https://yemek.com/tarif/vegan-brownie/ | Vegan Brownie Tarifi

Unsuz da Nefis Hamur İşleri Yapılabileceğinin Kanıtı 13 Pişmanlık Yaşatmayan Tarif

Favorilerime
Ekle

Hamur işlerini sağlıksız ve bol kalorili olduğu için hayatınızdan çıkarmış olabilirsiniz. Ancak daha sağlıklı ve daha diyet dostu hamur işleri de mümkün.

Çünkü bu hamur işlerinde un yok! Evet, her zaman unla yapıldığını düşündüğümüz kekler, kurabiyeleri bu sefer "beyaz un" kullanmadan yapıyoruz. Üstelik öyle lezzetli, öyle tam kıvamında oluyorlar ki...

Evde un yoksa da bu tarifler yardımınıza koşacak.

 • Unsuz kek

Sadece 4 basit malzemeyle yapılan bir kek düşünün. Üstelik bu malzemelerden biri un değil! Sufleye benzer bir lezzete sahip, içi hafif nemli bir kekle tanışmaya hazır mısınız?

Brownie kıskansın: Unsuz kek tarifi

 • Yulaflı unsuz kurabiye

Hamurunda un yerine yulaf olan yemelere doyulmayan bir kurabiye yapalım hadi. İçinde fıstık ezmesi ve çikolata da ekleyelim. Çayın, kahvenin, sütün yanında afiyetle tüketelim.

Kavanozlar dolsun: Yulaflı unsuz kurabiye tarifi

 • Unsuz patates keki

Haşlanmış patatesleri bu sefer patates salatası için kullanmıyoruz. Onları un yerine koyuyor ve keyifle yiyeceğiniz bir keke dönüştürüyoruz.

Tuzlu kek sevenlere: Unsuz patates keki tarifi

 • Şekersiz unsuz kurabiye

Unsuz tariflerle başladık ama dayanamadık, artırıyoruz. Bu kurabiye unsuz olduğu kadar rafine şeker ilavesi olmadan da hazırlanıyor, lezzetiyle şaşırtıyor.

Tanesi 50 kaloricik: Şekersiz unsuz kurabiye tarifi

 • Şekersiz unsuz kek

Rafine şekersiz, beyaz unsuz kurabiye olur da kek olmaz mı sandınız? Muffin görünümlü bu kek masumluğuyla, farklı lezzetiyle sizi mucizelere inandıracak.

Kuru yemişler göreve: Şekersiz unsuz kek tarifi

 • Yağsız unsuz makaron kurabiye

Yağ yok, un yok ve sadece üç malzeme var bu tarifte. Hindistan cevizinin harikalara imza attığı bu kurabiyenin pişmesi üstelik çok kısa sürüyor.

Bi' değişiklik yapın: Yağsız unsuz makaron kurabiye tarifi

 • Bademli unsuz kurabiye

Badem, kurabiyelere çok yakışıyor kuşkusuz. Bu sefer çiğ bademler un yerine geçecek ve size unsuz kurabiye yapmanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlayacak.

Kıvamı müthiş: Bademli unsuz kurabiye tarifi

 • Unsuz pancake

Hep kurabiye, kek yaptık un kullanmadan; hadi gelin şimdi de pişmanlık yaşatmayan kahvaltılık bir hamur işi tarifi hazırlayalım. Kahvaltı sofralarımızın en güzel öğesi pancake'i bir de böyle unsuz deneyelim.

Şekeri de muzdan: Unsuz pancake tarifi

 • Ballı bademli lava kek

Beş dakikada hazırlanıp on dakikada pişen, içinden lezzet fışkıran porsiyonluk bir kekle tanışın. İçinde un olduğu yetmezmiş gibi rafine şeker de yok, tadı ise içindeki bal ve muzdan geliyor.

Kaşıkla: Ballı bademli lava kek tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye

Sadece üç malzemeden oluşuyor ve üç beyazdan uzak! Beyaz un yerine fındık unu kullandığımız bu çay yanı kurabiyesinde ayrıca bal ve muz da var.

3 beyazdan uzak: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Havuçlu brownie

Hiç pişmanlık yaşamadan doyasıya brownie yemek istemez misiniz? Zira bu brownie tarifinin içinde içinde un, yağ, işlenmiş şeker yok. Onu en az havuçlu kek kadar çok seveceksiniz.

Turuncu güzel: Havuçlu brownie tarifi

 • Vegan brownie

Bu tarif hem veganları, hem çiğ beslenenleri hem de glutensiz bir yaşam benimseyenleri mutlu edecek türden. Oldukça sağlıklı malzemelerle hazırlanan bu brownie pişmeden hazırlanıyor, afiyetle yeniyor.

Herkese hitap eden: Vegan brownie tarifi

 • İki malzemeli çikolatalı kek

İki Malzemeli Çikolatalı Kek Tarifi

İki Malzemeli Çikolatalı Kek Tarifi

Sadece iki malzemeyle lezzetiyle bol malzemeli ıslak kekleri kıskandıracak bir kekle misafirlerinizi şaşırtmaya ne dersiniz? Bu iki mucize malzeme ise tarifimizde saklı.

Daha kolayı yok: İki malzemeli çikolatalı kek tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?