TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Uğruna Erken Uyanacağınız Gün Güzelleştiren 10 Kahvaltılık Börek Tarifi

https://yemek.com/tarif/tava-boregi/ |Tava Böreği Tarifi
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.

Sıkça Yenen Konular

Kahvaltıda ne yiyeceğini düşünmek can sıkar, hele hafta içiyse. Çünkü ne kadar düşünürsen düşün muhtemelen ya gider her zamanki gibi pastaneden poğaça alırsın ya da köşe başında duran simitçiden simit.

Oysa midemiz daha güzellerine layık. Onu çeşit çeşit böreklerle şımartalım.

Kahvaltılarınızı şenlendirecek, sofranızda güneş gibi parlayacak, kokusu tüm apartmanı saracak bu mis gibi börekler yapılmayı bekliyor.

Sandviçten güzel: Peynirli börek

Bu börek, bildiğiniz peynirli böreklerden değil. İçindeki domates ve biber parçalarıyla sandviçlere meydan okuyor. Tavada yapılması da büyük kolaylık sağlıyor.

Biber bile var: Peynirli börek tarifi

Yolluk da olur: Patatesli rulo börek

Peynir yemekten sıkıldıysanız bu börek size iyi gelecek. Patatesin tereyağ ile buluştuğu bu enfes börek, çok zamanı olmayanların yanında götürmesi için de çok uygun.

Mis kokar: Patatesli rulo börek tarifi

Şekli yeter: Kırpık börek

Şekliyle cezbeden kırpık böreği biz peynirli ve maydanozlu yaptık. Ama siz içine dilediğiniz malzemeleri koyarak zenginleştirebilir, kendinize özel bir tat haline getirebilirsiniz.

Çıtır çıtır: Kırpık börek tarifi

Yufkadan sıkılana: Muffin börek

En pratik börek tariflerinden biri olan muffin börek, hazır yufkadan sıkılanlara ya da evde yufka açmaya vakti olmayanlara ilaç gibi gelecek.

Nar gibi kızarır: Muffin börek tarifi

Egelilere geliyor: Otlu börek

Semiz otundan ıspanağa, ısırgandan ebe gümecine sevdiğiniz otlardan hazırladığınız bir karışımla yapabileceğiniz otlu börek, kahvaltılara yeni bir soluk getirecek.

Sağlık dolu: Otlu börek tarifi

Yayılsın yufkalar: Tepsi böreği

En çok yapılan böreklerden tepsi böreğini kahvaltıda da yiyelim istedik, yufkaları yaydık, harcını koyduk ve fırındaki yolculuğuna gönderdik. Her şey çok hızlı gelişti.

Dilim dilim: Tepsi böreği tarifi

Baharat sevene: Patatesli börek

Patatesli Börek Tarifi

Patatesli Börek Tarifi

Sabah sabah da olsa acı ve bol baharat sevenlerin aşık olacağı patatesli börek, mis kokusuyla etrafı öyle bir sarar ki tok olsan da yemek istersin.

Yanına da domates: Patatesli börek tarifi

Bundan pratiği yok: Tava böreği

"Kahvaltıda börek yeme fikri güzel ama benim vaktim yok, yapamıyorum." diyenlerin bile yapabileceği tava böreği, pratiklikte tüm börekleri geride bırakıyor. İç harcını dilediğiniz baharatlarla zenginleştirmek de size kalmış.

Siz çay demleyin: Tava böreği tarifi

Pamuk gibi: Kürt böreği

Kahvaltıda tatlı yemeyi seviyorsanız bu börek tam sizlik. Çıtır çıtır yağlı yufkaların üzerine serpilen pudra şekerleriyle lezzetini doruklara çıkaran börek, ağızda yayılan tadıyla gününüze neşe katabilir.

Küt böreği de denir: Kürt böreği tarifi

Yılların bonusu: Çiğ börek

Çiğ Börek Tarifi

Çiğ Börek Tarifi

Uzun uzun yapılan kahvaltıların sultanı olan çiğ börek, hafta içi kahvaltılarının da yıldızı olmaya aday. Akşamdan hazırlanıp dolapta bekletilen börekler, sabah hızlıca pişirilir. Öyle bir doyurur ki öğle saati geldiğini fark etmezsin.

Biz onun gözeneklerini sevdik: Çiğ börek tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?