Havuçlu Kabak Salatası Tarifi

Kurulan Dost Sofralarında Lezzeti Ön Plana Koyanların Denemesi Gereken 8 Havuçlu Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Uzun uzun oturulan, sohbete doyum olmayan sofraların olmazsa olmazıdır meze tarifleri. Ama mezeler içinde hemen herkesin sevdiği lezzetlerin başını yoğurtlu ve havuçlu mezeler çekiyor desek sanırız yanılmayız.

Zira A vitamini kaynağı havuç mezelere öyle çok yakışıyor ki onun renklendirmediği, onun keyfini iki katına çıkarmadığı sofra neredeyse yok. İşte bu yüzden havuçla yapabileceğiniz nefis meze tariflerini derledik; istedik ki kimse bu nefis lezzetlerden mahrum kalmasın.

Muhabbetiniz bol, ağzınızın tadı hep yerinde olsun!

  • Havuç tarator

Az malzemeli ve hemen her sofraya yakışan pratik bir tarif havuç tarator. Anne evinde sık sık sofraya konulan, akşam yemeklerine eşlik edip övgüleri üzerine toplayan bu tarifi yapmak için özel bir gün olsun diye beklemeyeceksiniz.

Masanın favorisi: Havuç tarator tarifi

  • Havuçlu meze

Çıtır çıtır havuçları alıyor ve sadece 3 malzemeyle ondan bir şaheser yaratıyoruz. Rengiyle ayrı, lezzetiyle ayrı kalpleri çalacak olan havuçlu meze dost sofralarına pek yakışacak.

On dakikada hazırlanır: Havuçlu meze tarifi

  • Havuçlu kereviz salatası

Kerevizi pek sevmeyenlerin bile bayılarak yiyeceği bir meze tarifinde sıra. Havuçla kereviz birbirine o kadar yakışıyor ki sarımsak yoğurtla adeta bu birlikteliklerini taçlandırıyorlar.

Ceviz de çok yakışır: Havuçlu kereviz salatası tarifi

  • Havuçlu patates mezesi

Havuçla patatesin uyumuna hayran olacağınız bu meze bir dilim ekmek üstünde bile sizi doyurmaya yetecek kadar iddialı. Farklı bir meze arayıp bulanmıyorsanız bu tarife şans vermelisiniz.

Rendeler hazırlansın: Havuçlu patates mezesi tarifi

  • Havuçlu kabak salatası

Sadece havuç, kabak, sarımsak ve yoğurtla ana yemekleri bile kıskandıracak bir lezzet hazırlamaya hazır mısınız? Görünüşüyle sofrada hemen dikkat çekecek olan havuçlu kabak salatası için mutfağa davetlisiniz.

En güzel turuncu: Havuçlu kabak salatası tarifi

  • Çanak salata

Kasesi kendinden olan çanak salata altın günü tabaklarına da çok yakışır, özene bezene kurulmuş akşam yemeği sofralarına da. Sunumuyla kendinden söz ettirecek çanak salatayı hazırlamaksa sandığınızdan çok daha kolay.

Afiyetle: Çanak salata tarifi

  • Havuç salatası

"Mutfakta çok fazla uğraşmak istemiyorum, kısa zamanda nefis lezzetler hazırlamak istiyorum" diyenleri de unutmadık. Havuç salatası faydaları, kolaylığı ve lezzetiyle çat kapı gelen misafire bile anında sevdireceğiniz bir tarif.

Klasikleri sevenlere: Havuç salatası tarifi

  • Patatesli havuçlu yoğurtlama

Patatesli Havuçlu Yoğurtlama Tarifi

Patatesli Havuçlu Yoğurtlama Tarifi

Hafif bir öğün geçirmek isteyenleri tek başına bile doyurabilecek bir tarif bu. İster yancı ister farklı bir meze olarak misafirlerinize sunabileceğiniz patatesli havuçlu yoğurtlama ferahlık ve sonsuz lezzet vaat ediyor.

Top top güzellik: Patatesli havuçlu yoğurtlama tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

6

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?