https://yemek.com/tarif/meyveli-milfoy-pasta/ | Meyveli Milföy Pasta Tarifi

Pratikliği Sayesinde Her Gün Yapmak İsteyeceğiniz Birbirinden Nefis 12 Milföylü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Milföy hamuru ile hazırlanan, bu sayede sadece lezzetli değil aynı zamanda çok da pratik olan o güzelim milföylü tatlı tariflerine kim hayır diyebilir ki?

Hemen hepimizin bir kurtarıcı gibi buzluğunda mutlaka bulundurduğu milföy hamurlarını çıkarın, bu kez onları çok tatlı bir iş için kullanacağız!

Sadece tatlı krizlerine en hızlı ve lezzetli çözümleri bulmakla kalmayacak, aynı zamanda çat kapı gelen misafirlere de kısa sürede kolayca hazırlayacağımız efsane tatlılar sunacağız.

Çıtırtısı tüm evi saracak, yanına demleyeceğiniz bir çay ya da pişireceğiniz bir kahve ile efsane bir menüye dönüşecek bu milföylü tatlı tariflerini mutlaka deneyin diyor ve başlıyoruz!

 • Belem turtası (Pasteis De Belem) tarifi

Gizli tarifinin dünya üzerinde yalnızca ve yalnızca 4 kişi tarafından bilindiği söylenen bir Portekiz tatlısı o. Dünyaca meşhur bu tatlının orijinaline en yakın haliyse şimdi evinizin konforunda yapabileceğiniz bu tarif!

Milföyleri buzluktan çıkarın: Belem turtası tarifi

 • Çikolatalı puflar tarifi

Çıtır çıtır milföyler puf puf kabarıyor, bu lezzet bir de çikolata ile birleşince insan kaç tane yediğini şaşırıyor.

Bol bol yapmalı: Çikolatalı puflar tarifi

 • Vişneli milföy tatlısı

Çıtır çıtır milföyler nefis bir muhallebi ve rengiyle iştah açan vişne sosuyla buluşuyor, ortaya şipşak hazırlayabileceğiniz efsane bir tatlı çıkıyor.

Her gün olsa bıkmadan yenir: Vişneli milföy tatlısı tarifi

 • Muzlu ters yüz tart tarifi

Sunumuyla maharetlerinizi gözler önüne serebileceğiniz kadar farklı ve iştah açan bir tarif var sırada. Karamelize olan şekerle perçinlenen lezzetiyle muzun başrolü kaptığı bu tart, bugüne dek tüm denediklerinizi unutturacak.

Muz severler bu tarifte buluşuyor: Muzlu ters yüz tart tarifi

 • Karamelli çikolatalı elmalı milföy tarifi

Aniden gelen tatlı krizlerine 15 dakikada çok pratik bir çözüm buluyor, içini sevdiğimiz farklı malzemelerle de çeşitlendirebiliyoruz.

Daha kolayı çikolatayı doğrudan kaşıklamak: Karamelli çikolatalı elmalı milföy tarifi

 • Reçelli milföy tarifi

Çay saatlerinizin aranan ismi olmaya aday bu lokmalık renkli güzelleri dilediğiniz reçellerle lezzetlendirebilir, dilerseniz her birini farklı bir reçelle hazırlayarak renk ve lezzet cümbüşü oluşturabilirsiniz, bizden söylemesi.

Her hali nefis: Reçelli milföy tarifi

 • Muhallebili milföy külah tarifi

Bu kez pratiklikten biraz ödün veriyoruz, doğruya doğru. Ama yine de çok vakit harcamadan toplam 30 dakikada ortaya böyle yemeye doyamayacağınız güzellikte çıtır çıtır külahlar çıkarıyoruz.

Misafirlerine şov yapmak isteyenler hemen buraya: Muhallebili milföy külah tarifi

 • Kremalı volovan hamurları tarifi

Milföy hamurlarına şekil verilerek hazırlanan volovanlar, tüm dünyada sıkça yapılan, yeri geldiğinde içine pastacı kreması konularak tatlıya dönüştürülen, yeri geldiğinde tavuk-ıspanak gibi dolgularla hazırlanıp ana yemeğe çevrilen enfes lezzetler. Ve biz tabii ki bu kez tatlısını hazırladık.

Milföye teşekkür etmek için bir sebebimiz daha oldu: Kremalı volovan hamurları tarifi

 • Meyveli milföy pasta tarifi

Kendisine pastane vitrinlerinde, kafe menülerinde sıkça rastlıyor, farklı isimlerle onu hemen her yerde bulabiliyoruz. Oysa hazır olarak almaktansa evde yapmak gibisi yok, biliyorsunuz. O zaman ne duruyoruz...

Hazırlayın malzemeleri, hemen başlayalım: Meyveli milföy pasta tarifi

 • Elmalı milföy tarifi

Görüntüsü sizi korkutmasın, muffin kalıplarından alacağınız destekle kolayca hazırlayabilecek, ortaya bambaşka, efsane bir tatlı çıkarabileceksiniz.

Elmaya teşekkürlerimizle: Elmalı milföy tarifi

 • Ev yapımı torpil pasta tarifi

Ev Yapımı Torpil Pasta Tarifi

https://yemek.com/tarif/ev-yapimi-torpil-pasta/ Ev Yapımı Torpil Pasta Tarifi

Yine pastanelerden alışık olduğumuz bir lezzetle, adından görüntüsüne, her şeyine bayıldığımız torpil pasta ile devam ediyoruz. En bol kremalısını, başka bir deyişle en torpillisini evde ellerinizle kendinize yapın diye...

Karşınızda: Ev yapımı torpil pasta tarifi

 • Milföyden şöbiyet tatlısı tarifi

Milföy hamurunun mis gibi muhallebilerle, aslını aratmayan pastacı kremalarıyla nefis bir uyum içinde olduğunu zaten biliyoruz ama peki ya şerbet? Bugüne dek milföyü şerbetle bir araya getirmeyi hiç düşünmediyseniz bu tarifi denedikten sonra onsuz geçen günlerinize üzülebilirsiniz. Öyle güzel ve pratik ki artık bayramlarda bile onu yapmak isteyeceksiniz.

Baklavayı unutturur: Milföyden şöbiyet tatlısı tarifi

 • Samsa tatlısı tarifi

Samsa Tatlısı Tarifi

Samsa Tatlısı Tarifi

Sadece 1 tane şerbetli ve milföylü tarif verip gitmek olmaz, onu nasıl çeşitlendirebileceğinizi de göstermeli, Türk mutfağının az bilinen ama bir an önce tanınması gereken lezzetlerinden nefis bir samsa tatlısı da yapmalı mesela...

Şimdi sıra sizde: Samsa tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?