Milföy Hamuru Sayesinde Kolayca Hazırlanan ve Sofralara Farklılık Katan 12 Milföylü Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yemekle uzaktan yakından ilgisi olan herkesin buzdolabında mutlaka bulundurması gereken malzemelerden biri milföy hamuru! O kadar pratik lezzetler hazırlamamıza destek oluyor ki dar zamanlarda koşarak imdada yetişiyor, onunla yapılan her yemek tarifi de ayrı bir lezzetli oluyor!

Bu kez milföy hamurlarına biraz daha fazla iş yüklüyor, onları tatlı ya da atıştırmalık yapımında değil ana yemek tariflerinde değerlendiriyoruz. Hafta içi akşamlarında yemek yapmaya fazla vakit ya da enerji bulamayanlara çare olacak, çat kapı misafiriniz geldiğinde 20-30 dakikada mükellef bir sofra kurmanızı sağlayacaklar.

Bu milföylü ana yemek tariflerini tarif defterlerinize mutlaka not edin, ne zaman lazım olacakları hiç belli olmaz, biz baştan söyleyelim.

Hadi o zaman çıtırtı seslerine doğru alalım sizi.

 • Şişte milföylü köfte

Klasik köfteyi milföy hamurlarından alacağınız bir destekle efsane bir görüntüye ulaştırabilir, kendinizi evde adeta mangal yapmış gibi hissedebilirsiniz.

İşte bu kadar basit: Şişte milföylü köfte tarifi

 • Patatesli mantı

Mis gibi mantılara hepimiz bayılıyoruz ama evde klasik bir mantıyı hazırlamak oldukça emek isteyen bir iş, bir kere bunu bir kabul edelim. Tam da bu yüzden canınız mantı yemek istediğinde ama kendinizi yeterince enerjik hissetmediğinizde şipşak hazırlayabileceğiniz pratik bir mantı tarifi vereceğiz şimdi.

Tarif defterleri açılsın: Patatesli mantı tarifi

 • Milföylü tavuk sarma

Daha önce milföy hamurlarını hiç bu şekilde kullanmadıysanız hemen bu akşam bu lezzetle tanışmalısınız. Tavuk butlarına bambaşka bir görüntü veren milföyler nar gibi kızarıyor, doyuruculuk konusunda da üstüne tanımıyor.

Çıtır çıtır: Milföylü tavuk sarma tarifi

 • Tavuklu volovan

Milföy hamurları hem pofuduk hem de içi boş nefis volovanlara dönüşüyor, içine de mantarlı, tavuklu, kaşar peynirli nefis bir haç geliyor... Yemeden önce bir süre karşısına geçip izlemek isteyebilirsiniz.

Öyle bir şıklık: Tavuklu volovan tarifi

 • Ispanaklı ve mantarlı volovan

Tavuk eti yiyemiyor ya da yemeyi tercih etmiyorsanız milföy hamurundan hazırlayacağınız nefis volovanların içini farklı malzemelerle de doldurabilirsiniz. Biz bu kez ıspanak ve mantardan destek aldık örneğin. Siz dilerseniz bambaşka malzemeler de kullanabilirsiniz.

Damak tadınıza en uygun olanı seçin: Ispanaklı ve mantarlı volovan tarifi

 • Kıymalı milföy tart

Hazırlaması çok az vaktinizi alacak, fırında pişmesini beklerkense yükselen o mis gibi kokulara kayıtsız kalamayacağınız bir tarif geliyor... Dilerseniz o pişerken siz de ev yapımı yoğurdunuzdan mis gibi bol köpüklü bir ayran hazırlayabilirsiniz.

Harika menü: Kıymalı milföy tart tarifi

 • İsraf karşıtı yalancı kiş

Eğer daha ekonomik bir tarif istiyorsanız evde daha önce yaptığınız yemeklerden kalan malzemeler hazırlayabileceğiniz bu kiş tam sizlik demektir. İsraf sevmiyor, elimizde olan, buzdolabında kalan malzemelerle efsane bir yemek çıkarıyoruz.

Malzemeleri evdekilere göre çeşitlendirebilirsiniz: İsraf karşıtı yalancı kiş tarifi

 • Kabaklı milföy çanakları

Bugüne dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz kadar farklı sunumu ve içindeki malzemelerin uyumuyla çok pratik bir lezzet karşınızda! Kabağı herkese sevdirecek bu tarif, şipşak hazırlanması ve hafifliğiyle de özellikle ilkbahar-yaz sezonunda en çok pişireceklerinizden olacak.

Kaç tane yiyeceğinizi sayamayacaksınız: Kabaklı milföy çanakları tarifi

 • Duble köfteli milföy

Hamburger gibi iki dilim ekmek arasında bolca et yiyebildiğiniz tariflere bayılıyorsanız bu duble köfteli efsane tarifimizle bir an önce tanışmalısınız. Sevdiklerinizi de yemeye çağırmayı unutmayınız.

Herkese yetecek kadar fazla: Duble köfteli milföy tarifi

 • Milföy pizza

Pizza hamurunu evde hazırlamak maharet ister, emek ve zaman ister ama söz konusu milföy olduğunda evde yapacağınız bir piza dünyanın en kolay yemeği haline dönüşebilir. Öyle pratik ki her gün, her öğün yapmak isteyeceksiniz.

O zaman renk: Milföy pizza tarifi

 • Kulebyaka

Milföyle hazırlayabileceğiniz ana yemeklerin en farklılarından biri o. Sofranıza yenilik katmak, balık yemeyen çocuğunuza ya da bir tanıdığınıza balık yedirmeyi başarmak için de değerlendirebileceğiniz bu nefis tarifi, evinizde vereceğiniz en özel akşam yemeklerinde dahi gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.

Rus mutfağının gözdelerinden: Kulebyaka tarifi

 • Beef wellington

Beef Wellington Tarifi

Beef Wellington Tarifi

Dünya mutfaklarına doğru açılmışken ismiyle, lezzetiyle adı tüm dünyaya yayılmış olan beef wellington'dan söz etmemek olmazdı. Kabul, her gün yapılabilecek bir yemek değil ama olur da bir gün kendinizi şımartmak isterseniz aklınızda bulunsun.

Bu ne lezzet: Beef wellington tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?