Fırında Sebzeli Misket Köfte Tarifi

Mini Mini Köfteleriyle Her Gün Bıkmadan Yenecek Kadar Nefis 10 Misket Köfteli Tarif

Zeynep Çetin
Yemek.com Editörü / Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlend...
Devamını okuyun

Sıkça Yenen Konular


Favorilerime
Ekle

"Ne pişirsem" diye düşünenleri de, "Ben et yemeden doyduğumu hissetmiyorum" diyenlerin de, köfteye asla hayır diyemeyen miniklerin de çok seveceği nefis tarifler hazırladık bu kez!

İçinde mini mini köftelerin lezzeti gizli bu misket köfteli tarifler sayesinde her yemek çok daha lezzetli, her yemek çok daha özel olacak, kurduğunuz sofraya oturan herkes o sofradan afiyetle doyarak kalkacak.

Az miktarda kıymayla da nefis ve doyurucu yemekler hazırlanabileceğinin kanıtı, bol proteinli nefis yemekler için hemen aşağıdan bekleniyorsunuz. Buyursunlar...

  • Misket köfteli patates paçası tarifi

Mini mini köfteleri ilk olarak ona en çok yakışan isimlerden biriyle, patatesle bir araya getirelim istedik. Ama bu kez patatesi, belki de daha önce hiç denemediğiniz kadar farklı ve nefis bir kıvamda hazırladık.

Patates püresini unutturacak bir lezzette: Misket köfteli patates paçası tarifi

  • Fırında sebzeli misket köfte tarifi

Misket köfteleri yalnız bırakmamaya kararlı olduğumuz listemizde bu kez en sevdiğimiz sebzeler bize eşlik ediyor, tabaklarımız hem rengarenk hem de çok sağlıklı oluyor.

Sebzesiyle, etiyle: Fırında sebzeli misket köfte tarifi

  • Bezelyeli misket köfte tarifi

Şöyle suyuna ekmek bana bana yemelik ya da yanında pilavla ikram etmelik bir sulu yemek hazırlamak istiyorsanız aradığınız o tarif tam da karşınızda duruyor. Taptaze bezelyeler de tezgahlarda yerini alırken bu yemek bir an önce sofralarda yerini almayı hak ediyor.

Bu akşam ne pişireceğimiz belli: Bezelyeli misket köfte tarifi

  • Tereyağlı mantı çorbası tarifi

İçinde misket köftelerin, antıların arzıendam ettiği bu çorba, klasik çorbaların çok daha ötesinde bir lezzet sunuyor, tek başına bir ana yemek olarak dahi değerlendirilebiliyor.

Bir kasesiyle tıka basa doyuruyor: Tereyağlı mantı çorbası tarifi

  • Köfteli yoğurt çorbası tarifi

Mantı ve köfteyi bir arada kullanmak yerine biraz daha hafif, şöyle yoğurt sayesinde midenizi de çok yormayacak bir çorba hazırlamak isterseniz sizi de hemen böyle alabiliriz.

Nanesini de eksik etmeyelim: Köfteli yoğurt çorbası tarifi

  • Misket köfteli nohut tarifi

Tencere yemeklerinin en sevilenlerinden baklagillere de mini mini köfteler çok yakışıyor, nohut sevmeyenler dahi onu böyle görünce, bir kez tadına bakınca tabak tabak yemek istiyor.

Yanına da cacık gelsin: Misket köfteli nohut tarifi

  • Köfteli perde pilavı tarifi

Kuracağınız en özel ve en kalabalık sofralara dahi onu tek başına çıkarabilir, sofrayı ona emanet edebilirsiniz. Pirinciyle, köftesiyle, renk katan havucuyla bu nefis pilavın doyuramayacağı kimse yok.

Sunumu da çok şık: Köfteli perde pilavı tarifi

  • Mini köfteli semizotu tarifi

Akşam yemeği olarak daha hafif ama doyurucu olacak yemekler tercih edenlerdenseniz semizotu sayesinde hafif olacak, mini mini köfteleriyle de doyuracak bu nefis yemeği tercih edebilirsiniz.

Sağlık dolu tabaklar için: Mini köfteli semizotu tarifi

  • Ekşili köfte tarifi

Tam kıvamında, dağılmadan pişen köfteleriyle, kesilmeyen pratik terbiyesiyle, renk renk sebzeleriyle en sevdiğimiz yemeklerden biri o. Onu anne eli lezzetinde yapmak içinse bilinmesi gereken birkaç lezzet sırrı var.

İşte tüm lezzet sırları ve yapım aşamalarıyla karşınızda: Ekşili köfte tarifi

  • Köfteli makarna tarifi

Köfteli Makarna Tarifi

Köfteli Makarna Tarifi

Böyle bir listeyi mimi mini köftelerin en çok yakıştığı isimlerden biriyle, mis gibi köfteli makarnalarla tamamlamasak eksik kalırdı.Çocukluğumuzdan beri en sevdiğimiz yemeklerin başında geliyorsa sebebimiz çok!

Nostalji zamanı: Köfteli makarna tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?