https://yemek.com/tarif/avokadolu-ve-yumurtali-simit/ | Avokadolu ve Yumurtalı Simit Tarifi

Maksimum 10 Dakikanızı Ayırarak Hazırlayabileceğiniz 10 Pratik Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Her sabah uyandığınızda kendinizde uzun uzun kahvaltı sofrası hazırlayacak enerjiyi bulamayabilir ya da işe, okula yetişmeye çalışırken kahvaltı edecek yeterli vakti bulamayabilirsiniz. Ama kahvaltısız olur mu? Asla!

O zaman ne yapıyoruz? Hazırlaması ve pişirmesi toplam 10 dakikadan fazlasını almayacak bu pratik kahvaltılıklar ile tanışıyoruz. Bazılarını zaten çok yakından tanıyorsunuz belki ama damağınıza şenlik, midenize bayram olacak birçok farklı önerimiz de olacak.

Sözün kısası, kolayca hazırlanan kahvaltılık tarifler ile dolu bu listeyi her zaman elinizin altında bulundurun, 10 dakikada hazırlanan kahvaltı tarifleri ile zamanınızın ya da enerjinizin az olduğu sabahları lezzetlendirin, hafta içi kahvaltılarını tekdüzelikten kurtarın. Mis.

  • Omlet

Kahvaltıların en pratik, en doyurucu, en sevilen yüzlerinden biri o! Evdeki dilediğiniz malzemelerle de zenginleştirebileceğiniz bu nefis klasik omlete böyle bir listede yer vermezsek olmazdı, biliyorsunuz.

Mükemmel kıvamıyla: Omlet tarifi

  • Murtuğa

"Klasik omleti zaten biliyorum, daha farklı öneriler istiyorum" diyenleri de hemen böyle alalım. İçinde yine yumurta bulunan ama omletten çok daha farklı bir Van lezzeti geliyor!

Toplam 10 dakikada hazır olup sofraya çıkıyor: Murtuğa tarifi

  • Bazlamada ıspanaklı çılbır

Yasemin Şef'in bu özel tarifiyle 10 dakikada hazırlayabileceğiniz en doyurucu, en renkli, en besleyici kahvaltı sofrasına imza atacaksınız. Yalnız baştan söylemiş olalım, ıspanakları önceden yıkayıp ayıklamış olmanız size bu tarifte en çok zaman kazandıracak adım.

Akşam yemeğine dek tok tutacak: Bazlamada ıspanaklı çılbır tarifi

  • Grilled cheese

Onun için "klasik tostun tavada pişirilen hali" diyebiliriz aslında. Tavada piştiği için her yeri daha bir eşit kızarıyor, mis gibi tereyağı kokusuyla sabah neşeniz oluyor.

Gün onunla aydın olacak: Grilled cheese tarifi

  • Porçini mantarlı ekmek

Daha önce mantarı kahvaltı sofranıza davet etmeyi belki de hiç düşünmediniz ama bu tariften sonra fikriniz değişecek, eminiz. Özellikle her gün aynı kahvaltılıkları yemekten sıkılanları böyle alalım.

Kahvaltıda lezzetli değişiklikler yapıyoruz bugün: Porçini mantarlı ekmek tarifi

  • Yulaflı muzlu waffle

Eğer evde waffle makineniz varsa, maksimum 10 dakikada birçok farklı waffle hazırlayabilirsiniz aslında. "Ama ben sağlıklı beslenmeye çalışıyorum" derseniz buna uygun olarak hazırlayabileceğiniz nefis bir tarifimizden söz etmek isteriz. Çünkü bu waffle hamurunda rafine şeker yok, beyaz un yok.

Masum mu masum: Yulaflı muzlu waffle tarifi

  • Smoothie kasesi

Konu sağlıklı ve pratik kahvaltılıklara geldiğine göre, son yılların en moda ismi, Instagram'ın bile en popüleri olan bu renkli kaselerden söz etmeden olur mu? Sizi pişirme uğraşına bile sokmayacak, toplam 5 dakikada hazır olacak bir lezzet o.

Çıkarın en sevdiğiniz meyveleri, başlıyoruz: Smoothie kasesi tarifi

  • Avokado dolgulu yumurta

Haşlanmış yumurtayı tek başına yiyemeyenlerin afiyetle yiyeceği, yumurtadan protein, avokadodan ise sağlıklı yağ almanızı sağlayarak gün boyu tok tutmayı garantileyen bir kahvaltılık var sırada. Faydaları saymakla bitmez...

Üzerine de bolca zeytinyağı gezdirin mesela: Avokado dolgulu yumurta tarifi

  • Avokadolu ve yumurtalı simit

Sabahları simit yemekten bir türlü vazgeçemiyorsanız en azından o simidi daha besleyici, daha dolu dolu bir lezzet haline getirebilirsiniz. Fikir bizden, malzemeleri çeşitlendirmek sizden olsun.

Siz simidinizi naeli alırdınız: Avokadolu ve yumurtalı simit tarifi

  • Cherry domatesli mozzarella salatası

Cherry Domatesli Mozzeralla Salatası Tarifi

Cherry Domatesli Mozzeralla Salatası Tarifi

Tek tabakta, kahvaltının en sevdiğimiz ögelerini bir araya getiriyor, üzerinden balzamik sirkeli enfes sosunu eksik etmiyoruz. Böylece ortaya İtalyan mutfağından esintiler taşıyan, damak tadınıza çok uyan enfes bir salata çıkıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi yapımı 5 dakikayı aşmıyor: Cherry domatesli mozzarella salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?