https://yemek.com/tarif/zencefilli-pancar-corbasi/ | Zencefilli Pancar Çorbası Tarifi

Çorbayı Tam Kıvamında Sevenlerin Sofrasından Eksik Etmeyeceği 13 Kremalı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Çorbanın bir kıvamı olmalı, su gibi olmamalı" diye düşünenlerdenseniz, mercimek çorbasının tekdüzeliğinden sıkılıp farklı çorbaları keşfetmek isteyenlerdenseniz yaklaşın böyle.

Çeşit çeşit, renk renk sebzeleri değerlendirebileceğiniz, belki de bugüne dek mutfağınıza dahi sokmadığınız pancarla bile harika lezzetler ortaya çıkarmanızı sağlayacak kremalı çorba tarifleri geliyor.

Tam kıvamında oluşunu kremaya borçlu olan, bir kase daha içmeden edemeyeceğiniz bu kremalı çorbalar tarif defterinizde yer almayı bekliyor!

Unutmadan, eğer kendi kremanızı evde kendiniz yapmak isterseniz çorbalardan tatlılara kadar birçok yemekte kullanabileceğiniz nefis bir krema tarifi de vermeden geçmeyelim. Buyursunlar: Süt kreması tarifi

 • Kremalı mantar çorbası tarifi

Kremalı çorba severlerin favori lezzetlerinin başında bu nefis mantar çorbası geliyor, o sadece midenize iyi gelmekle kalmıyor, bolca protein almanızı da sağlıyor.

Krema ve mantarın nefis uyumu: Kremalı mantar çorbası tarifi

 • Kremalı kabak çorbası tarifi

Az malzemeyle kolayca hazırlanan bir çorba tarifiyle devam ediyoruz şimdi. Kabağın o kendine has ve hafif lezzeti krema sayesinde kıvamını buluyor, kaşık kaşık içilesi nefis bir çorbaya dönüşüyor.

Hazırlaması 10 dakika: Kremalı kabak çorbası tarifi

 • Yeşil çorba tarifi

Kabağın yeşilinden brokoli ve pazının yeşiline uzanıyoruz şimdi. Yine her kaşığı vitamin deposu olan, krema sayesinde mükemmel bir kıvam da yakalayabileceğiniz farklı bir çorba yapıyoruz.

Renginde sağlık var: Yeşil çorba tarifi

 • Macar usulü mantar çorbası tarifi

Klasik kremalı mantar çorbası tarifimizi listemizin başında verdik ama bu kez sizinle bambaşka bir kremalı mantar çorbası tarifi paylaşmak istiyoruz. Çünkü kadife gibi kıvamıyla o çok başka.

Bir deneyen sık sık yapmak ister: Macar usulü mantar çorbası tarifi

 • Kremalı tavuk çorbası tarifi

Tavuğun, tavuk suyunun ne kadar şifalı olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok, zaten biliyorsunuz. O yüzden biz şimdi klasik tavuk suyu çorbasını nasıl daha kıvamlı ve daha doyurucu bir hale getireceğinizden söz edeceğiz.

Yiyenler bir kase daha istemeden edemeyecek: Kremalı tavuk çorbası tarifi

 • Kremalı brokoli çorbası tarifi

Eğer birine brokoliyi sevdirmeye karar verdiyseniz çorbasından başlayın! Özellikle kremayla kıvamı damakta nefis bir tat bırakan şöyle bir çorba hazırladınız mı...

Bu iş tamam: Kremalı brokoli çorbası tarifi

 • Bademli brokoli çorbası tarifi

Sadece kremanın yeterli olmadığı bir durum yaşıyorsanız, karşınızda zorlu bir "brokoli sevmez" varsa bademden de destek alabilirsiniz. Brokoli ve bademin lezzetleri bir araya gelince bu çorba adeta saraylardan çıkmış özel bir tarife dönüşüyor.

Onu en yakın zamanda yapmak gerekiyor: Bademli brokoli çorbası tarifi

 • Kremalı ıspanak çorbası tarifi

Biliyorsunuz koyu yeşil renkli sebzeler, hele de ıspanak C vitamini başta olmak üzere birçok yararlı vitamin ve mineral barındırıyor. Bize de bu maddelerden bol bol yararlanmanızı sağlayacak enfes lezzetler hazırlamak düşüyor.

Mesela şöyle: Kremalı ıspanak çorbası tarifi

 • Kremalı domates çorbası tarifi

Domates çorbasının her hali nefis ama favoriniz olacak lezzet kesinlikle bu! Kaşar peyniri gibi içine ekstra hiçbir malzeme eklemenize gerek kalmadan nefis bir kıvama ve lezzete kavuşan bu çorbayı bir kez deneyince vazgeçemeyeceksiniz.

Kıvamıyla ağız sulandırır: Kremalı domates çorbası tarifi

 • İstiridye mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

Hep aynı çorba tariflerini hazırlamaktan sıkılanlara, buzluğunda her zaman bal kabağı bulunanlara geliyor... Tadına bakanlarınsa ilk yapacağı iş sizden tarifini istemek olacak. Tam da bu yüzden...

Tarifi için sizi böyle alalım: İstiridye mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

 • Begova çorbası tarifi

Boşnak mutfağından çıkan ve lezzetiyle ünü neredeyse tüm dünyaya yayılan bir çorba o. Üstelik malzeme çeşitliliğiyle en ala ana yemeklerle yarışacak güçte bir lezzet.

Sofrada bir tek o olsa bile yeter: Begova çorbası tarifi

 • Pancar çorbası tarifi

Farklı kremalı çorba arayışınıza bir destek de pancardan geliyor, rengiyle, lezzetiyle, mis gibi kıvamıyla bu çorba her sofrada yerini almayı fazlasıyla hak ediyor.

Her kaşığı şifa dolu: Pancar çorbası tarifi

 • Zencefilli pancar çorbası tarifi

Zencefilli Pancar Çorbası Tarifi

Zencefilli Pancar Çorbası Tarifi

Eğer pancar çorbasını da ufak farklılıklarla zenginleştirmek, daha şifalı bir hale getirmek isterseniz zencefilden destek alarak şöyle mis gibi bir çorba da hazırlayabilirsiniz.

Renginden ödün vermez: Zencefilli pancar çorbası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?