Taze Soğanlı Ciğer Tava Tarifi

Denedikten Sonra Kahvaltıda Yiyecek Kadar Çok Seveceğiniz 10 Farklı Ciğer Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sakatat çeşitleri arasında belki de en çok seveni olan lezzet ciğerdir. Sevmeyeni de vardır elbette ama seveni öyle çok sever ki sabah kahvaltıda bile ciğer yemekten hiç çekinmez. Öyle özel, öyle farklı bir lezzettir ciğer.

Ciğer diyince aklınıza ilk Edirne geliyor olabilir ama canınız her ciğer çektiğinde de çantayı kapıp Edirne yollarını tutmak zorunda değilsiniz. Zira kendi evinizin konforunda da nefis ciğer tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Mesela şöyle...

Kaç tane yersin: Ciğer şiş tarifi

Kuzu şiş bugünlük bir kenarda dursun, ciğer şişle şenlendireceğiz midelerimizi. İki parça ciğer, bir parça kuyruk yağı, iki parça ciğer, bir parça kuyruk yağı şeklinde dünyanın en kafiyeli şiirini yazacak, yanında ayranla keyfimizi katlayacağız.

Bitsin istemezsin: Ciğer şiş tarifi

Bol soğanla: Ciğer tava tarifi

Kaşık kaşık yenilesi, yanında kırmızı soğan, pul biber ve maydanozla çıtayı arşa çıkaran ciğer tava en güzel sofraların eşlikçisi olacak. İster ara sıcak olarak, ister ana yemek olarak bol bol tüketin onu.

Lokma lokma mutluluk: Ciğer tava tarifi

Tavuk sote başka güne kalsın: Ciğer sote tarifi

Kansızlık sorunu olanların yemek için bahane bulduğu ciğer bu sefer suyuna ekmek banılmaya doyulmayan bir tarifle sofralarınızda. Üstelik hazırlaması da çok pratik.

Lokum gibi: Ciğer sote tarifi

Bayram yeri gibi: Ciğer kavurma tarifi

Ciğeri kızartmaya alışmış olabilirsiniz ama kavurması da ayrı güzel. Et kavurma kadar çok seveceğiniz ciğer kavurma farklı ne pişirsem diye düşünenlerin derdine derman olmaya geliyor.

Maydanozlar hazırlansın: Ciğer kavurma tarifi

Edirne'ye gitmeden: Yaprak ciğer tarifi

Edirne'ye yolu düşenlerin yemeden dönmediği yaprak ciğer bu akşam sofranıza konuk olmak istiyor. Akşam dedik ama onu o kadar çok seveceksiniz birçok şehirde olduğu gibi onu kahvaltıda bile yemek isteyeceksiniz.

Tereyağıyla lezzeti katlanır: Yaprak ciğer tarifi

Biraz şov zamanı: Taze soğanlı ciğer tava tarifi

En sevdiğiniz sakatatın ciğer olmasını sağlayacak bu tarifi hazırlarken ciğeri bu sefer mis gibi tereyağıyla tavada hazırlıyoruz. Ancak ona bir farklılık katıyor ve onu taze baharatlarla buluşturup bilindik bir kızartmadan daha farklı bir şekilde sofralarımıza davet ediyoruz.

Sevmeyeni bile tabak tabak yiyecek: Taze soğanlı ciğer tava tarifi

En vazgeçilmez: Arnavut ciğeri tarifi

Ciğer denince akla gelen ilk isimlerden olan Arnavut ciğerini henüz evde yapmamışsanız çok şey kaçırıyorsunuz. Patatesler kızartılsın, sumaklı/maydanozlu soğan salatası hazırlansın, çünkü Arnavut ciğeri bugünün yıldızı olacak.

Yeri dolmaz: Arnavut ciğeri tarifi

Böylesi de nefis: Tavuk ciğeri tarifi

Çoğunlukla kuzu etinden hazırlanan ciğeri daha ekonomik bir halde tüketmek isteyenler için ideal bir tarif bu. Protein depolamak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken tavuk ciğeri yeni favoriniz olacak.

Harika oldu: Tavuk ciğeri tarifi

Lavaş arası sonra da yersiniz: Ciğerli pilav tarifi

Ciğerin yanına en çok pilav yakışıyor, bunda sanırız hemfikiriz. Peki bu ayrılmaz ikiliyi neden tek bir tarifte buluşturmayalım hele de böyle lezzetli olurken?

Yemeye doyamazsın: Ciğerli pilav tarifi

Mahareti içinde saklı: İç pilav tarifi

İç Pilav Tarifi

İç Pilav Tarifi

Sıradan bir pilav yerine içinde tavuk ciğeri, dolmalık fıstık, kuş üzümü, tarçın hatta incecik kıyılmış dereotu olan, kod adı şov olan bir pilav hazırlamaya ne dersiniz bugün?

Çünkü siz bunu hak ettiniz: İç pilav tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Serhat Kancaoğlu23 Eylül 2021 15:32
Şefimiz onuncu tarifte ciğeri unutmuş. Şuralara lezzetli ve minik ciğerler ekleyelim :))
Yanıtla
Duygu Arslan 23 Eylül 2021 17:46
Yanıtla
Merhaba, liste içindeki tarif eskiden ciğerli iç pilavdı. Zaman içinde güncellendi ve şu linke ayrıca taşındı. Buradan ulaşabilirsiniz, sevgiler. https://yemek.com/tarif/cigerli-ic-pilav/

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?