Nar Ekşili Soğan Kebabı Tarifi

Mutlaka Herkesin Mutfağında Yerini Alması Gereken Sizden Gelen 10 Farklı Yöresel Tarif

Favorilerime
Ekle

Birbirinden hamarat Yemek.com yazarları şimdi de nefis yöresel yemekleriyle karşımızda!

Artık bilmeyen kalmadı bizce ama yeniden hatırlatmış olalım: Siz de Yemek.com'a nefis tariflerinizi gönderebiliyor, kolayca hamarat Yemek.com yazarlarından biri olabiliyorsunuz. "Nasıl?" diyenleri ayrıntılar için şöyle alabiliriz: Yemek.com'a nasıl tarif yollanır, nasıl Yemek.com yazarı olunur?

Biz de ellerinizden çıkan o muazzam lezzetleri tüm takipçilerimizle paylaşıyor, isminizi ve tariflerinizi herkes bilsin, özene bezene hazırladığınız yemekler herkesin tarif defterine girsin istiyoruz.

İşte tam da böyle yapan ve bize kendi yörelerine ait en özel tatların tariflerini gönderen maharetli Yemek.com yazarlarına sözü bırakıyoruz.

Lezzet dolu bir Türkiye turuna çıkmak, yeni yöresel tatlarla tanışmak ve sofranıza en lezzetlisinden farklılık katmak için hazırsanız başlayalım!

  • Kesme çorbası

Açılışımız Erzincan mutfağının şifa dolu lezzeti kesme çorbasından geliyor! Hemen hemen her yörede ufak farklılıklarla da olsa sofrada kendine yer bulan kesme çorbası, bu kez yoğurt ve tavuk suyu gibi lezzetlerle tatlanıyor.

Ellerine sağlık Aysima Fındıkoğlu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kesme çorbası tarifi

  • Tokat etli sarması

Mutfağında onlarca farklı çeşitte sarma ve dolma bulunan Tokat'tayız şimdi. Pirinç pilavı üzerinde sunulan bu bol etli sarma, size şu ana dek yediklerinizi unutturacak, "Her gün olsa her gün yenir" dedirtecek.

Ellerine sağlık hulya şef bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Tokat etli sarması tarifi

  • Antalya hibeşi

Şimdi de rotamızda Antalya var! Tahine bir kez daha hayran olma sebebiniz olacak, hatta tahini pekmezden daha çok yakıştıracağınız bir lezzete dönüşecek efsane bir meze o. Kızarmış ekmekleri hazırlayın, bugün sofrada şenlik var!

Ellerine sağlık Figen Yanaroğlu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Antalya hibeşi tarifi

  • Tepsi kebabı

Ülkemizin en gurme şehirlerinden birine doğru yola çıkmadan, Hatay'a uğramadan olur mu hiç? Hele de böyle bir tepsi kebabı söz konusuysa... Suyuna ekmek ya da pide banmaya doyamayacağınız, etinden üzerindeki domatese, bibere kadar her lokmasına bayılacağınız bir ana yemek o.

Ellerine sağlık Suna Atilla bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Tepsi kebabı tarifi

  • Tarhana kavurma

Maraş usulü tarhanayı daha önce hiç görmüş ya da denemiş miydiniz? Peki ya tarhanayı daha önce çorba yapmaktan farklı bir şekilde değerlendirmiş miydiniz? Bugüne dek tanımadığınıza üzüleceğiniz kadar özel ve nefis bir lezzet geliyor... Hazırsanız Kahramanmaraş'a doğru lezzet dolu bir yolculuğa çıkalım hemen şimdi.

Ellerine sağlık Selver Koyunlar bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Tarhana kavurma tarifi

  • Sinkonta

Bal kabağı mevsimi de yaklaşırken henüz sinkonta gibi efsane bir tatla tanışmayanlardansanız bu tarifi mutlaka bir köşeye not edin ve yılın ilk bal kabağını alır almaz, tatlısını dahi yapmadan önce bunu deneyin. izmir ve Manisa başta olmak üzere Ege Bölgesi'nde kendine sofrada sık sık yer bulan bu tat, sizin de favorileriniz arasında yerini alacak.

Ellerine sağlık Kübra Karataş bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Sinkonta tarifi

  • Kayseri yağlaması

Eğer hala bu lezzetin tadına bakmamış olan varsa çok şey kaçırmış demektir. Kayseri'nin en az mantısı kadar ünlü olması gereken, efsane lezzeti yağlamayı hemen bu akşam sofranıza konuk etmelisiniz.

Ellerine sağlık aystahirsoylemez bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kayseri yağlaması tarifi

  • Etli havuçlu pilav

Tek bir tarifle doyurucu mu doyurucu bir menü oluşturuyor, yanında bol köpüklü mis gibi ayranla servis ediyoruz. Fikri bile güzel bu Kahramanmaraş lezzetinin tadına ise asla doyum olmuyor, biz baştan söylemiş olalım.

Ellerine sağlık Bukethalilomer bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Etli havuçlu pilav tarifi

  • Nar ekşili soğan kebabı

Gaziantep gibi mutfağından çıkan hemen her lezzet dünyaca bilinen bir mutfağa uğramadan olur mu hiç? Bu kez görece daha az tanınan, ama en az baklavası kadar ünlü olması gereken bir yemeğinden söz edeceğiz size. Onu görünce, tarifini alınca hemen yapmak isteyeceğinizden eminiz zaten.

Ellerine sağlık evdezeytinyook bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Nar ekşili soğan kebabı tarifi

  • Kuymak

Kuymak Tarifi

Kuymak Tarifi

Bu lezzet dolu listemizi Karadeniz'in efsaneleşen lezzetlerinden biriyle, sabah kahvaltısından akşam yemeğine, günün her anına uygun, uzadıkça uzayan bir lezzetle bitirmek istedik. Akla düşer düşmez yapılması şart olur, karşınızda kuymak!

Ellerine sağlık İrem Köknar bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kuymak tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?