İnsana Durduk Yerde Çay Demletecek 10 Farklı ve Nefis Elmalı Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

En klasik haliyle, anne evini hatırlatan kokusuyla elmalı kurabiye şüphesiz kurabiye tariflerinin en güzellerinden.

Bize meyve olarak sevdiğimiz elmanın iç harç olarak da nefis olduğunu ve kurabiye hamuruna çok yakıştığını kanıtlayan elmalı kurabiyeyi sevenler öyleyse buraya. Zira öyle çok, öyle farklı elmalı kurabiye tarifleri var ki...

Çayın suyunu koyun, ağızda dağılan, kıyır kıyır elmalı kurabiyeler yapıyoruz.

 • Elmalı kurabiye

Annenin elinden çıktığında pek sevilen, gevrek hamuru ve yumuşacık içiyle hayranlık uyandıran elmalı kurabiyeyi tam kıvamında yapmak için bilmeniz gerekenlerin hepsi tarifimizde saklı.

En klasiği, en sevileni: Elmalı kurabiye tarifi

 • Pastane tadında elmalı kurabiye

Pastane vitrinlerinde sıra sıra dizilen o mis kokulu elmalı kurabiyeler... Pastane tadında yapmanın birkaç püf noktası var. Videolu anlatımında sırrını açıklıyoruz.

Pastaneden almışsın gibi: Pastane tadında elmalı kurabiye tarifi

 • Rulo elmalı kurabiye

Bu elmalı kurabiyenin hamuru biraz farklı hazırlanıyor, şekliyle de kalpleri hemen çalıyor. Ceviz içi ve püre haline gelmiş elma birbirini çok seviyor.

Bir uçtan bir uca: Rulo elmalı kurabiye tarifi

 • Elmalı turta kurabiye

Şimdi biraz farklılık yapıyoruz, çünkü biz mutfakta yeni şeyler denemeye bayılıyoruz! Bu sefer minik turtalar şeklinde kurabiyeler hazırlıyoruz, içlerinden taşan elmalı harca şiirler yazıyoruz.

Onları şaşırtın: Elmalı turta kurabiye tarifi

 • Elmalı tarçınlı kurabiye

Bütün evin mis gibi bir kokuyla kaplanmasına hazır mısınız? Tarçının elmaya olan aşkını daha da ön plana çıkaran bu tarif çay saatlerinin aranan yüzü olacak.

Mis gibi koktu: Elmalı tarçınlı kurabiye tarifi

 • Pastane usulü elmalı kurabiye

Pastane vitrinlerini süsleyen o nefis elmalı kurabiyeler... Şeklini vermek çok kolay, sizin kolayca yapabileceğinize biz çok eminiz.

Pastaneden almışsın gibi: Pastane usulü elmalı kurabiye tarifi

 • Elmalı yulaflı kurabiye

Gelin bu sefer sağlıklı bir kurabiye yapalım. Üstelik sevdiğimiz elmalı kurabiye lezzetinden hiç ödün vermeden... Zira bu tarifin içinde beyaz un, rafine şeker ve ekstra yağ ilavesi yok!

Şekersiz lezzet: Elmalı yulaflı kurabiye tarifi

 • Elmalı bisküvi kurabiye

Bu sefer kurabiye hamuruna bisküvi gibi davranıyor ve çaya bana bana yemelik bir tarif hazırlıyoruz. Hamurumuz bu sefer daha ince ama lezzeti efsane!

Kıtır kıtır: Elmalı bisküvi kurabiye tarifi

 • Elmalı tarçınlı kafes kurabiye

Misafirlerinizi lezzeti ve şekliyle şaşırtacak nefis bir elmalı kurabiye. Farklı kurabiye tarifleri denemek isteyenlerin yeni favorisi olacak. İç harcı elma, ceviz ve tarçın ilavesiyle çok daha lezzetli.

Şekliyle farklı: Elmalı tarçınlı kafes kurabiye tarifi

 • Pekmezli atom kurabiye

Enerjinizin tavan olmasına hazır olun! Zira bu tarifin içinde hiç rafine şeker yok ama sizi zımba gibi yapacak kayısı, incir, üzüm, elma ve badem karışımı var. Daha ne olsun?

Çok doyurucu: Pekmezli atom kurabiye tarifi

 • Elmalı buzluk kurabiyesi

Canınız aniden elmalı kurabiye çektiğinde uzun uzun uğraşmayın diye bu nefis tarif hamarat yazarlarımızdan hamme zembili'den geliyor. Siz tarifi hazırlayıp buzluğa atın, canınız istediğinde çıkarın 10 dakikada hazır olsun.

Çat kapı gelenlere: Elmalı buzluk kurabiyesi tarifi

 • Yumuşamayan elmalı kurabiye

Bu kurabiyeler çabucak bayatlamıyor, yumuşamıyor. Üstelik hamurunda hiç yumurta yok. Tarçınlı elmalı harcının kokusu tüm evi saracak.

Kıyırlığını kaybetmeyen: Yumuşamayan elmalı kurabiye tarifi

 • Kolay elmalı kurabiye

Pratik kurabiye tariflerimize bir yenisi ekleniyor. Mutfakta çok zamanı olmayanlar için hamur açma zahmeti olmadan kolay ve pratik elmalı kurabiyeler hazırlıyoruz.

Daha pratiği yok: Kolay elmalı kurabiye tarifi

 • Borcamda elmalı kurabiye

Elde şekil vermeye hiç gerek yok. Borcamda zahmetsizce pişiyor. Tam mevsiminde elmalar ile bu tarifin lezzetini çok seveceksiniz.

Farklı kurabiye denemek isteyene: Borcamda elmalı kurabiye tarifi

 • Sebze keseceğinde şekillendirilmiş elmalı kurabiye

Sebze Keseceğinde Şekillendirilmiş Elmalı Kurabiye Tarifi

Sebze Keseceğinde Şekillendirilmiş Elmalı Kurabiye Tarifi

Evde patates keseceği gibi sebze kesecekleri varsa çok farklı bir tarife hazır olun. Yine bir hamarat yazarımız olan aystahirsoylemez'in tarifi olan bu nefis lezzete bayılacaksınız.

Şekil vermesi çok kolay: Sebze keseceğinde şekillendirilmiş elmalı kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?