https://yemek.com/tarif/mandalinali-ters-yuz-kek/ | Mandalinalı Ters Yüz Kek Tarifi

Tavada Kolayca Yapabileceğinizi Bir An Önce Keşfetmeniz Gereken 11 Kolay Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Evde fırınım yok" diyenleri, yakın zamanda fırını bozulmuş olanları ya da tatlı hazırlamak için uzun uzun uğraşmak istemeyenleri hemen böyle alalım, size enfes önerilerimiz olacak bugün!

Dışarıdan hazır olarak alıp yediklerinizi unutturacak künefelerden tutun da tam kıvamında olacak kazandibi tatlısına, hatta anne eli lezzetinde pofuduk keklerden devasa kurabiyelere, tavada yapabileceğiniz o kadar çok tatlı var ki aslında!

Bu birbirinden nefis tavada tatlı tariflerine tarif defterlerinizde mutlaka yer açın. Canınız bir anda tatlı yemek istediğinde, çat kapı misafirleriniz geldiğinde ya da sadece kendinizi şımartmak istediğinizde içlerinden birini seçip hızlıca hazırlayın, işte bu kadar!

Şimdiden herkesin ellerine sağlık.

 • Tavada künefe

Künefe gibi ünü çoktan ülke sınırlarını aşmış bir lezzeti evde yapmayı bilmemek olmaz. "Ama benim özel künefe tepsim yok" diye düşünmeyin, onsuz da enfes künefeler hazırlamak elinizde aslında.

Bazen bir tava fazlasıyla yeter: Tavada künefe tarifi

 • Tavada kek

Evde fırını olmadığı için uzun zamandır şöyle ev yapımı, puf puf kabarmış bir kekten kendini mahrum eden çok kişi olabilir. Artık olmasın.

Karşınızda bir tava harikası: Tavada kek tarifi

 • Muzlu çikolatalı Fransız tostu

Aniden bastıran tatlı krizlerine en pratik çözüm o! Üstelik bırakın fırınsız bir evi, yurt odasında bile yapılabilecek bir lezzet.

Daha kolayı yok: Muzlu çikolatalı Fransız tostu tarifi

 • Tavada kazandibi

Pastaneleri kıskandırmaya hazır mısınız? O zaman malzemeleri hazırlayın, tavanızı çıkarın. Bu kadar lezzetli olacağını belki de hiç tahmin edemeyeceğiniz bir efsane geliyor şimdi.

Gerçeğini aratmaz: Tavada kazandibi tarifi

 • Elmalı ters yüz kek

Dört mevsim kolayca bulabildiğimiz elmalar tarçınla buluşuyor, tavada pişen bu kek, klasik kek tariflerinin tümünü unutturuyor.

Karamelize olan elmaların lezzeti yeter: Elmalı ters yüz kek tarifi

 • Mandalinalı ters yüz kek

Ferhat Şef, ters yüz kek tariflerine bambaşka bir boyut getiriyor ve onu, mandalinaların enfes tadıyla buluşturuyor. Yok böyle bir sunum, yok böyle bir lezzet!

Bu tarifi başka yerde bulamazsınız, bizden söylemesi: Mandalinalı ters yüz kek tarifi

 • İncirli & cevizli taş kadayıf

Tavada hazırlayabileceğiniz en temel tatlı tariflerin yolu pancake ve krep hamuru benzeri hamurlardan geçiyor. Ama burada size pancake hazırlayıp çikolata kreması ile yiyin demeyeceğiniz elbette. Krep hamuruna benzer bir hamur hazırlayıp onu yöresel şerbetli tatlılarımızdan birine, taş kadayıfına dönüştüreceğiz.

Bu kez incir ve cevizin katkılarıyla lezzet buluyor: İncirli & cevizli taş kadayıf tarifi

 • Tava kurabiyesi

Bu kez fırına ihtiyaç duyacağınız ama tavada hazırlayarak çok kolayca yapabileceğiniz bir önerimiz olacak. Porsiyonlama uğraşı yok.

Görüntüsüyle iştahları kabartır: Tava kurabiyesi tarifi

 • Taş ekmeği

Tıpkı taş kadayıfı hazırlarken yaptığımız gibi ama bu kez ondan çok daha büyükçe pişireceğimiz krep hamurumuzu hazırlıyor, arasına, üzerine ilave ettiğimiz ceviz içleri ve şerbetle onu ev yapımı baklava lezzetine ulaştırıyoruz.

Kim demiş kolay şerbetli tatlı yok diye: Taş ekmeği tarifi

 • Tavada sünger kek

Fırın kullanmadan,sadece tavadan destek alarak yapamayacağınız kek tarifi neredeyse yok gördüğünüz gibi. Şimdi de dilerseniz evde pasta yaparken pandispanya olarak dahi değerlendirebileceğiniz bir tarifimizden söz edeceğiz size.

Kağıt-kalem hazırsa başlıyoruz: Tavada sünger kek tarifi

 • Tencere bonusu: Fırınsız & miksersiz tencerede kek

Kekte tercihiniz şöyle bol kakaolu, çikolatalı olanlardan yanaysa onun da çözümü burada. Bu kez tava değil belki ama sadece tencere kullanarak yapabileceğiniz ama tencerede piştiğine kimsenin inanamayacağı kadar çok kabaran ve hafif nemli dokusuyla hepsini bir seferde bitirmek isteyeceğiniz bir kek hem de!

Fırının yerini unutturur: Fırınsız & miksersiz tencerede kek tarifi

 • Evde fırını olmayanlara özel bonus: Fırın olmadan yapabileceğiniz 6 nefis tatlı tarifi

Size tavada hazırlayabileceğiniz nefis tatlı tariflerimizi verdik ama siz fırın kullanmadan hazırlayabileceğiniz farklı tarifler de görmek isterseniz bu videomuza mutlaka göz atın deriz.

Yazılı tarif isteyenleri ise hemen şöyle alabiliriz: Fırın Olmadan da Efsane Tatlılara İmza Atabileceğinizin Kanıtı 19 Nefis Tatlı Tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?