Portakallı İrmik Keki Tarifi

Şerbetlisinden Sütlüsüne, Hepsi Birbirinden Nefis 12 Ekonomik Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

İçinde bolca Antep fıstığı, ceviz, fındık konulan baklavalar, künefeler ve tüm diğer şerbetli tatlılar, yine bolca kuru yemişten destek alınarak hazırlanan, içinden pekmezi, balı eksik edilmeyen sütlü tatlılar ve diğerleri...

Hepsini çok seviyoruz ama her zaman da onları yiyecek halimiz, durumumuz yok sonuçta.

O zaman şöyle bütçemizi çok yormayacak tarifleri de bilmeli, ağzımızı tatlandırmanın, misafirlerimizi mutlu etmenin ekonomik yollarını keşfetmeliyiz, ne dersiniz?

Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz bazılarını zaten çok sevdiğiniz, bazılarınıysa belki de ilk defa göreceğimiz bu ekonomik tatlı tariflerini mutlaka tarif defterlerinize not edin deriz.

Malum, ay sonu da gelmişken bütçe dostu tariflerle mutlu olmak gibisi olmuyor.

Saray lokumu tarifi

Süt ve irmiğin birlikteliğinden doğan bu tek lokmalık tatlılar, bütçeyi yormadan ağızları tatlandırmanın en minnoş yollarından. Gelen misafirlere çayın, kahvenin yanında ikram etmek de cabası.

Onu sevmeyen yok: Saray lokumu tarifi

İzmir lokması tarifi

İzmir lokmasıyla daha önce tanışmış olan herkes bilir, bu lokma bol bol yapılıp eşe dosta dağıtılınca çok daha lezzetlidir. Hem ekonomik oluşu hem de her damağa hitap etmesi sayesinde bizim de gönlümüzde ayrı bir yerde.

Çıtırtılar yükselsin: İzmir lokması tarifi

Kemalpaşa tatlısı tarifi

Kemalpaşa tatlısı genel olarak marketlerde hazır olarak satılan halleri şerbetle buluşturularak hazırlansa da evde çok daha lezzetlisini ve yine ekonomik halini yapmak mümkün aslında.

İşte bu kadar kolay: Kemalpaşa tatlısı tarifi

Fincan tatlısı tarifi

Hem bütçeyi yormaması hem de kolayca hazırlanması sayesinde favori tatlılarınızdan olacak bu tarif, sunumunun şıklığıyla kendini benzer birçok sütlü tatlıdan da ayırmayı başarıyor.

Herkesi kendine hayran ediyor: Fincan tatlısı tarifi

Beze tarifi

Her evde bulunan 3 basit malzemeyle hazırlanıyor, pastanelerden alıp yediğiniz, mereng olarak da bilinen o misler gibi lezzetin aynısı oluveriyor.

Tatlı krizine kesin çözüm: Beze tarifi

Hira tatlısı tarifi

Tokat mutfağından çıkıp tüm mutfaklara konuk olması gereken bu lezzetle henüz tanışmadıysanız şimdi tam sırası. Daha fazla vakit kaybetmeyin deriz.

Onu tanımadan geçen her gününüze üzülebilirsiniz: Hira tatlısı tarifi

Sultan sarması tarifi

Hani bazı lezzetler vardır, "Keşke her gün olsa da her gün yesem..." diye düşündürür... İşte bu sultan sarması da tam o lezzetlerden biri. Hem ekonomik, hem pratik, hem şık hem de çok lezzetli.

Bir tatlıdan başka ne istenebilir ki: Sultan sarması tarifi

Tulumba tatlısı tarifi

Ekonomik bir tatlı dedik, şerbetli alternatiflerden söz ettik ama ondan söz etmeden, şöyle nefis bir tarifini vermeden de geçemezdik. Ekonomik tatlıların en tatlısı, en miniği...

Karşınızda, şahane lezzetlerimizden: Tulumba tatlısı tarifi

Yalancı doyuran pasta tarifi

Çocukken bayıla bayıla yediğimiz o misler gibi mozaik pasta lezzetini biraz daha yukarı taşıyan bir tarif bu. Dilerseniz üzerine Antep fıstığı eklemeden, daha ekonomik bir şekilde de hazırlayabilirsiniz.

Bisküvi ve kakaonun aşkı: Yalancı doyuran pasta tarifi

Elmalı bisküvi topları tarifi

Yine bisküviden destek alarak hazırlayabileceğiniz ama bu kez içine dört mevsim bulabildiğimiz elmaları da ilave edeceğimiz, profiterol lezzetinde bir tatlı o.

Baştan uyarıyoruz, bağımlılık yapabilir: Elmalı bisküvi topları tarifi

Tam ölçülü un helvası tarifi

Ekonomik lezzetlerden söz ederiz de misler gibi bir un helvası tarifi vermez miyiz sandınız? Yumuşacık dokusu ve damakta bıraktığı izle herkesin beğeneceği tam kıvamında bir un helvası yapmak isterseniz sizi hemen şöyle alabiliriz.

Tam buraya: Tam ölçülü un helvası tarifi

Portakallı irmik keki tarifi

Portakallı İrmik Keki Tarifi

Portakallı İrmik Keki Tarifi

Portakallar tezgahlardan kalkmadan, hatta kaldıysa evinizde bir köşede duran portakallarla yapabileceğiniz ekonomik ve bir o kadar da lezzetli bir önerimiz daha var!

Bu kek bildiğiniz tüm kekleri unutturacak: Portakallı irmik keki tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?