https://yemek.com/tarif/kestaneli-mantar-sote/ | Kestaneli Mantar Sote Tarifi

"Etin Yanına Ne Gider" Diye Soranlara Klasik Pilav ya da Püreden Farklı 12 Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Akşam yemeğine misafiriniz var ya da ailenizle oturacağınız o nefis sofra için et yemeği pişirdiniz. Ancak yanına ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Klasik pilav ya da pürelerden farklılaşmak istiyorsunuz.

İşte bu farklı ve havalı tarifler "Etin yanına ne gider?" diyenler için geliyor. Etin yanında tamamlayıcı tarif olarak sunabileceğiniz bu lezzetler sıradan bir akşam yemeğini daha özel hale getirirken şık davet sofralarına da çok yakışacaklar.

Öyleyse mutfaktan bekleniyorsunuz.

 • Fırında sütlü kabak tarifi 

Mücverinden dolmasına her halini afiyetle tükettiğimiz kabak şimdi et ve tavuk yemeklerinin yanına çok yakışan bir tamamlayıcı tarife dönüşüyor. Üstelik hem çok hafif hem de çok doyurucu.

Tabakta ona yer açın: Fırında sütlü kabak tarifi

 • Yelpaze patates tarifi

Et yemekleri diyince aklınıza hemen patatesli bir yancı geliyorsa haksız değilsiniz. Ama bu sefer klasiklerden uzaklaşıyoruz ve şekliyle gönülleri fethedecek yelpaze patatesi soframıza davet ediyoruz.

Gözler onda: Yelpaze patates tarifi

 • Havuç rulo tarifi 

Görüntüsü itibariyle rulo pastaları andıran, rengiyle hemen dikkatleri üzerine çeken havuç rulo tarifi onu denemeniz için sabırsızlanıyor. Et-sebze dengesi mühim sonuçta.

Baş döndürür: Havuç rulo tarifi

 • Kestaneli mantar sote tarifi

Eminiz kestaneyi daha önce hiç böyle görmediniz. Protein dolu bir sofra hazırlamak isteyenler için göreve çağırdığımız mantarlar kestaneyle birlikte öyle güzel bir lezzete imza atıyorlar ki...

Çok yakıştı: Kestaneli mantar sote tarifi

 • Sütlü biber tarifi

Daha önce biber ve sütü birlikte düşünemediyseniz şimdi fikrinizi değiştirecek bir tarifimiz var. Kolayca hazırlanıp pratik bir şekilde sofraya gelen sütlü biber köfteyle de diğer et yemekleriyle de müthiş bir uyum yakalayacak.

Hayranı olursun: Sütlü biber tarifi

 • Fırında renkli sebzeler tarifi 

Tek bir fırın tepsisinde tüm sebzeleri pişiriyor ve sağlık dolu bu sebzeleri tabağımızdaki et yemeğinin yanına gururla davet ediyoruz. Kırmızı et bunu sevdi.

Önce hangisini yersin: Fırında renkli sebzeler tarifi

 • Fırında kremalı patates tarifi 

Protein ağırlıklı bir tabakta karbonhidrat da olmalı diyenlerdenseniz sizin için nefis bir önerimiz var. İçindeki krema sayesinde yumuşacık bir kıvama ulaşan bu tarif tam size göre.

Yedikçe yedirtir: Fırında kremalı patates tarifi

 • Fırında peynirli karnabahar tarifi 

Eğer karnabahar mevsimindeyseniz çok şanslısınız. Erimiş tulum peyniriyle bir araya gelen karnabahar çiçekleri tabağınızda görsel bir şölen yaşatacak. Lezzeti ise mükemmel.

Kurtarıcı lezzet: Fırında peynirli karnabahar tarifi

 • Düşes patates tarifi

Düşes patates, prenses patates ya da siz ona hangi asil isimle hitap etmek isterseniz o... Yıllardır arayıp bulamadığınız o lezzet işte bu soylu tarifin içinde saklı.

Soylu patates: Düşes patates tarifi

 • Brüksel lahana sote tarifi 

Brüksel lahana, havuç ve soğanın nefis birlikteliğinden doğan bu tarif sebze tariflerine burun kıvıranların bile favorisi olmaya aday. Bu minik sebzelerin sofranıza katacağı renkten bahsetmemize gerek bile yok sanırız.

Sebze sevdirir: Brüksel lahana sote tarifi

 • Kırmızı köz biber kızartması tarifi

Meze yerine de geçen ama daha çok ana yemek tabaklarında yer almayı seven kırmızı köz biber kızartması yapalım hadi. İçini de lor peyniriyle dolduralım, yemelere doyamayalım.

Bir yancıdan çok daha fazlası: Kırmızı köz biber kızartması tarifi

 • Patates sufle tarifi 

Patates Sufle Tarifi

Patates Sufle Tarifi

Sufle denince aklına o içinden çikolata akan tatlı sufle geliyorsa seni şaşırtmaya geldik. Çünkü sufle dediğin tuzlu da olur, hele patatesle hazırlanırsa çok ama çok daha nefis olur.

Onları şaşırtın: Patates sufle tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?