https://noshon.it/tips/how-to-make-powdered-sugar/ |noshon.it

Sadece 2 Malzemeyle: Evde Pudra Şekeri Nasıl Yapılır?

Favorilerime
Ekle

Kurabiyelere yumuşacık bir doku vermesiyle, milföylü tatlıların tadını daha şekerli yapmasıyla, hamurunda az şeker kullanılan tatlıları kurtarıyor oluşuyla özellikle tatlı yapımının olmazsa olmaz malzemelerinden biridir pudra şekeri. Toz şekerden çok daha kolay bir kullanım şekline sahip olması nedeniyle de tercih ediliyor. Özellikle hızlı bir kurabiye yapmak istediğiniz durumlarda tek kelimeyle hayat kurtarıcı oluyor. İçine girdiği hamuru çabucak toparlıyor.

Bu şekilde hızlıca bir kurabiye yapmak istediğinizde, başka bir tatlı tarifinde malzemelerde pudra şekeri yazıyor ve evinizde pudra şekeri yoksa, tatlınızın şekeri az gelmişse ve onu kurtarmak istediğiniz bir durum yaşıyorsanız, ''Ben evde her şeyi kendim yapmak istiyorum'' diyenlerdenseniz evde pudra şekeri yapımını anlatalım sizlere. Elinizin altında olan sadece 2 malzemeyle çok hızlı ve pratik şekilde pudra şekeri yapmanız mümkün. Eliniz bir daha markette satılanlara gitmeyebilir.

Evde pudra şekeri nasıl yapılır?

Evde pudra şekeri yapmak sandığınızdan çok ama çok daha kolay. Uzun süre saklayabileceğiniz ve dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz pudra şekerleri için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var. Bu iki malzeme şeker ve nişasta. Nişastanızı buğday ya da mısır nişastası olarak tercih edebilirsiniz. Evinizde nişasta olmadığı durumlarda nişastası ya da varsa pirinç unuyla da yapabilirsiniz.

Her bir su bardağı toz şeker için 1 tatlı kaşığı kadar nişasta kullanmaya özen gösterin. Pudra şekerine nişasta konulmasının amacı hem daha hızlı rondadan geçmesini sağlamak, hem kıvam vermek hem de dayanma süresini uzatmak. Temiz ve kuru bir mutfak robotunun içerisine toz şekerinizi alın. Birkaç defa robotunuzu çalıştırın, ardından kapağı açıp nişastayı ekleyin.

Nişasta ve şekeri robotunuzu ara ara dinlendirerek çekin. Sonunda toz kıvamda şahane bir pudra şekeri elde etmiş olacaksınız. İsterseniz içerisine toz vanilin de ilave edebilir, mis gibi bir aroma ve koku da verebilirsiniz. Esmer şeker, Hindistan cevizi şekeri gibi farklı toz şeker türlerinden de pudra şekeri elde edebilirsiniz.

Pişmaniye Kurabiye Tarifi

Pişmaniye Kurabiye Tarifi

Kuru ve temiz bir kavanozun içerisinde, ağzı sıkıca kapalı bir şekilde ve serin bir yerde pudra şekerini muhafaza edebilir ve dilediğiniz tatlı tarifinde kullanabilirsiniz!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?