https://yemek.com/tarif/sutlu-karnabahar-corbasi/ | Sütlü Karnabahar Çorbası Tarifi

Kremalı Çorbaları Ağır Bulanlar İçin Yumuşak İçimli 10 Nefis Sütlü Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Özellikle kış aylarında içimizi ısıtan, şifa kaynağı çorba tariflerinden bazıları salçalı olanları, bazıları terbiyeli olanları, bazıları ise kremalı ya da sütlü olanları daha çok sever. Bizim bugün sözümüz ise diğerlerinden daha yumuşak içimli olan sütlü çorbaları sevenlere...

Sütün besleyicilik ve kıvam kattığı bu çorbalarda malzemeleri daha baskın hissederken içtikten sonra da kendinizi kuş gibi hafif hissedeceksiniz.

Kremalı çorbalardan da daha hafif olan sütlü çorba tarifleri öyleyse karşınızda...

  • Sütlü mantar çorbası tarifi

En sık yapılan çorbalardan kremalı mantar çorbası eğer size ağır geliyorsa onun da bir çözümü var elbette. Bu sefer onu sütle yapıyor, hem kıvamına hem lezzetine hayran oluyoruz.

Bol karabiber taneli: Sütlü mantar çorbası tarifi

  • Süt çorbası tarifi

İçindeki tel şehriyelerle farklılaşan bol süt ihtiva eden bir çorba bu. Üstelik sadece 10 dakikada hazırlanıyor, midelere şenlik yaşatıyor.

Mis gibi kokar: Süt çorbası tarifi

  • Sütlü domates çorbası tarifi

Sofralarımızın vazgeçilmez çorbalarında ilk 5'e giren domates çorbası yine şifa dağıtıyor ama bu sefer süt ilavesiyle besleyiciliğine besleyicilik katıyor.

Rengi hep güzel: Sütlü domates çorbası tarifi

  • Sütlü karnabahar çorbası tarifi

Sütün yumuşaklığını, karnabaharın enfes lezzetini barındıran nefis bir çorbada sıra. Karnabahardan uzak duranların bile keyifle içeceği bu çorba kış aylarının vazgeçilmezi olacak.

Karnabahar sevme sebebi: Sütlü karnabahar çorbası tarifi

  • Sütlü brokoli çorbası tarifi

Sebzelerin en sağlıklı olanlarından brokoli, hastalığı evden uzak tutan bir çorba tarifinin başrolünde. İçimi de oldukça yumuşak olan bu çorbayı menünüzden eksik etmeyin.

En güzel yeşil: Sütlü brokoli çorbası tarifi

  • Sütlü çorba tarifi

Hem pratik, hem çok besleyici hem de doyurucu bir başlangıç arayanlar için ideal bir tarif sütlü çorba. Süt, un ve bulgurun nefis uyumuna bayılacaksınız.

Yirmi dakikada sofrada: Sütlü çorba tarifi

  • Patates çorbası tarifi

Bol nişastalı bir çorba olan patates çorbası içiminin hafifliğini süte borçlu. Her halini sevdiğimiz, tariflerin vazgeçilmez malzemesi patates, çorba olduğunda da pek güzel.

Tek kasesiyle doyurur: Patates çorbası tarifi

  • Kabak çorbası tarifi

Genelde mücver, kızartma, dolma gibi şekillerde değerlendirdiğimiz kabağı aslında çok nefis bir çorbaya çevirebilirsiniz. Lezzetiyle şaşırtan kabak çorbası yeni gözdeniz olacak.

Yoğurt da var: Kabak çorbası tarifi

  • Köz patlıcan çorbası tarifi

Patlıcanın en nefis hallerinden biridir köz patlıcan. Mangal keyfiyle özdeşleşmiş olan köz patlıcanlardan bu sefer besleyici bir çorba yapıyor, onu sofralarımıza heyecanla davet ediyoruz.

Farklı çorbalar arayanlara: Köz patlıcan çorbası tarifi

  • Zencefilli bal kabağı çorbası tarifi

Zencefilli Bal Kabağı Çorbası Tarifi

Zencefilli Bal Kabağı Çorbası Tarifi

Bal kabağı mevsimi geldiğinde ondan sadece kabak tatlısı yapmak olmaz. Onu zencefilli, sütlü nefis bir çorbaya dönüştürmek de elimizde. Kaşıklar hazırlansın.

Saat 12'yi vurmadan: Zencefilli bal kabağı çorbası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?