duymuşsunuzdur. Halkımız tarafından çok sevilen, özellikle hastalıklarda şifa olarak içilen işkembe çorbasını kokusundan ve malzemelerinden dolayı sevmeyenler için tavukla hazırlanan bu alternatif tarifimiz tadıyla gerçeğinden farksız olacak.

İşkembe çorbası artık evde de yapılabilecek: Yalancı işkembe çorbası tarifi

  • Yalancı tavuk göğsü

yalanci-tavuk-gogsu-yeni
Sütlü tatlılara olan aşkımızı hangi tatlı anlatır desek ilk akla gelecek üç tatlıdan biri olan tavuk göğsü, evde yapması oldukça zahmetli bir tatlı. Çok seviyorsak ve evde yapımı da zorluysa buna hemen bir çözüm bulmak da bizim elimizde. Ne görüntüsüyle ne de tadıyla gerçeğinden farkı olmayan tavuk göğsü tarifimizi en kısa zamanda ince belli bir bardak çayın yanında görmek dileğiyle.

Mutfaklarınız pastanelere dönüşecek: Yalancı tavuk göğsü tarifi

  • Yalancı su böreği


Günün her vakti yesek bıkmayacağımız su böreğini evde hazırlamak oldukça zahmetli. Hamur işine olan aşkımızın mimarlarından su böreğini bu tarifle yaklaşık 15 dakika içinde hazırlayıp fırına sürebilirsiniz.

İçinizdeki börekçiyi keşfedin: Yalancı su böreği tarifi

  • Yalancı kalamar


Deniz ürünleriyle arası pek iyi olmayan ama arasını da sıcak tutmaya çalışanların tercih edebileceği bu tarifimizde kalamar yerine tavuk kullanılıyor. Dış kaplaması da Uzak Doğu'dan "tempura" tarifiyle çok benzer.

Arkadaş toplaşmalarının vazgeçilmezi olacak: Yalancı kalamar tarifi

  • Yalancı çikolata

Yalancı Çikolata
Çocuğunuza içinde ne idüğü belirsiz olan fabrikasyon çikolatalar yerine hazırlayacağınız bu yalancı ama nefis çikolata tarifiyle gönlünüz rahat edecek.

Bakkal amca kızacak: Yalancı çikolata tarifi

  • Yalancı cezerye

Yalancı Cezerye Tarifi

Yalancı Cezerye Tarifi


Havuç pestili olarak da bilinen ve çok sevdiğimiz cezeryeyi bu tarifimizle kolayca top top hazırlayıp çay saatlerinizde sohbet eşliğinde rahatlıkla yiyebilir, havuca olan aşkınızı körükleyebilirsiniz.

Bugs Bunny bu havuçlu tarifi beğendi: Yalancı cezerye tarifi

Tatları gerçeklerden farksız olan bu tariflerimizi sevdiklerimizle paylaşmayı unutmayalım.

Afiyetler olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?