bol-peynirli-tava-boregi-yemekcom

Uğruna Erken Uyanmak İsteyeceğiniz Gün Güzelleştiren 15 Kahvaltılık Börek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kahvaltıda ne yiyeceğini düşünmek can sıkar, hele hafta içiyse. Çünkü ne kadar düşünürsen düşün muhtemelen ya gider her zamanki gibi pastaneden poğaça alırsın ya da köşe başında duran simitçiden simit.

Oysa midemiz daha güzellerine layık. Onu çeşit çeşit böreklerle şımartalım.

Kahvaltılarınızı şenlendirecek, sofranızda güneş gibi parlayacak, kokusu tüm apartmanı saracak bu mis gibi kahvaltılık börek tarifleri yapılmayı bekliyor.

 • Simit börek tarifi

Güne güzel başlama garantili, pratik mi pratik bir lezzetle başlıyoruz! Hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak, içindeki bolca malzeme ve enfes simit lezzetiyle neredeyse tüm günü hiç acıkmadan geçirmenizi sağlayacak efsane bir tat o.

Dilerseniz iç malzemelerini çeşitlendirebilirsiniz: Simit börek tarifi

 • Peynirli börek tarifi

Bu börek, bildiğiniz peynirli böreklerden değil. İçindeki domates ve biber parçalarıyla sandviçlere meydan okuyor. Tavada yapılması da büyük kolaylık sağlıyor.

Biber bile var: Peynirli börek tarifi

 • Patatesli rulo börek tarifi

Peynir yemekten sıkıldıysanız bu börek size iyi gelecek. Patatesin tereyağı ile buluştuğu bu enfes börek, çok zamanı olmayanların yanında götürmesi için de çok uygun.

Mis kokar: Patatesli rulo börek tarifi

 • Kırpık börek tarifi

Şekliyle cezbeden kırpık böreği biz peynirli ve maydanozlu yaptık. Ama siz içine dilediğiniz malzemeleri koyarak zenginleştirebilir, kendinize özel bir tat haline getirebilirsiniz.

Çıtır çıtır: Kırpık börek tarifi

 • Bol malzemeli kırpık börek tarifi

Bir kırpık börek tarifi daha geliyor! Ama bu kez üstteki tarifi bile unutturacak kadar bol malzemeli! Tek bir tarifle neredeyse serpme kahvaltı gücünde efsane bir kahvaltı menüsüne dönüşen bu börek, size bugüne dek yediğiniz tüm börekleri unutturmaya kararlı.

Yapımı da çok kolay üstelik: Bol malzemeli kırpık börek tarifi

 • Muffin börek tarifi

En pratik börek tariflerinden biri olan muffin börek, hazır yufkadan sıkılanlara ya da evde yufka açmaya vakti olmayanlara ilaç gibi gelecek.

Nar gibi kızarır: Muffin börek tarifi

 • Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

Şimdi de kek kalıbını devreye sokuyor, Türk mutfağının belki de en uğraş gerektiren böreklerinden birini, su böreğini aslına yakışır lezzetiyle kolaylaştırıyoruz. Sadece 10 dakikada böyle bir lezzet hazırlamak artık mümkün!

Yalnızca fırında nar gibi kızarmasını beklemeniz gerekecek: Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

 • Otlu börek tarifi

Semiz otundan ıspanağa, ısırgandan ebe gümecine sevdiğiniz otlardan hazırladığınız bir karışımla yapabileceğiniz otlu börek, kahvaltılara yeni bir soluk getirecek.

Sağlık dolu: Otlu börek tarifi

 • Zarf böreği tarifi

En sevdiğimiz peynirler bu kez güçlerini birleştiriyor, onları maydanozundan çörek otuna, böreğe çok yakışan diğer malzemeler de yalnız bırakmıyor. İşte bu efsane lezzet böyle ortaya çıkıyor.

Şipşak hazır: Zarf böreği tarifi

 • Tepsi böreği tarifi

En çok yapılan böreklerden tepsi böreğini kahvaltıda da yiyelim istedik, yufkaları yaydık, harcını koyduk ve fırındaki yolculuğuna gönderdik. Her şey çok hızlı gelişti.

Dilim dilim: Tepsi böreği tarifi

 • Baklavalık yufkadan Sarıyer böreği tarifi

Özellikle İstanbul'da yaşayanlar bilir, kahvaltı etmek için en hızlı çözümlerden biri her zaman köşebaşında bulunabilen o Sarıyer böreğinden geçer. Oysa onu evde de aynı lezzette, hatta daha da bol malzemeli bir şekilde hazırlamak mümkün.

İşte bu kadar: Baklavalık yufkadan Sarıyer böreği tarifi

 • Patatesli börek tarifi

Patatesli Börek Tarifi

Patatesli Börek Tarifi

Sabah sabah da olsa acı ve bol baharat sevenlerin aşık olacağı patatesli börek, mis kokusuyla etrafı öyle bir sarar ki tok olsan da yemek istersin.

Yanına da domates: Patatesli börek tarifi

Eskişehir'den geliyor: Çiğ börek tarifi (Çibörek)

Uzun uzun yapılan kahvaltıların sultanı olan çiğ börek, hafta içi kahvaltılarının da yıldızı olmaya aday. Akşamdan hazırlanıp dolapta bekletilen börekler, sabah hızlıca pişirilir. Öyle bir doyurur ki öğle saati geldiğini fark etmezsin.

Biz onun gözeneklerini sevdik: Çiğ börek tarifi

 • Tava böreği tarifi

"Kahvaltıda börek yeme fikri güzel ama benim vaktim yok, yapamıyorum." diyenlerin bile yapabileceği tava böreği, pratiklikte tüm börekleri geride bırakıyor.

Siz çay demleyin: Tava böreği tarifi

 • Bol peynirli tava böreği tarifi

Tavada yapılabilecek tek bir tarif verip gitmek olmaz, onu şöyle daha bol peynirli, daha doyurucu bir hale de getirebilirsiniz mesela.

Tüm detaylarıyla karşınızda: Bol peynirli tava böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

bahtiyarbaysan24 Mart 2016 21:42
Bravo.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?