Şekersiz Diyet Brownie Tarifi

Şeker Tüketmeyenlerin Pişmanlık Yaşamadan Yiyebileceği 11 Şekersiz Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kekler, kurabiyeler, muffin'ler ve diğerleri... Hemen hepimiz bu lezzetler olmadan bir hayat düşünemiyor ancak bir yandan da bir kısmımız sağlığımız için şekerden uzak durmaya çalışıyoruz.

Ama size güzel bir haberimiz var: Şekersiz beslenmeye çalışıyoruz diye ama bu lezzetlerden mahrum kalacak değiliz. Çünkü rafine şeker kullanmadan da hazırlayabileceğiniz nefis hamur işleri var.

Bu yüzden çay saatlerini daha da anlamlı hale getirecek şekersiz hamur işlerini sizin için bir araya getirdik. Üstelik vicdan azabı yaşatmayan bu hamur işleri sandığınızdan çok daha leziz.

Çayınıza da şeker atmadan afiyetle tüketiniz.

"Yapılışını izlemek istiyorum" diyenlere özel bonusla başlıyoruz: Her Tatlı Kriziyle Baş Edebilen 8 Tatlı Tarifi

Tatlı yemekten vazgeçemeyen ama sağlıklı beslenme tarzından da ödün vermek istemeyenler bu tarifleri çok sevecek!

Yazılı tariflerimize ulaşmak için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Şekersiz unsuz kek

Bu nefis kek sadece şekersiz değil; aynı zamanda unsuz ve yağsız da... Görüp görebileceğiniz en sağlıklı kek tariflerinden birine davetlisiniz.

Kuş gibi hafif: Şekersiz unsuz kek tarifi

 • Pekmezli şekersiz kurabiye

İçinde şeker olmaması o hamur işinin tatlı olmayacağı anlamına gelmiyor. Zira bu tarifte rafine şekerin yokluğunu pekmezle dolduruyor, baharatlarla lezzetine lezzet katıyoruz.

Masum kaçamak: Pekmezli şekersiz kurabiye tarifi

 • Şekersiz yağsız kakaolu muffin

İçindeki avokado sayesinde ekstra yağa ihtiyaç duymayan; muz, bal, pekmezin güçlerini birleştirmesiyle ağzınıza layık bir lezzete dönüşen bu muffin kendini sizi sevdirmeye kararlı.

Bir de böyle dene: Şekersiz yağsız kakaolu muffin tarifi

 • Şekersiz Türk kahveli kurabiyeler

Fincan fincan içmeye bayıldığımız Türk kahvesi bu sefer nefis bir kurabiyeye hayat veriyor. Üstelik içinde hiç rafine şeker yok ve pek leziz.

Kahve saatine: Şekersiz Türk kahveli kurabiyeler tarifi

 • Şekersiz sodalı kek

Şekerini bal, muz ve hurmadan, pofudukluğunu da sodadan alan nefis bir kekle tanıştırmak istiyoruz. Kabardıkça kabarıp hafifliğini çay saatine yayan bu tarifi ilk fırsatta denemek isteyeceksiniz.

Pişmanlık yaşamadan: Şekersiz sodalı kek tarifi

 • Şekersiz unsuz kurabiye

1 tanesi yaklaşık sadece 50 kalori barındıran bu kurabiyede ne şeker, ne un, ne de yağ var. Sadece 4 malzemeyle hazırlanan bu masum kurabiyeyi mutlaka deneyin deriz.

Pek pratik: Şekersiz unsuz kurabiye tarifi

 • Kakaolu şekersiz kek

İçinde hiç rafine şeker olmayan, bol fındıkla hazırlanan bu şekersiz kakaolu keki tattığınızda asla şekersiz hazırlandığına ihtimal veremeyeceksiniz.

Misafir şaşırtır: Kakaolu şekersiz kek tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye

Diyet yapanların işini kolaylaştıralım dedik; sadece 3 malzemeyle hazırlanan hafif ve sağlıklı bir kurabiye hazırladık. Ara öğünler hiç bu kadar lezzetli olmamıştı.

3 beyazdan uzak: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Şekersiz diyet brownie

Bahar adım adım yaklaşıyor diye hayatınızdan kilo yapan lezzetleri uzaklaştırmaya başladıysanız ama onların yokluğunu da çok hissediyorsanız size diyet bozdurmayacak bir brownie ile sürpriz yapalım istedik.

En tatlı diyet arkadaşı: Şekersiz diyet brownie tarifi

 • Şekersiz ballı kurabiye

Fırından çıktığı gibi evi mis gibi kokutacak, kıyır kıyır bir kurabiye için mutfağa bekleniyorsunuz. İçinde rafine şeker yerine bal var ve lezzeti tüm şekerli kurabiyeleri kıskandıracak türden.

Çaya yeni arkadaş geldi: Şekersiz ballı kurabiye tarifi

 • Şekersiz muzlu kek

Şekersiz Muzlu Kek Tarifi

Şekersiz Muzlu Kek Tarifi

Yabancı tariflerde ''Banana bread'' olarak rastladığımız muzlu kek (ekmek) en masum haliyle karşınızda. Üstelik kendisi evde kararmaya yüz tutmuş muzları değerlendirmenin de en güzel yolu.

Yumuşacık: Şekersiz muzlu kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?