https://yemek.com/tarif/kremali-domates-corbasi/ | Kremalı Domates Çorbası Tarifi

Çorbayı Tam Kıvamında Sevenlerin Tüm Kış Sofrasından Eksik Etmeyeceği 10 Kremalı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Çorbanın bir kıvamı olmalı, su gibi olmamalı" diye düşünenlerdenseniz, mercimek çorbasının tekdüzeliğinden sıkılıp farklı çorbaları keşfetmek isteyenlerdenseniz yaklaşın böyle.

Çeşit çeşit, renk renk sebzeleri değerlendirebileceğiniz, belki de bugüne dek hiç mutfağınıza dahi sokmadığınız pancarla bile harika lezzetler ortaya çıkarmanızı sağlayacak çorba tarifleri geliyor.

Tam kıvamında oluşunu kremaya borçlu olan, bir kase daha içmeden edemeyeceğiniz bu kremalı çorbalar tarif defterinizde yer almayı bekliyor!

Unutmadan, eğer "Krema sağlıklı bir şey değil ki" diye düşünüyor, dışarıdan hazır olarak aldığınız kremaların içinde ne olduğunu tam olarak bilmemekten yakınıyorsanız çorbalardan tatlılara kadar birçok yemekte kullanabileceğiniz nefis bir krema tarifi de vermeden geçmeyelim. Buyursunlar: Süt kreması tarifi

  • Kremalı mantar çorbası tarifi

Kremalı çorba severlerin favori lezzetlerinin başında gelen bu nefis mantar çorbasıyla içinizi ısıtmakla kalmayacak, bolca da protein alacaksınız.

Bir çorbadan çok daha fazlası: Kremalı mantar çorbası tarifi

  • Kremalı tavuk çorbası tarifi

Tavuğun, tavuk suyunun ne kadar şifalı olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok, zaten biliyorsunuz. O yüzden biz şimdi klasik tavuk suyu çorbasını nasıl daha kıvamlı ve daha doyurucu bir hale getireceğinizden söz edeceğiz.

Yiyenler bir kase daha istemeden edemeyecek: Kremalı tavuk çorbası tarifi

  • Kremalı brokoli çorbası tarifi

Eğer birine brokoliyi sevdirmeye karar verdiyseniz çorbasından başlayın! Özellikle kremayla kıvamı damakta nefis bir tat bırakan şöyle bir çorba hazırladınız mı...

Bu iş tamam: Kremalı brokoli çorbası tarifi

  • Bademli brokoli çorbası tarifi

Sadece kremanın yeterli olmadığı bir durum yaşıyorsanız, karşınızda zorlu bir "brokoli sevmez" varsa bademden de destek alabilirsiniz. Brokoli ve bademin lezzetleri bir araya gelince bu çorba adeta saraylardan çıkmış özel bir tarife dönüşüyor.

Onu en yakın zamanda yapmak gerekiyor: Bademli brokoli çorbası tarifi

  • Kremalı ıspanak çorbası tarifi

Biliyorsunuz koyu yeşil renkli sebzeler, hele de ıspanak C vitamini başta olmak üzere birçok yararlı vitamin ve mineral barındırıyor. Bize de bu maddelerden bol bol yararlanmanızı sağlayacak enfes lezzetler hazırlamak düşüyor.

Mesela şöyle: Kremalı ıspanak çorbası tarifi

  • Kremalı domates çorbası tarifi

Domates çorbasının her hali nefis ama bu kış favoriniz olacak lezzet kesinlikle bu! Kaşar peeyniri gibi içine ekstra hiçbir malzeme eklemenize gerek kalmadan nefis bir kıvama ve lezzete kavuşan bu çorbayı bir kez deneyince vazgeçemeyeceksiniz.

Kıvamıyla ağız sulandırır: Kremalı domates çorbası tarifi

  • Bal kabağı çorbası tarifi

Rengiyle sofralara bir kış güneşi gibi doğacak, gören herkesi şaşırtacak bir çorba o. Tadına bakanlarınsa ilk yapacağı iş sizden tarifini istemek olacak. Tam da bu yüzden...

Tarifi için sizi böyle alalım: Bal kabağı çorbası tarifi

  • Begova çorbası tarifi

Boşnak mutfağından çıkan ve lezzetiyle ünü neredeyse tüm dünyaya yayılan bir çorba o. Üstelik malzeme çeşitliliğiyle en ala ana yemeklerle yarışacak güçte bir lezzet.

Sofrada bir tek o olsa bile yeter: Begova çorbası tarifi

  • Borsch (Borş) çorbası tarifi

Şimdi de Rus mutfağına doğru uzanıyor ve servis ederken kremadan destek alabileceğiniz sıra dışı bir çorbayla tanışıyoruz. Rengini içindeki sebzelerden alan, herkese pancar sevdirecek bir çorba geliyor...

Farklılık isteyenler ona bayılıyor: Borsch (Borş) çorbası tarifi

Kremalı pancar çorbası tarifi

Kremalı Pancar Çorbası Tarifi

Kremalı Pancar Çorbası Tarifi

Farklı kremalı çorba arayışımıza sizden de destek gecikmedi. Rengarenk mutfağından çıkan lezzetleri bizimle ve tüm takipçilerimizle "Sizden Gelenler" köşemizden paylaşan Onur Mordeniz'in ellerinden çıkan bu lezzet bir an önce denenmesi gereken çorbalar arasında yerini aldı.

Siz de mutlaka denemelisiniz: Kremalı pancar çorbası tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?