belem-turtasi-yemekcom

Bir An Önce Denemeniz Gereken Farklı ve Nefis 11 Sütlü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sütlü tatlıları seviyor, şerbetli ya da bol çikolatalı tatlılara göre çok daha hafif oldukları, damakta ferah bir lezzet bıraktıkları için genelde sütlü tatlı tariflerini tercih ediyorsanız yaklaşın böyle, size harika önerilerimiz olacak bugün!

Sütlaç tarifini her zaman yaparsınız, bugün biraz daha farklı, hatta büyük ihtimalle bugüne dek hiç denemediğiniz sütlü tatlı tariflerinden söz edeceğiz size.

Bazılarını limon, çikolata gibi farklı tatlarla bir araya getireceğiz, bazılarını tamamen sütün hakimiyetine teslim edeceğiz, bazılarınıysa en ala şerbetli tatlıyla yarışabilecek lezzete ulaştıracağız. Ama eminiz, her birini deneyince ayrı ayrı çok sevecek, bundan böyle hep onları hazırlamak isteyeceksiniz.

O zaman sizi daha fazla bekletmeden mutlaka denemeniz gereken sütlü tatlı tarifleri ile baş başa bırakalım.

Şimdiden ellere sağlık!

 • Süt dilimi

Hep hazır olarak aldığınız o süt dilimleri var ya, işte onları evde, ellerinizle hazırlayabileceğinizi söylüyoruz. Üstelik bununla da yetinmiyor, onu en pratik ve lezzetli haliyle huzurlarınıza getiriyoruz.

Hazırlaması sadece 20 dakikanızı alacak: Süt dilimi tarifi

 • Binbir gece tatlısı

İçinde ekstra hiçbir yağ kullanılmadan hazırlanan, keçiboynuzu pekmeziyle karışınca tıpkı masallardaki gibi iç içe geçmiş, hiç bitmesin isteyeceğiniz bir mutluluk ortaya çıkaran bir tatlı o.

Adına şiirler yazasın gelir: Binbir gece tatlısı tarifi

 • Süt turtası

Farklı bir tatlı arayışındaysanız hem hazırlaması pratik, hem sunumu çok şık, hem de dışının kıtırlığı, içinin yumuşacık dokusuyla tadı efsane bu tatlıyı mutlaka denemelisiniz. Tadına bakan herkes sizden tarifini isteyecek, öyle diyelim.

Bu tarif aramızda bir sır olarak kalsın: Süt turtası tarifi

 • Süt helvası

Fırın sütlaç severler buraya! Çünkü bu kez tıpkı fırın sütlaç gibi dışı kabuk bağlayan, içi ise yumuşacık kıvamıyla damağınızda uzun süre iz bırakacak bir tatlı hazırlıyoruz. Üstelik sütlaçtan çok daha pratik!

20 dakikada hazır: Süt helvası tarifi

 • Pamuk tarlası tatlısı

Yumuşacık, nefis bir kek hazırlıyor, üzerine bolca süt döküp sünger gibi çekmesini sağlıyoruz. Sadece böyle bile afiyetle yenebilecekken bir de üzerine nefis bir krema konduruyor, rendelenmiş Hindistan cevizlerini de eksik etmiyoruz.

İşte karşınızda dünyanın en tatlı tarlası: Pamuk tarlası tatlısı tarifi

 • Gebole tatlısı

Farklı sütlü tatlı tarifleri aradığımızı duyan Siirt mutfağından destek geliyor, her evde bulunan 5-6 adet malzeme ile hazırlanan bu tatlı, tek bir kasesiyle tatlı krizine çözüm oluyor.

Kaşıklamaya ise hiç doyum olmuyor: Gebole tatlısı tarifi

 • Bisküvili un muhallebisi

Klasik muhallebiyi çocukluğumuzdan beri çok seviyoruz, doğruya doğru ama bu un muhallebisi ile tanıştıktan sonra onu hatırlamayacaksınız bile, eminiz.

Bal kabağının da katkılarıyla: Bisküvili un muhallebisi tarifi

 • Belem turtası (Pasteis De Belem)

"Gizli tarifini dünya üzerinde sadece 4 kişi biliyor" denilen, nesilden nesle aktarılarak bugünlere dek gelen ünlü bir Portekiz lezzeti aslında o. Orijinaline en yakın halini denemek isteyenler içinse Şef Ferhat Bora'dan nefis bir tarif geliyor...

Kağıt-kalem hazırsa tarifimize buyurun lütfen: Belem turtası tarifi

 • Limonlu süt tatlısı

Bugüne dek hiç denemediğiniz farklı sütlü tatlı tarifleri yolculuğumuzda sırada en sıra dışı lezzetlerden biri var. İrmik, limon kabuğu rendesi ve tabii ki sütün buluştuğu bu tarif, baklava yufkalarından aldığı destekle pratikliği de elden bırakmıyor.

Size de en yakın zamanda denemek düşüyor: Limonlu süt tatlısı tarifi

 • Tarçınlı incir uyutması

Sadece 3 malzeme ile hazırlanan, yapımı çok pratik olsa da bekleme süresi olduğundan yemek için sabırsızlanmaya sebep olan bir tatlı o. Siz en iyisi onu akşamdan hazırlayıp bir sonraki gün için hazır hale getirin.

Beklediğiniz her ana değecek: Tarçınlı incir uyutması tarifi

 • Limonlu sütlaç

Limonlu Sütlaç Tarifi

Limonlu Sütlaç Tarifi

Daha en başta "klasik sütlacı her zaman yaparsınız" dedik ama onu da farklılaştırabileceğinizi söylemeden bitirmek istemedik. Mis gibi limon aromasıyla her kaşıkta hissettiğiniz o ferahlığı katlayan bu sütlaç, bugüne dek yediklerinizin hepsini unutturacak.

Tanıştıralım, karşınızda yeni favoriniz: Limonlu sütlaç tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?