Tiramisunun Kahramanı Kedidili Bisküvilerle Yapabileceğiniz 8 Pratik Tatlı Tarifi

https://yemek.com/tarif/kedidili-pasta/#.WJ1-2fmLTIU |  Kedidili Pasta Tarifi
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253435 takipçi1755 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Haziran 19, 2018
Cemre Özgüzel
Şubat 14, 2019
YENİ
Zeynep Çetin
Haziran 9
YENİ
Duygu Arslan
Haziran 10

İtalya'dan kalkıp gelen ve çok sevip bağrımıza bastığımız tiramisu sayesinde sevdik onu. Lady finger, savoiardi, savoyer gibi isimlerle de bilinip kedidili bisküvi olarak mutfağımıza, tariflerimize soktuğumuz kedidillerinden bahsediyoruz.

Öyleyse birçok pastanın, tatlının ana malzemesi olan kedidili bisküvilerle herkesi şaşırtmaya ve lezzete boğmaya hazır mısınız?

Tatlı bir yolculuğa çıkıyoruz.

  • Kedidili bisküvi

Dışarıdan hazır almaya alışık olduğumuz kedidili bisküvileri bu sefer evde içinde hiçbir katkı maddesi olmadan yapıyoruz. Ölçülerden şaşmadığınız takdirde mis gibi ev yapımı kedidili bisküvileriniz hazır.

Evde yapılanı hep daha güzel: Kedidili bisküvi tarifi

  • Kedidilli tiramisu

Sırada kedidili bisküvi denince akla gelen ilk isim tiramisu var. Orijinal tarifine göre bu nefis tatlının temelini mascarpone peyniri ve kedidili oluşturuyor. Biz de orijinal tarifinden şaşmıyor ve nefis bir tatlıyı evimizde yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İtalya'dan transfer: Kedidilli tiramisu tarifi

  • Kedidilli rulo pasta

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz pasta tarifi aradığınızı duyar gibiyiz. Görüntüsüyle saatlerce uğraşmışsınız hissi verecek ama aslında yapımı çok kolay olan kedidilli rulo pasta işte bu yüzden tam size göre.

İçinde muz da var: Kedidilli rulo pasta tarifi

  • Kedidili tatlısı

Tiramisudan transfer ettiğimiz kedidili bisküvileri bu sefer farklı bir tarife konuk ediyor ve Fransız mutfağından eklere benzer bir tatlıya dönüştürüyoruz. Hem ıslak, hem tatlı hem de yumuşak bir tatlıya var mısınız?

Kaç tane yersin: Kedidili tatlısı tarifi

  • Kedidili pasta

Pandispanya kullandığınız pastaları unutun. Çünkü bu pastanın başrolünde kedidili bisküviler var. Pastanın etrafına sımsıkı sarılan kedidillerini üzmeyin, onları en güzel davetlerinize çağırmayı unutmayın.

Üstelik çilekli: Kedidili pasta tarifi

  • Kedidilli cheesecake

"Kedidiliyle tiramisu olabiliyor da neden cheesecake olmasın?" dedik ve bildiğimiz cheesecake tariflerine farklı bir yorum getirecek nefis bir tatlı hazırladık. Artık evde cheesecake yapmak isteyince bu tarife başvuracaksınız.

Her şey mümkün: Kedidilli cheesecake tarifi

  • Kedidili bisküvili pasta

Kolay pasta olarak da bilinen kedidili bisküvili pasta çay saatlerine çok yakışacak. Hatta bir çılgınlık yapıp onu bir doğum günü pastası olarak da kullanabilirsiniz.

Evi pastaneye çeviriyoruz: Kedidili bisküvili pasta tarifi

  • Kedidilli kırmızı pasta

Kedi Dilli Kırmızı Pasta Tarifi

Kedi Dilli Kırmızı Pasta Tarifi

Rengiyle ilk görüşte kalpleri çalacak bir pasta bu. Orman meyvelerinin katkısı, muhallebinin yumuşattığı kedidilleri derken herkesi kendine hayran bırakacak çok havalı bir pasta yapmaya ne dersiniz?

Kırmızı ona çok yakışıyor: Kedidilli kırmızı pasta tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?