TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/
Her Öğün Yersin:

Kavurmalı Yumurta Tarifi

Her Öğün Yersin:

Kavurmalı Yumurta Tarifi

https://yemek.com/tarif/kavurmali-yumurta/ | Kavurmalı Yumurta Tarifi
Bu tarifi ne kadar beğendiniz?0
Hali hazırda kendine sakladığı tarifleri var!

Sıkça Yenen Konular

Kurban bayramının ikinci gününü bir düşünün. Uyanıyorsunuz, bütün sevdikleriniz nefis bir masanın etrafında toplanmış. Kurban eti en iyi şekilde değerlendirilmiş ve kavurmalar hazırlanmış...

Yahu bir sene bekliyorsunuz bu kadar bol et tüketmenin serbest olduğu zamanı tabii kavaltıda da kavurma görmek istiyorsunuz haliyle... Eh pilavla da sabaha başlayamayacağınıza göre yumurta imdadınıza yetişiyor. Bir sahanda tereyağıyla tekrar buluşan kavurmaya belki bu sefer pul biber ve kekik ilave ediliyor ve yumurtalar kırılıyor.

Masaya gelen sahana hemen yakınlarınızda yer açılıyor... Bütün aile bireylerine tek tek bakıp ekmeğinizi daldırıyorsunuz yumurtanın sarısına... İşte bayram sabahlarının keyfi de tam olarak böyle çıkıyor. Afiyerler olsun, nefis bir bayram olsun!

Devamını Oku

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakika

Kavurmalı Yumurta Tarifi İçin Malzemeler

 • 250 gramkavurma
 • 2 adetyumurta
 • 1/2 çay kaşığıtuz

  Servisi için:

 • 1 tatlı kaşığıkırmızı pul biber

Kavurmalı Yumurta Tarifinin Pişirme Önerisi

Arzuya göre ½ tatlı kaşığı tereyağında yemeklik doğradığınız kuru soğanı kavurduktan sonra kavurmaları ekleyip, yumurtaları pişirebilirsiniz.

Kavurmalı Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Blok şeklinde kesilmiş kavurmayı elinizle ya da bir bıçak yardımıyla küçük parçalara ayırın.

 2. Kullanacağınız tava ya da sahanı ocakta kızdırın. Kavurma parçalarını renk alana ve yağını bırakana kadar orta ateşte kavurun.

 3. Kişi sayısı ile doğru orantılı olarak kullanacağınız kadar yumurtayı sarısını dağıtmadan dikkatli bir şekilde tek tek tavaya kırın.

 4. Yumurta beyazlarının tavanın geneline yayılmasını sağlayın. Tuzu yumurtaların üzerine de gelecek şekilde serpiştirin.

 5. Arzuya göre tavanın üzerine büyük boy, cam bir kapak kapatın. Yumurta beyazları koyulaşıp, sarıları göz göz olana kadar yumurtaları kısık ateşte pişirin.

 6. Servis tabağında ya da direkt olarak tavada bekletmeden, sıcak olarak servis edin. Yumurtalara ekmek banıp, bu keyfi sevdiklerinizle paylaşın.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?