Şambali Tarifi

İçindeki Yoğurt Sayesinde Muazzam Bir Kıvama Sahip Olan 10 Şerbetli Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hamurunda yoğurt kullanılan hamur işlerinin ve tatlıların ne denli yumuşak ve nefis bir kıvama sahip olduğunu hiç fark etmiş miydiniz?

Özellikle şerbetli tatlılar söz konusu olduğunda yoğurt öyle lezzetli bir malzeme olup çıkıyor ki değil süt, yerine krema bile kullansanız aynı lezzeti, aynı dokuyu yakalamanız mümkün olmuyor.

İşte tam da bu yüzden sizin için yaparken yoğurttan bol bol destek alacağınız birbirinden farklı ve nefis yoğurtlu şerbetli tatlılar hazırladık. En özel misafirlerinizi ağırlayacağınız menülerde de, canınız nefis bir tatlı istediğinde de, bayram gibi hepimiz için özel olan günlerde de gönül rahatlığıyla yapıp afiyetle yiyin diye geliyorlar... Karşınızda, yoğurtlu şerbetli tatlılar!

  • Ayvalı revani tarifi

Klasik revaniyi her zaman yaparsınız, şimdi farklılık zamanı! Dilerseniz farklı mevsim meyveleriyle de çeşitlendirebileceğiniz bu revani, kendini sadece ayvayla da ayırmıyor klasik olanından. Üzerine krema ve süzme yoğurtla yapılan sıra dışı bir sos geliyor, Hindistan cevizi ve tarçın da bu lezzet şöleninden eksik kalmıyor.

Yapacağınız en farklı revani tarifi olacak: Ayvalı revani tarifi

  • Yoğurt tatlısı tarifi

Sütlü tatlılar ile şerbetli tatlılar güç birliği yapsa ortaya nasıl bir tatlı çıkardı acaba?" diye düşünenlere en lezzetli cevabı veriyoruz. İçinde bolca yoğurt kullanılan, üzerinden ise şerbeti eksik edilmeyen bu tatlıyla tanışmayan kimse kalmasın.

Bir kez yapan bir daha ondan vazgeçemeyecek: Yoğurt tatlısı tarifi

  • Limonlu yoğurt tatlısı tarifi

Görüntüsü yine severek yediğimiz mis gibi revani tatlısını andırsa da yapımında kullanılan malzemelerdeki ufak farklılıklarla ondan biraz daha farklı ve kabul etmek gerekirse çok daha lezzetli bir tatlıya dönüşüyor bu yoğurt tatlısı.

Revaninin en büyük rakiplerinden olur kendisi: Limonlu yoğurt tatlısı tarifi

  • Hira tatlısı tarifi

Şimdi de Tokat mutfağına uzanıyor, ülkemizin dört bir yanından çıkan yöresel lezzetlere ne kadar teşekkür etsek az demeden edemediğimiz çok özel bir tarifle sizi baş başa bırakıyoruz. Sadece görüntüsü bile en tok insanın iştahını kabartır...

Bir anda tatlı yeme isteğiyle doldurur taşırır: Hira tatlısı tarifi

  • Haşhaşlı tatlı tarifi

Sizce de haşhaş tatlılara, hele de şerbetli tatlılara çok yakışmıyor mu? Her lokması, içindeki haşhaş tohumları sayesinde damağınızda lezzet dolu çıtırtılar yaşatacak, görüntüsü en ala pastalarla kapışacak bir tatlı var sırada.

Bu tarifi not etmeyi ve en yakın zamanda denemeyi unutmayın: Haşhaşlı tatlı tarifi

  • Şambali tatlısı tarifi

Ferhat Şef şimdi de hepimizi çocukluk zamanlarımıza götürecek, bir zamanların en sevilen sokak lezzetlerinden olan, hatta hala bazı yerlerde seyyar arabalarda karşımıza çıkan çok samimi, pek lezzetli bir tarif ile buluşturacak. Hem de bugüne dek yediklerinizi dahi unutturacak kadar lezzetli bir reçeteyle...

Böylesini her yerde bulamazsınız: Şambali tatlısı

  • Slatka tarifi

İçindeki yoğurt sayesinde pamuk gibi olan, Hindistan ceviziyle tatlandırılmış bu çok özel lezzet Boşnak mutfağından geliyor... Damak tadınıza ne kadar uyduğunu görünce misafirlerinizi davet ettiğiniz her gün bu tatlıyı hazırlamak isteyecek, ardından gelen övgüleri dinlerken kendinizi bir kez daha mutlu edeceksiniz.

Öyle lezzetli ki herkes sizden tarifini isteyecek: Slatka tarifi

  • Hurmisa tarifi

Farklı mutfakları keşfetmeye şimdi de Çerkez mutfağıyla devam ediyor, bugüne dek yediğiniz tüm şerbetli tatlıları unutturacak ve yeni gözdeleriniz arasında yer alacak hurmanisa ile sizi tanıştırmak istiyoruz.

Malzemeleri hazırlayın, kalanını birlikte hallederiz: Hurmisa tarifi

  • Sünger tatlısı tarifi

Bir tatlı düşünün, çatalınızı üzerine bastırır bastırmaz sünger gibi önce hemen içe göçüyor, çatalı kaldırdığınız gibi eski formuna geri dönüyor. "Ben böyle tatlılar hazırlayınca hiç pofuduk olmuyor" diye yakınanların bile kolayca puf puf bir hale getirebileceği kadar da pratik üstelik.

Hazırlaması sadece 15 dakika mesela: Sünger tatlısı tarifi

  • Midye tatlısı tarifi

https://yemek.com/tarif/midye-tatlisi/ | Midye Tatlısı Tarifi

Midye Tatlısı Tarifi

Hamurundan yoğurdunu eksik etmediğimiz ama bu kez sadece bu özelliğiyle değil şekliyle de sofranıza yenilik katacak bir tatlıyla noktalıyoruz listemizi. Afiyet, bal, şeker olacağı görüntüsünden bile belli.

Bu ne şıklık efendim: Midye tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

3

django28 Mart 2019 12:11
Mukemmel yazi olmus!
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?