Meyveli Soğuk Pasta Tarifi

Buzlukta Saklayıp Ferah Ferah Yiyebileceğiniz Dondurma Kıskandıran 12 Soğuk Tatlı

Favorilerime
Ekle

Buzluktan çıkarıp şöyle ferah ferah afiyetle kaşıkladığınız ev yapımı dondurma tarifleri bir kenarda dursun, biz bugün dondurma harici soğuk tatlılarla sizi tanıştıralım diyoruz.

Dondurma sevmiyor ama sıcaklarda şöyle serin serin yiyebileceğiniz tatlı tarifleri arıyorsanız bu buzluk tatlıları tam sizlik demektir! Üstelik buzlukta saklanabilen bu tatlı tariflerinin birçoğunu vakit bulduğunuzda bol bol yapıp dondurucuda uzun süre gönül rahatlığı da saklayabileceksiniz. Mis.

Bu yaz, şu zamana dek geçirdiğiniz tüm yazlardan çok daha ferah, çok daha tatlı ve lezzetli olsun, her gününüz mutlulukla geçsin. Şimdiden bu tarifleri deneyen herkesin ellerine sağlık, afiyetler olsun.

 • Kakaolu parfe tarifi

Hazırlamak için toplamda 15 dakikanızı ayırmanız yeterli olacak, üzeri için şipşak yapabileceğiniz sosuyla farkını ortaya koyacak.

Dondurmayı unutturacak kadar leziz: Kakaolu parfe tarifi

 • Meyveli soğuk pasta tarifi

Bir pasta düşünün, sadece 20 dakikada pişirmeden, içinde rafine şeker kullanmadan hazırlayabiliyor, buzlukta da öyle günlerce, saatlerce değil sadece 2 saat bekletiyorsunuz. Bir lokmasıyla hem ferahlatan hem de midelere şenlik bir lezzet yaşatan bu pastayı bir kez deneyen her gün yemek isteyecek.

Hiç bitmesin isteyeceğiniz bir lezzet: Meyveli soğuk pasta tarifi

 • Limon sorbe tarifi

Süt ve süt ürünlerini tüketemediği için dondurmalardan uzak duranlar başta olmak üzere limonun o ekşimsi tadını tatlılara yakıştıranlar, yaz boyu elinden limonata gibi serin lezzetleri eksik etmeyenler bu tariften bekleniyorsunuz!

Yok böyle bir lezzet: Limon sorbe tarifi

 • Kaseto tatlısı tarifi

Krem şanti, kakao, petibör bisküvi ve çikolata gibi hemen her yerde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlanıyor, bu tatlının en zor kısmı bir gece buzlukta beklemesine sabretmek oluyor.

Sonrası dilim dilim mutluluk: Kaseto tatlısı tarifi

 • Mozaik pasta tarifi

Buzlukta saklanan tatlılardan söz ederken hele bir de kakao ve petibör bisküvilerden söz açılmışken onu unutmak ne mümkün! Çocukluğumuzdan beri vazgeçemediğimiz bu muazzam lezzeti de bol bol yapıp buzluğa kaldırabilir, canınız her istediğinde dilimleyip servis edebilirsiniz.

Yanına da bir top dondurma mı gelse: Mozaik pasta tarifi

 • Dondurmalı tart tarifi

Tatlı gurmelerini böyle alalım, bu kez yukarıdakiler kadar pratik değil ama verdiğiniz tüm emeğe fazlasıyla değecek bir lezzet hazırlayalım. Dondurmadan vazgeçemeyenler de onu çok sevecek, dondurma daha önce belki de hiç denemediğiniz mis gibi Hindistan cevizli bir tartın üzerinde sofralara gelecek.

Buzlukta 20 dakika ona yeter: Dondurmalı tart tarifi

 • Meyveli parfe tarifi

Yazın gelmesiyle birlikte en sevdiğimiz meyveler mis kokularıyla tezgahlarda yerini aldığına göre onları tatlılarımızda da bol bol kullansak ya dedik, şöyle kolayca hazırlanan, bol meyveli enfes parfeler hazırladık.

Siz de sevdiğiniz meyveleri çıkarın, hemen başlayalım: Meyveli parfe tarifi

 • Çilekli buz tarifi

Toplam 5 malzemeyle hazırlanan ve çubuklarda yerini alan bu renkli buzlara buzluğunuzda bol bol yer açın. Çileklerin en ferah haliyle tanışın.

Süt bazlı dondurmaları yiyemeyenleri de böyle alalım: Çilekli buz tarifi

 • Limonlu soğuk pasta tarifi

Şöyle muazzam bir lezzeti hazırlamak için 15 dakikanızı ayırmaz mıydınız? İçinde yine limonun ferahlığı saklı bir tatlı o. üstelik öyle şık bir lezzet ki doğum günü yaza denk gelen sevdikleriniz için de bu pasta enfes bir doğum günü pastasına dönüşebilir...

Bizden söylemesi: Limonlu soğuk pasta tarifi

 • Buzluk pastası tarifi

Limon sevmeyenleri de unutacak değiliz tabii ki, yine 15 dakikada hazırlanan, yapılış adımlarını tek tek gösterdiğimiz şöyle pratik bir pasta da şahane bir fikir olabilir.

Yanına da soğuk kahve mi yapsak: Buzluk pastası tarifi

 • Kavunlu sorbe tarifi

İhtiyacınız olacak sadece 3 malzeme var: Kavun, su ve limon suyu. Evet, şaşırtıcı olsa da sadece bu kadar malzemeyle ferah, nefis ve farklı bir lezzet hazırlamak elinizde.

Her gün yenecekler listesine girdi bile: Kavunlu sorbe tarifi

 • Soğuk pasta tarifi

Son önerimiz de Ferhat Şef'in ellerinden çıkan, her katı damağınızda bambaşka lezzetler hissetmenizi sağlayacak, daha önce hiçbir yerde karşınıza çıkmayan bu özel mi özel pasta olacak!

Bu yazın favori isimlerinden biri o olacak: Soğuk pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?