Bisküvili Lokumlu Kurabiye Tarifi

Görür Görmez Hemen Denemek İsteyeceğiniz 12 Nefis ve Pratik Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hep aynı kurabiye tariflerini hazırlamaktan sıkılanları, farklı tatlar keşfetmek isteyenleri, yeri geldiğinde pastanelerdekileri bile kıskandıracak görüntüde kurabiyeler hazırlamak isteyenleri hemen böyle alalım!

Klasikleşen tatlardan un kurabiyelerini, annelerimizin-anneannelerimizin ellerinden yemeye alışık olduğumuz o mis gibi elmalı kurabiyeleri ya da hep yaptığımız kakaolu kurabiyeleri bir kenara alıyoruz bugün. Büyük ihtimalle daha önce evde yapmayı hiç denemediğiniz kadar farklı kurabiyeleri keşfetme zamanı şimdi.

Görür görmez denemek isteyeceğiniz bu farklı kurabiye tariflerini bir köşeye mutlaka not edin, her birini tek tek deneyin. Zaten bir kez deneyince hep yapmak isteyecek, misafirlerinize ikram ettiğinizde aldığınız harika tepkiler sonrası bu kurabiye tariflerini en favori lezzetleriniz arasına koyacaksınız, eminiz.

Sizi hemen aşağıya alalım, kıyır kıyır kurabiyelerin mis kokusuna kapılma vakti geldi!

"Ben yapılışlarını detaylarıyla görmek istiyorum" diyenlere özel bonusla başlayalım: 8 Farklı Tatlı Kurabiye Tarifi

Çayın, kahvenin yanına en az kek kadar yakışan birbirinden farklı, pratik ve nefis tatlı kurabiye tarifleri karşınızda! Yanardağ kurabiyeden küllü kurabiyeye, daha önce büyük ihtimalle hiç denemediğiniz kadar değişik ve nefis bu kurabiyelerin yazılı tariflerine ulaşmak isterseniz hemen şuraya tıklayabilirsiniz.

 • Süt şerbetli ıslak kurabiye tarifi

Kıyır kıyır dokusuyla ilk ısırıkta ağızda dağılan o kurabiyelerden biraz daha farklı, adeta bir şerbetli tatlı kıvamında olan, bu kez ısırır ısırmaz damağınızda unutulmaz bir tat bırakacak yumuşacık bir kurabiye yapıyoruz.

Buyurmaz mıydınız: Süt şerbetli ıslak kurabiye tarifi

 • Bardak kurabiye tarifi

"Bugün farklı kurabiyeler yapacağız" derken çok kararlıydık. İşte bu bardak şekli vererek hazırladığımız, dilerseniz içine süt dökerek efsane bir lezzet ve yeme deneyimi kazanacağınız kurabiyemiz de bu kararlılığımızın en lezzetli kanıtlarından biri.

Sıvayın kolları, başlıyoruz: Bardak kurabiye tarifi

 • Armut kurabiye tarifi

Kolayca hazırlanan bir hamur birkaç ufak nokta sayesinde adeta bir armuta dönüşüyor, görüntüsüyle iştah açan bu kurabiyeler yedikçe yeniyor.

Bol bol yapmalı: Armut kurabiye tarifi

 • Atom kurabiye tarifi

Evinizde şekil şekil kurabiye kalıpları yoksa da mutlaka bir limon sıkacağınız vardır, eminiz. İşte bu kurabiyelerin şekli limon sıkacağı desteğiyle çok kolay bir şekilde yapılıyor, içindeki malzemelerle enerjinizi de göklere çıkarıyor.

İçinde yok yok desek yeri: Atom kurabiye tarifi

 • Leblebili kurabiye tarifi

Daha önce büyük ihtimalle hiç yapmadığınız ama bir an önce tanışmanız gereken bir diğer kurabiye tarifi de gücünü leblebilerden alan bu mis kokulu, toplam 4 malzemeli kurabiye.

Az malzeme dev lezzet: Leblebili kurabiye tarifi

 • Limonlu çatlak kurabiye tarifi

Kıyır kıyır dokusu, mis gibi limon aroması ve o çatlaklığıyla iştahları bir kat daha kabartan görüntüsü... Aynısını pastanelerde dahi bulamazsınız.

Yapımı da düşündüğünüzden çok daha kolay üstelik: Limonlu çatlak kurabiye tarifi

 • Havuçlu kafes kurabiye tarifi

Şeklini vermesi çok pratik olacak, içindeki havuçlu harçla lezzeti katlanacak. Çay saatleri onunla çok daha renkli...

Çok daha lezzetli: Havuçlu kafes kurabiye tarifi

 • İzmir bomba tatlısı tarifi

Adında kurabiye ismi geçmiyor olsa da nereden baksanız o da aslında içi çikolata kremasıyla dolu nefis bir kurabiye. Tabii incecik hazırlanan hamuruyla, içinden oluk oluk akan çikolatasıyla bildiklerinizden çok daha farklı...

Tam da farklı lezzetler peşinde olanlara layık: İzmir bomba tatlısı tarifi

 • Buzluk kurabiyesi tarifi

Şipşak hazırlayıp buzlukta uzun süre saklayabileceğiniz, çat kapı misafiriniz geldiğinde hemen buzluktan çıkarıp pişirebileceğiniz bir kurabiye düşünün...

Pratikliğin böylesi: Buzluk kurabiyesi tarifi

 • Aynı hamurdan üç farklı kurabiye tarifi

Tek bir kurabiye hamuru hazırlayıp onu hem tatlı hem tuzlu, toplam 3 farklı kurabiyeye dönüştürdük. Aniden misafirlerinizin geleceğini öğrendiğiniz anlarda ortaya kısa sürede dev bir çay menüsü çıkarın istedik.

Bu tarifleri bir köşeye mutlaka kaydedin: Aynı hamurdan üç farklı kurabiye tarifi

 • Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

Bisküvili Lokumlu Kurabiye Tarifi

Bisküvili Lokumlu Kurabiye Tarifi

Hemen hemen her evde bulunan 5-6 malzeme ile yapıldığı yetmezmiş gibi hazırlaması da sadece 15 dakikanızı alacak bir kurabiye o. Üstelik bize nostaljik anlar yaşatan lokumlu bisküvi tadında.

O, bir kurabiyeden çok daha fazlası: Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?