Kahvaltı Keki Tarifi

Kahvaltı Sofrasında Ekmeğin Yerini Alacak 10 Nefis ve Doyurucu Kahvaltılık Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sadesi, kakaolusu, ıslağı, limonlusu derken kek tarifleri çay saatine en çok yakıştırdığımız lezzetlerden. Peki çayın yanına bu kadar çok yakışan kekleri neden kahvaltılarımıza davet etmiyoruz ki?

Diğer kahvaltılıklarınızla nefis bir uyum sağlayacak bu kahvaltılık kek tarifleri sofrada ekmek yemeye son verecek ve çayın yanında dilim dilim yenecekler.

Fırınları bu sefer kahvaltılık kek tarifleri için ısıtıyoruz.

  • Peynirli kabaklı kek tarifi 

İçinde beyaz peynir, kabak ve dereotu var ve çok doyurucu. Ekmeğin yerini alacak peynirli kabaklı kek herkesi şaşırtmaya kararlı.

Baton kalıpta pişen: Peynirli kabaklı kek tarifi

  • Kahvaltı keki tarifi 

Sabah evi mis gibi bir kokuyla dolduracak yumuşacık bir kek tarifi bu. Dilerseniz önceden hazırlayıp buzluğa da atabilir, sabah çıkarıp pişirebilirsiniz.

Tek kelimeyle nefis: Kahvaltı keki tarifi

  • Mısır unlu kek tarifi 

Mısır ekmeğini sevenler buraya... Rengini mısır unundan alan, tok kıvamlı, doyurucu bir kek tüm püf noktalarıyla karşınızda.

Mısır ekmeği kıskanır: Mısır unlu kek tarifi

  • Peynirli kek tarifi 

Kırın yumurtaları, ekleyin beyaz peyniri, taze otları, zeytinyağını, yoğurdu... Çünkü tek başına serpme kahvaltı gücünde bir kek yapacağız sabaha.

Yedikçe yersin: Peynirli kek tarifi

  • Sebzeli kek tarifi 

Mevsim sebzelerini toplayın tezgaha, fırını ısıtın. Çünkü tek başına herkesi doyuracak güçte bu sebzeli kek tarifi sebze sevmek için de nefis bir sebep.

Her ısırıkta farklı lezzet: Sebzeli kek tarifi

  • Patates keki tarifi 

Patatesin her halini sevenler burada mı? Gelin onu bu sefer kahvaltıya davet edelim, yumuşacık, dilim dilim yenecek bir kek yapalım ona.

Patatesli omlet beklesin: Patates keki tarifi

  • Zeytinli peynirli kek tarifi 

Zeytin, peynir olmadan bir kahvaltı sofrası düşünebiliyor musunuz? Gelin o zaman bu ayrılmaz ikiliyi farklı bir şekilde konuk edelim sabah kahvaltımıza.

Sıradanlıktan uzak: Zeytinli peynirli kek tarifi

  • Patatesli peynirli kek tarifi 

İçerisindeki peynir, patates ve dereotu sayesinde çok doyurucu bir hal alıyor, ıslak keke benzeyen kıvamıyla bildiğiniz keklerden ayrışıyor.

Onu denemek için sebebiniz çok: Patatesli peynirli kek tarifi

  • Kuru domatesli tuzlu kek tarifi 

Tuzlu keklerin kahvaltıya en çok yakışanı karşınızda. Sofradakileri şaşırtacak, nasıl bittiğini anlayamayacağınız bu lezzete sofranızda yer açın.

Mis gibi: Kuru domatesli tuzlu kek tarifi

  • Kahvaltılık patates keki tarifi 

Kahvaltılık Patates Keki Tarifi

Kahvaltılık Patates Keki Tarifi

Haşlanmış patateslerden nefis bir kahvaltılık kek yapmaya hazır mısınız? O zaman patatesler haşlansın, domates ve zeytinler de bize katılsın, nefis bir sofra kuruyoruz.

Kaç dilim yersin: Kahvaltılık patates keki tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?