Sabah İşe Zımba Gibi Başlamanıza Yardım Edebilecek 9 Sağlıklı Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sabah işe başlayıp öğlene kadar geçen süreyi "bekleme modunda" geçirenlerdenseniz bu tarifler size ilaç olacak.

Kısık şişik gözler, uzay boşluğu bakışlar, konuşulan hiçbir şeyi anlayamama ve sanki çok uzak bir galaksiden yeni gelmiş gibi takılmalar sizde mevcutsa ve artık güne zımba gibi başlamak istiyorsanız sabahları çok kısa vaktinizi ayırarak işe dinç bir şekilde başlayabilirsiniz. Tabii öncesinde uykunuzu da iyi almanız gerekir. Tabii gece izlenen o son bölüm yanlışını da bırakıp, doğru zamanda uykuya gidilmeli. Yoksa sizi tüm avokadolar, chia tohumları birleşse sabah kendinize getiremezler.

İşte sabahları suratınıza soğuk su vurmuşçasına sizi kendinize getirecek o tarifler...

  • Çilekli muzlu smoothie kasesi


Sağlığı kaseye koysak böyle bir şey olurdu herhalde diyebileceğimiz tarfimiz meyve, kuru yemiş ve diğer tüm sağlıklı yancıların birleşimiyle hazırlanıyor.

Hafiflik arayan, aradığını bulacak: Çilekli, muzlu smoothie kasesi tarifi

  • Atom


Uzay gemilerinin elektronik kalkanları gibi bünyenizin etrafını saracak atom tarifimiz sizi hem hastalıklara karşı koruyacak hem de zengin içeriğiyle güne gerçekten zımba gibi başlamanıza yardımcı olacak.

Bünyede nükleer etki: Atom tarifi

  • Avokado içinde yumurta/h2>


Sabah yapmaya başladığınız anda paparazzi flaşlarına yakalanabileceğiniz medyatik kahvaltımız yağ yakımınızı desteklerken vücuda enerji de veriyor.

Instagram'da 1000 beğeni garanti: Avokado içinde yumurta tarifi

  • Kavanozda hızlı kahvaltı


Artık vakitsizlikten kahvaltıyı poğaçayla yapıp güne mide yanması ve bitkinlikle başlamayı yavaşça bir kenara bırakabilirsiniz. İster akşamdan isterseniz de sabah hızlıca hazırlayabileceğiniz bu kahvaltılık tarifimizle sıkışık toplu taşıma araçlarında bile gülümseyerek işinize gidebileceksiniz.

Elveda mide yakan poğaça: Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

  • Beyaz omlet


Artık sağlıklı bir yaşama adım atmaya karar verdiyseniz, deneyeceğiniz ilk tariflerden biri sabahları hazırladığınız klasik omletinize ufak bir dokunuşla beyaz omlet olabilir. Tarifimizdeki sebzeleri gönlünüzün ve midenizin istedikleriyle değiştirebilir, tarifi kendinize özgü hale getirebilirsiniz.

Sahne proteinin: Beyaz omlet tarifi

  • Kivili smoothie


Kahvaltıda çay içmeyi bırakıp artık bu sağlıklı tarifi denemeye karar verdiğiniz gün vücudunuzda yaşanacak enerji patlamasına da hazır olun. Çünkü bir adet kivi bile günlük A ve C vitamin ihtiyacımızı karşılamaya yetmektedir.

Vitamin bombası: Kivili smoothie tarifi

  • Chia tohumlu çilekli yoğurt


Protein, lif, magnezyum, kalsiyum ve Omega-3 açısından zengin chia tohumlarıyla hazırlayacağınız bu atıştırmalığa çilek de muazzam bir tat verecektir. Ofiste adeta hafiflikten uçmaya başlayacaksınız.

Mesailer artık daha çekilebilir: Chia tohumlu çilekli yoğurt tarifi

  • Ton balıklı dev yumurtalar


Ton balığı ve yumurtanın lezizliğiyle ortaya çıkan bu enerjik tarifimiz balık sevdasını günün her anına yansıtmak isteyenler için.

Yumurtayı farklılaştıralım: Ton balıklı dev yumurta tarifi

  • Yaban mersinli chia puding

Yaban Mersinli Chia Puding Tarifi

Yaban Mersinli Chia Puding Tarifi


Sabah toplu taşıma araçlarını bırakıp işe koşarak gitmenizi sağlayacak bu tarifimiz hem besleyici hem de vitamin açısından oldukça zengin.

Chia, süt, yoğurt, yulaf ve yaban mersini aşkına: Yaban mersinli chia puding tarifi

Sabah kahvaltılarında değişiklik yapmak isteyen, artık o sağlıklı diyara doğru adım adım yaklaşan arkadaşlarımıza doğru bu listeyi elden ele uzatalım.

Afiyetler olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?