Hemen Her Evde Olan Malzemelerle Kolayca Hazırlanan 12 Az Malzemeli Sütlü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Canınız her tatlı istediğinde evdeki malzemelerle kolayca yapabilin diye size mümkün olan en az malzemeyle hazırlanan birbirinden farklı ve nefis sütlü tatlı tariflerimizle geldik bu kez!

Yeri geldiğinde çat kapı gelen misafire bile şipşak hazırlayıp sunabileceğiniz, yeri geldiğinde evde halihazırda bulunan birkaç malzemeyle harikalar yaratıp tüm ev ahalisini mutluluklara sürükleyebileceğiniz tarifler bunlar.

Üstelik birkaç malzeme ile hazırlandıkları için yapımları da öyle saatlerce uğraştırmıyor, kolayca hazır oluyorlar. Size de bu az malzemeli sütlü tatlıların tadını kaşıklar dolusu çıkarmak kalıyor. Mis.

Buyursunlar o zaman biz tariflerimizi sıralamaya başlayalım, siz de bu listeyi her zaman elinizin altında bulunacak bir köşeye kaydedip ihtiyaç duyduğunuz, tatlı yemek istediğiniz her an değerlendirin.

Şimdiden herkese afiyetler olsun.

 • Muhallebi tarifi

Çocukluğumuzdan beri afiyetle yediğimiz, anne elinden çıkanının yeri kalbimizde hep daha bir başka olan mis gibi muhallebi tabii ki ilk sırada olacaktı.

Yapımı kolay, malzemesi az: Muhallebi tarifi

 • Tarçınlı incir uyutması tarifi

Temelde sadece iki malzeme ile, süt ve kuru incirle hazırlanan bir tatlı aslında o. Tarçın, ceviz içi ya da Antep fıstığı gibi malzemelerle lezzetini katlamak da elinizde.

Sütlü tatlıların en hafiflerinden: Tarçınlı incir uyutması tarifi

 • Fincan tatlısı tarifi

Sunumuyla puanları toplayacak, herkesin görür görmez iştahlarını kabartacak ferah mı ferah bir lezzet geliyor... Yapımı düşündüğünüzden çok daha pratik!

Üzerini dilediğiniz meyvelerle süsleyebilirsiniz: Fincan tatlısı tarifi

 • Kesme muhallebi tarifi

Bildiğiniz tüm muhallebi tariflerini unutun, çünkü bu kez işin içine irmiğin dahil olmasıyla birlikte öyle farklı ve nefis bir muhallebi elde edeceksiniz onu yemek için kaşık değil çatal bıçak kullanacaksınız.

Dilimlenebilir muhallebi: Kesme muhallebi tarifi

 • Tavada kazandibi tarifi

Mutfağımızın en geleneksel tatlılarından biri o. Ama üzerindeki o nefis katman, altındaki yumuşacık dokuyla evde yapması hep zor gibi gelir hiç denememiş birine, biliyoruz. Oysa çok kolay, gelin bunu size ispat edelim istiyoruz.

Çıkarın tavaları, başlıyoruz: Tavada kazandibi tarifi

 • Süt helvası tarifi

Un, tereyağında hafif hafif kavruluyor, üzerine eklenen süt kıvamını bulmasını sağlıyor... Sonrası mı? Sonrası fırından mis kokular eşliğinde çıkan efsane bir tatlı.

Ve o efsane artık her sofrada yerini almalı: Süt helvası tarifi

 • Sütlaç tarifi

Toplam sadece 5 malzemeyle hazırlanıyor ama en güzelini yapmak, kıvamını tam olarak tutturmak, pirinç miktarını iyi ayarlamak büyük maharet istiyor...

İşte tüm bunlar için ihtiyacınız olan tarif tam karşınızda duruyor: Sütlaç tarifi

 • Keşkül-ü fukara tarifi

"Bana daha da az malzemeli bir tatlı lazım" derseniz dört malzeme ile rekoru elinde bulunduran bu nefis tarifi deneyebilirsiniz. Kendisi Osmanlı'dan bugünlere miras kalan, yıllara meydan okuyan lezzetlerden olur.

Damakta bıraktığı tatla gönüllere taht kurar: Keşkül-ü fukara tarifi

 • Yalancı tavukgöğsü tarifi

Gerçeğinin yapımında gerçek tavuk eti kullanılarak hazırlanması ilk kez duyan herkesi şaşırtsa da bayılarak yemekten kendimizi alamadığımız en geleneksel tatlılarımızdan biri o. Ama evde, tavuk eti kullanmadan aynı lezzeti yakalamak isteyenler olduğunu da biliyor, onlara gerçeğine göre çok daha az malzemeli ve pratik bir reçete vermeden edemiyoruz.

Buyursunlar, bu taraftan: Yalancı tavukgöğsü tarifi

 • Güllaç tarifi

Hepimiz için ramazan ayıyla özdeşleşen bir tatlı olan güllaç, evde belki de en kolay şekilde yapılan sütlü tatlıdır desek yanlış olmaz. Mis gibi güllaç yaprakları sütlü-şekerli şerbetiyle buluşuyor, dileyenler gül suyu, dileyenler ceviz, dileyenlerse nar taneleriyle servis ediyor.

Siz onu en çok ne ile seviyorsunuz, karar verme zamanı geldi: Güllaç tarifi

 • Çikolata soslu irmik tatlısı tarifi

"Sütlü tatlı da olsa içinde mutlaka çikolata olmalı" diyenleri hemen böyle alalım. Sadece 4 malzemeyle hazırlanan irmikli muhallebi tam kıvamında nefis bir çikolata sosla buluşuyor, ortaya toplam 20-25 dakikada yapılan şöyle nefis bir tatlı çıkıyor.

Ölçüleri de öyle kolay ki tarifi görür görmez ezberleyeceksiniz: Çikolata soslu irmik tatlısı tarifi

 • Çikolatalı puding tarifi

Çikolatalı Puding Tarifi

Çikolatalı Puding Tarifi

Daha bol çikolatalı bir tatlı isterseniz, "Çikolatayı sadece sos olarak kullanmak yetmez" derseniz tek bir kaşığı bile tatlı krizinizi bastırmaya yetecek, bu pratik puding ile bir an önce tanışın deriz.

Hazır pudingleri unutturur: Çikolatalı puding tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?