Mini İmam Bayıldı Tarifi

Bir An Önce Herkesin Keşfetmesi Gereken 12 Farklı Zeytinyağlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havaların ısınmasıyla birlikte daha sağlıklı beslenmeye, daha ferah yemekler yapıp yemeye karar verenlerin sofralarına yepyeni lezzetler katacak farklı zeytinyağlı tarifler karşınızda!

Bol zeytinyağlı yaprak sarmaların, biber dolmaların, taze fasulyelerin arzıendam ettiği, klasik zeytinyağlı yemeklerin olduğu sofralardan söz etmiyoruz bu kez. Onları zaten çok seviyor ve sık sık yapıyoruz ama bu kez amacımız yepyeni tarifler keşfetmek!

Zeytinyağlı soğan dolmasından tutun da mini mini porsiyonlanmış imambayıldıya, şu zamana dek büyük ihtimalle denemediğiniz ama bir an önce tanışmanız gereken lezzetler hemen aşağıda sizi bekliyor. Onları çok bekletmeyelim ve sizi hemen aşağıya doğru alalım. Buyursunlar...

 • Zeytinyağlı patlıcan paçası tarifi

Yazın en güzel getirilerinden taptaze patlıcanların her halini çok seviyorduk ama bu haline bayıldık! Genelde yağda kızartılan, kızarırken de çok yağ çektiği için mideyi yoran patlıcanlar bu kez en ferah halleriyle karşımıza çıkıyor.

Bu renk cümbüşü her sofraya çok yakışıyor: Zeytinyağlı patlıcan paçası tarifi

 • Zeytinyağlı fasulye dizmesi tarifi

Klasik taze fasulye yemeğini bir de böyle deneyin! Yapımından sunumuna, kendisi şu zamana dek yaptığınız en lezzetli taze fasulye yemeği olacak.

Sofrada tüm gözler onun üzerinde toplanacak: Zeytinyağlı fasulye dizmesi tarifi

 • Zeytinyağlı soğan dolması tarifi

Nefis iç harcıyla, damakta eriyen soğanlarıyla, sumak ve nanenin katkılarıyla bu dolma, bir başka! İster ılık ister soğuk olarak servis etmenin de verdiği kolaylıkla...

Bu dolma sofralara damga vurmaya hazır: Zeytinyağlı soğan dolması tarifi

 • Zeytinyağlı türlü tarifi

En sevdiğiniz sebzeleri mutfak tezgahınıza çıkarın, hafif mi hafif, bir o kadar da doyurucu bir yemek hazırlayalım. Zeytinyağı sayesinde yediğiniz en hafif türlü o olacak...

İsteyenler sıcak isteyenlerse ılık ya da soğuk tüketebilecek: Zeytinyağlı türlü tarifi

 • Fırında sebzeli enginar kalbi tarifi

Zeytinyağlı enginar severlerin yeni favorisi olacak, bol sebzeli, renkli ve baharatlı bir yemek o. Sağlıkla doymanın en hafif hali!

Hemen denenmeli: Fırında sebzeli enginar kalbi tarifi

 • Barbunyalı taze fasulye tarifi

En sevdiğimiz iki yaz lezzetini, taze fasulye ve barbunyayı bir araya getirdik, ortaya "Ben zeytinyağlı yiyerek doyamam" diyenlerin bile afiyetle doyacağı mis gibi bir yemek çıktı!

Sofranızda ona mutlaka yer açın: Barbunyalı taze fasulye tarifi

 • Vişneli yaprak sarma tarifi

Zeytinyağlı yaprak sarmaya yaz dokuşunu vişneden geldi. Taptaze vişnelerden ve vişne suyundan destek alarak hazırlanan bu yaprak sarma, nefis tadıyla, ekşimsi lezzetiyle damaklara şenlik bir lezzete dönüştü.

Sarmaya da yaz geldi: Vişneli yaprak sarma tarifi

 • Zeytinyağlı elma tarifi

Elmadan tatlı yapmaya alışkın olanları ufak bir şaşkınlığa uğratacak, bir kez deneyip tadına bakanları ise lezzetiyle kendine bağımlı yapacak enfes bir zeytinyağlı var sırada!

Bu lezzeti keşfetmeyen kalmasın: Zeytinyağlı elma tarifi

 • Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

Kabaklardan her zaman dolma ya da kızartma yaparsınız, şimdi sıra sıyırmada! Özellikle midesini çok yormayacak hafif yemek arayışında olanlara, tam da mevsime uygun muazzam bir öneriyle geliyor...

Kabakları sıyırarak işe başlıyoruz: Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

 • Mini imambayıldı tarifi

Karnıyarığın vejetaryen hali imambayıldı, bu kez pek de bilinmeyen bir sunumuyla sofrada yerini alacak. Gözlere şenlik sunumuyla her göreni kendine hayran bırakacak.

Öyle de kolay hazırlanıyor ki: Mini imambayıldı tarifi

 • Zeytinyağlı rezene yemeği tarifi

Rezene denince akla hemen bitki çayları gelse de aslında soğanlı rezeneyle muazzam zeytinyağlı yemekler hazırlamak da elinizde.

Farklılık arayanlar hemen buraya: Zeytinyağlı rezene yemeği tarifi

 • Kuru incir dolması tarifi

Kuru İncir Dolması Tarifi

Kuru İncir Dolması Tarifi

Tarçınlı, çam fıstıklı dolma içlerine bayılanları hemen böyle alalım, kuru inciri bu kez tatlılarda değil yemek yapımında kullanalım.

Hem de başrolde: Kuru incir dolması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?