suyla-yapilan-pamuk-pogaca-yemekcom

Süt Ürünleri Tüketmeyenlere Birbirinden Nefis 13 Sütsüz Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Laktoz intoleransınız olabilir, süt ürünleri tüketemiyor olabilirsiniz ya da evde o sırada süt bitmiş olabilir. Ama tüm bunlar nefis hamur işleri yapıp yiyemeyeceksiniz demek değil.

Zira süt olmadan da hazırlanan birbirinden nefis hamur işi tarifleri var. Üstelik hepsinin kıvamı tam tutuyor, çayın yanında parıl parıl parlıyor.

Haydi o zaman mutfağa, sütsüz hamur işleri hazırlamaya!

 • Suyla yapılan pamuk poğaça

Dışı altın gibi kızarmış; içi yumuşacık puf puf olan bir poğaça bu. Üstelik klasik poğaça tariflerinde olan süt bu tarifte yok. Çünkü su bizim için yeterli!

Mucize gibi: Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

 • Sütsüz kek

Keke o yumuşacık dokusunu veren süt olmadan da pofuduk bir kek hazırlayabilirsiniz desek? Su, sıvı yağ ve sodadan destek alıyor ve kabardıkça kabaran bir kek hazırlıyoruz.

Evde süt yoksa sorun yok: Sütsüz kek tarifi

 • Sütsüz pancake

Kahvaltılarımızın, çay saatlerimizin yıldızı pankek bu sefer en temel malzemelerinden biri, süt olmadan karşınızda. Sütlü halini aratmayan bu pankek üstelik çok da hafif.

Onu bir de böyle deneyin: Sütsüz pancake tarifi

 • Şekersiz yağsız kakaolu muffin

Bu baktıkça iştah açan muffin'in içinde ne şeker, ne yağ, ne de süt var. Ne var peki derseniz hemen cevap verelim: Bolca sağlık var! Pişmanlık yaşatmayan bu muffin'e mutlaka şans verin deriz.

Masum: Şekersiz yağsız kakaolu muffin tarifi

 • Yumurtasız sütsüz kek

Vegan beslenenlerin de ağız tadıyla kek yiyebilmesini sağlayan bu kekte ne yumurta ne de süt var. Üstelik çok da yumuşacık ve leziz!

Herkes yiyebilsin diye: Yumurtasız sütsüz kek tarifi

 • Bayatlamayan sütsüz poğaça

Ertesi gün de sanki bugün pişmiş gibi taptaze poğaçalar yemek mümkün! Üstelik içine süt koymadan! Önceden hazırlayıp buzlukta da bekletebileceğiniz bu poğaçalar çat kapı misafirler için ideal.

Her daim taze: Bayatlamayan sütsüz poğaça tarifi

 • İsveç keki

Bildiğiniz kek tariflerini unutun! Çünkü İsveç keki, dışı kıtır kıtır, içi ıslak bir tarif ve diğer hiçbir keke benzemiyor. Kıvamını tutturmak biraz zor olabilir ama eminiz sizin elinizden hiçbir şey kaçmaz.

Farklılık arayanlara: İsveç keki tarifi

 • Boyoz

Güzel İzmir'in meşhur lezzeti boyozu gelin, evimizde yapalım. Mayalamaya gerektirmeyen bu nefis hamur işini bir usta edasıyla hazırlayıp kahvaltıya, çay saatine konuk edip herkesi şaşırtalım.

İzmir'dekiler kadar güzel: Boyoz tarifi

 • Havuçlu brownie

Kim demiş brownie dediğin sadece kakaolu olur diye? Biz onu havuçlu yaptık; üstelik içine ne un, ne şeker ne de süt koyduk. Nefis oldu, nefis!

Patron çıldırdı: Havuçlu brownie tarifi

 • Sirkeli poğaça

Ağızda dağılan, kıyır kıyır bir poğaçaya kim hayır diyebilir ki? Bu tarifte sirke devreye giriyor ve uzun süre tazeliğini koruyacak bir poğaçaya hayat veriyor.

Çayın en sevdiği: Sirkeli poğaça tarifi

 • Sütsüz krep

Yumurta, un tamam ama evde süt yok. Sorun değil, yine de kahvaltıya nefis bir krep yetiştireceğiz. Siz onu tuzluyla mı tatlıyla mı yiyeceksiniz, ona karar verin. Gerisi bizde.

Nefis de olur: Sütsüz krep tarifi

 • Kabarma garantili kek

İçinde yoğurt ya da süt olmadan, pofuduk pofuduk kabaran, çok uzun süre dayanan şahane bir kek tarifi bu. Soda, karbonat, karbonat tozu varsa gerisi kolay.

Bulutlarda: Kabarma garantili kek tarifi

 • Sütsüz yoğurtsuz kek

Sütsüz Yoğurtsuz Kek Tarifi

Sütsüz Yoğurtsuz Kek Tarifi

Evde süt yok, eee yoğurt da kalmamış. O zaman ne yapsak? Kek yapsak. Evet, sütsüz de yoğurtsuz da nefis ve harika şekilde kabarmış, kıvam almış bir kek yapmak bu tarifle mümkün.

Hafif nemli kıvamıyla: Sütsüz yoğurtsuz kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?