visneli-tart

Her Birinde Farklı Lezzetler Yakalayacağınız 12 Enfes Tart Tarifi

Favorilerime
Ekle

Dünyanın en estetik hamur işleri sıralaması olsa ilk üçe koyarız tartları. Pastanelerde görünce tok olsak bile ağzımızın sularını akıtan, hamuruyla kremasıyla neli olursa olsun bize farklı ve daha güzel bir dünyanın kapılarını açan tartları aslında evde de çok kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Tart tariflerine mevsim meyveleri de çok yakışıyor ama yaratıcılık size kalmış çünkü tartın her hali çok güzel. Yeter ki ağızda dağılan o hamuru yapın, kremasının kıvamını tutturun ve içinize sevginizi katın. Çünkü hayat tartlarla güzel.

Çilekli tart tarifi

Çilekli Tart Tarifi

Çileğin yakışmadığı bir şey daha biz ne gördük, ne duyduk. Öyle güzel, öyle seksi bir meyve. Çileğin tart hamurunda prensesliğini ilan ettiği bu halini denemediyseniz şimdi tam sırası.

Asıl soru kimin kalbini çalmak istediğin: Çilekli tart tarifi

Limonlu tart tarifi

Limonlu Tart Tarifi

Tart denince hemen aklınıza tatlı meyveler gelmesin. Keke, pastaya enfes bir lezzet veren limon bu sefer tartınızda şov yapmak için hazır bekliyor.

Serinlik vaat ediyor: Limonlu tart tarifi

Sütlü çikolatalı, kirazlı tart tarifi

Çikolatalı Kirazlı Tart

Sizi bulutların üzerine çıkarmaya söz vermiş bir tarif bu. İçinde Nutella, eritilmiş sütlü çikolata, kiraz tanecikleri ve badem parçaları var. Daha ne olsun?

Bir dilimiyle havalara uçurur: Sütlü çikolatalı, kirazlı tart

Domatesli, mısırlı tart tarifi

Domatesli Mısırlı Tart

Tart dediğin hep meyvelerden olacak, tatlı olacak diye bir kural yok. Tuzlu hali de bir enfes zira. Bu sefer tart pizzadan rol çalıyor, haberiniz olsun.

Pizza niyetine: Domatesli, mısırlı tart tarifi

Vişneli tart tarifi

Vişneli Tart Tarifi

Tart denince gözünüzü kapattığınızda aklınıza ilk vişneli tart geliyorsa yalnız değilsiniz. Çünkü belki de tarta en çok yakışan malzeme vişne. Öyleyse alalım pazardan kilo kilo, yapalım tartların en güzelini.

Hiç bitmesin: Vişneli tart tarifi

Ricotta peynirli tart tarifi

Ricotta Peynirli Tart

Bizim taze lor peynirimize benzeyen Ricotto peynirini bize tanıttığı için İtalya'ya şükran borçluyuz. İtalyan tatlılarının da vazgeçilmezi olan Ricotta peyniri bu sefer tartınızı enfes bir hale getirmek için emrinize amade.

Şov var: Ricotta peynirli tart tarifi

Kestaneli tart tarifi

Kestaneli Tart Tarifi

Küçükken soba üzerinde pişirdiğimiz, kışın üşüdüğümüzde ısınmak için sokaktan aldığımız kestaneleri ne kadar seviyorsak kestane şekerlerine de bir o kadar aşığız. O zaman bu aşkı bir tarta dönüştürmeyelim mi?

Görüntüsü yeter: Kestaneli tart tarifi

Ispanaklı tart tarifi

Ispanaklı Tart Tarifi

Ispanaklı börek oluyor da neden tart olmasın? Üstelik tuzlu tartların keyfi de bir başka. Öyleyse bir tadına bakmaz mısınız?

Denemeden olmaz: Ispanaklı tart tarifi

Şeftalili tart tarifi

Şeftalili Tart Tarifi

Kim ne derse desin şeftali yazın en güzel meyvelerinden. Mini mini tart hamurlarını kremayla kaplayıp üzerine şeftali dilimleri yerleştirince bu meyvenin kıymetini daha iyi anlayacaksınız.

Rengi yeter: Şeftalili tart tarifi

Peynirli tart tarifi

Peynirli Tart Tarifi

Tart tarifleri öyle çok zor gelmesin gözünüze. Hele bu peynirli tart öyle kolay ki her sabah kahvaltıda yapasanız gelecek. Yanına çay bir de reçel, daha güzel bir sabaha uyanmamıştık.

Bu sabahların bir anlamı olmalı: Peynirli tart tarifi

Kuşkonmazlı tart tarifi

Kuşkonmazlı Tart Tarifi

Kuşkonmazın faydalarını yaz yaz bitmez. Öyleyse ondan faydalanabileceğimiz kadar faydalanmamız lazım. Onu çay saatlerine konuk etsek dedik ve enfes bir kuşkonmazlı tart hazırladık. Afiyetlerle.

Böylesini denemediniz: Kuşkonmazlı tart tarifi

Elmalı tart tarifi

Elmalı Tart Tarifi

Elmanın ölümsüz aşkı tarçınla birlikte iç harç haline geldiği tarifleri çok seviyoruz. Elmalı tart da bunlardan biri. Mis, mis.

Üstüne de dondurma: Elmalı tart tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?