Kurulan Dost Masalarını Sıradanlıktan Uzaklaştıracak 12 Yoğurtlu Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Etrafı sevdiğimiz insanlarla dolu, sohbetin koyu olduğu, yemeklerin aheste aheste yenildiği sofraların olmazsa olmazıdır meze. Sofranın neşesidir, dertlerin dermanı, mutlulukların kıvılcımıdır.

İşte bu yüzden mezelerin en sevilenlerine, yoğurtlu mezelere ayırdık bu listemizi. İstedik ki kolayca hazırlanan ve lezzetine doyum olmayan, öyle ki ana yemekten bile rol çalan bu yoğurtlu meze tariflerini tek tek deneyin ve sofranıza neşe katın.

Yılbaşı geceleri gibi özel günlerin de favorisi olacak bu yoğurtlu meze tariflerini bir köşeye not etmeyi unutmayın.

 • Yoğurtlu mercimek ezmesi tarifi

Şık bir sofra hazırlıyor ve ana yemekten mezeye kadar her şeyin sıradanlıktan uzak olmasını istiyorsanız bu farklı meze tarifini mutlaka denemelisiniz. Sunumuyla kendini hemen belli eden yoğurtlu mercimek ezmesi doyuruculuğuyla da on puanı hemen alıyor.

Kaşık kaşık yemelik: Yoğurtlu mercimek ezmesi tarifi

 • Haydari tarifi

Klasiklerden vazgeçmeyenler için en sevilen mezelerin başında gelen haydariyi sofraya davet ediyoruz şimdi de. Çünkü süzme yoğurt dediğin haydariye ilham verebildiği için çok daha güzel.

Olmazsa olmaz: Haydari tarifi

 • Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

Közlenen patlıcanların alabildiği en güzel hal olan yoğurtlu patlıcan salatasının yakışmadığı sofra yok. Üstelik bu eşsiz lezzete kavuşmak için sadece birkaç basit malzeme yeterli. Daha ne olsun?

Sarımsağı bol olsun: Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

 • Yoğurtlu pancar mezesi tarifi

Sofralarımızı renklendirmeye gelen yoğurtlu pancar mezesini denedikten sonra pancarla yoğurt birlikteliğine destek vermemek mümkün değil. Hiç ayrılmasınlar, hep mutlu olsunlar.

Rengi yeter: Yoğurtlu pancar mezesi tarifi

 • Tahinli patlıcan mezesi tarifi

Tahini bugün kankası pekmezden tüm iyi niyetimizle ayırıyor, onu nefis bir mezenin başrolüne davet ediyoruz. Tahin ve susamın şov yaptığı patlıcanlı, yoğurtlu bu mezeye bayılacaksınız.

Bugün çok şıkız: Tahinli patlıcan mezesi tarifi

 • Atom meze tarifi

Acı severler buraya! Çünkü mezelerin en özellerinden biri için mutfağa gidiyoruz. Arnavut biberlerinin acısını verdiği atom mezenin iştah açmakta üstüne yok doğrusu.

Bazı acılar güzeldir: Atom meze tarifi

 • Yoğurtlu pazı mezesi tarifi

Pazının tam mevsimiyken ondan yapılacak nefis bir tarif bu. Pazıyı sıcak yemek ya da sarma olarak tüketmeyi sevmiyorsanız bile onu meze olarak tattığınızda tüm fikriniz değişecek.

Sağlıkla: Yoğurtlu pazı mezesi tarifi

 • Havuç tarator tarifi

Dünyanın en pratik tariflerinden biri olan havuç tarator hazırlaması çok basit, kendisi çok keyifli bir tarif. En sıradan sofrayı bile büyüleyici yapan havuç tarator için masada şimdiden yer açın.

Sofrada ilk önce o biter: Havuç tarator tarifi

 • Sıcak ot tarifi

Şimdi izninizle Ege'ye uzanıyor ve buraya özgü otların bizi baştan çıkarmasına izin veriyoruz. Pek çok restoranın menüsünde yer alan sıcak otu biz bu sefer deniz börülcesiyle hazırladık ama siz mevsimine göre farklı otlar da kullanabilirsiniz.

Ege sen ne güzelsin: Sıcak ot tarifi

 • Patlıcanlı haydari tarifi

Haydari mezelerin olmazsa olmazı dedik, patlıcanın mezelere çok yakıştığını kanıtladık; şimdi bu iki güzelliği bir arada deneyimlemenin zamanı. Öyle ki bir kez deneyince hep bu tarifi yapmak isteyeceksiniz.

Kızarmış ekmekler masaya: Patlıcanlı haydari tarifi

 • Tavuklu kereviz salatası tarifi

Özellikle yılbaşı sofralarının aranan yüzüdür kereviz salatası. Kerevizi sevmeyeni bile aşığı yapan kereviz salatasına tavuk göğsü de katınca tadından yenmeyen bir tarife dönüşüyor, bizden söylemesi.

Yeni yıl kadar güzel: Tavuklu kereviz salatası tarifi

 • Tahinli tarator tarifi

Tahinli Tarator Tarifi

Tahinli Tarator Tarifi

Özellikle Akdeniz mutfağında sıklıkla kullanılan tahin zeytinyağı, süzme yoğurt ve limon suyuyla bütünleşiyor ve ezilmiş ceviz içleriyle mutluluk dağıtıyor.

Onu sevmek için sebep çok: Tahinli tarator tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?