Kaşık Kaşık Şifa Dağıtacak Hastalıksavar 10 Nefis Tavuklu Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kış aylarının soğuk günlerine çare hep şifa dolu çorbalardan geliyor. Hele ki tavuk etli, tavuk suyuna yapılan çorbalar antibiyotik yerine bile geçebiliyor.

Gelin bu soğuk günlerde şifayı kapmamak ve bünyemizi sağlam tutmak, bağışıklılığımızı güçlendirmek için birbirinden nefis tavuklu çorbalar yapalım.

Deneyen herkese şifa olsun!

 

 • Tavuk suyu çorbası tarifi

Hasta olunca annemizin hemen bir tasla başımızda belirdiği tavuk suyu çorbası gribi, nezleyi, soğuk algınlığını en doğal yollardan bitirmeye ezelden beri kararlı.

Hastalıksavar: Tavuk suyu çorbası tarifi

 • Kremalı tavuk çorbası tarifi

Hastalıklarla başa çıkmada yine bir süper kahraman var karşımızda. Kremasıyla, içindeki baharatlar ve sebzelerle kremalı tavuk çorbası göreve hazır.

Haydi mutfağa: Kremalı tavuk çorbası tarifi

 • Terbiyeli tavuk çorbası tarifi

Kremasız hazırlanan terbiyeli tavuk çorbası lezzetiyle baş döndürürken vücut direncini de artıracak. Akşama çorbamız belli, ana yemekte ne var?

Kaşıklar dolusu şifa: Terbiyeli tavuk çorbası tarifi

 • Şehriyeli tavuk suyu çorba tarifi

Şehriyeyle doyuruculuğunu artırdığımız bu nefis çorbaya biraz da antibiyotik özelliği katalım dedik ve içine tavuk suyu ekledik. Mis gibi oldu.

Sofraya davet: Şehriyeli tavuk suyu çorba tarifi

 • Terbiyeli sebzeli tavuk çorbası tarifi

Terbiyeli olmasına rağmen asla kesilmeyen bir çorba tarifinde sıra. İçinde patates, havuç gibi sebzeler bulunan bu tavuk çorbası favorilerinizden olacak.

Sıcak içiniz: Terbiyeli sebze tavuk çorbası tarifi

 • Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

Esnaf lokantalarının menülerinden eksik olmayan tavuk çorbalarının lezzetini evde yakalamaya ne dersiniz? Pürüzsüz kıvamıyla, tüm püf noktalarıyla karşınızda.

Rengi kendinden güzel: Lokanta usulü tavuk çorbası tarifi

 • Paça tadında tavuk suyu çorbası tarifi

Paça çorbasını evde yapmak zor geliyorsa size nefis bir alternatifimiz var. Paça çorbası tadında ama tavukla kolayca yapılan bu çorbaya bayılacaksınız.

Limon da sık: Paça tadında tavuk suyu çorbası tarifi

 • Yoğurtlu tavuk çorbası tarifi

Tavuk çorbasını bir de yoğurtlu deneyin. Hafif içimi, nefis dokusuyla kaşık kaşık yeme isteği uyandıran yoğurtlu tavuk çorbası sarımsakla da çok yakışıyor.

Keyifli içimiyle: Yoğurtlu tavuk çorbası tarifi

 • Bulgurlu tavuk çorbası tarifi

Gelin tavuk çorbasını daha doyurucu hale getirelim. İri taneli bulgurlarla ve mevsim sebzeleriyle hazırladığımız bulgurlu tavuk çorbası bu kışın favorisi olacak.

Çok besleyici: Bulgurlu tavuk çorbası tarifi

 • Tavuklu mısır çorbası tarifi

Haşlanmış mısırlar süt tadı veriyor, tavuk şifa katıyor ve ortaya nefis bir çorba tarifi çıkıyor. Farklı çorba tarifleri arayanlar ona bayılacak.

Haydi deneyelim: Tavuklu mısır çorbası tarifi

 • Tavuklu erişteli sebze çorbası tarifi

Tavuklu Erişteli Sebze Çorbası Tarifi

Tavuklu Erişteli Sebze Çorbası Tarifi

Tavuk, erişte, havuç, patates ve baharatlar... Yediğiniz en doyurucu çorbalardan biri olacak tavuklu erişteli sebze çorbası tarifi çok da ekonomik.

İçinde yok yok: Tavuklu erişteli sebze çorbası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?