Maaşlarını Salataya Yatıran Çalışanlara Özel 9 Farklı ve Lezzetli Salata Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Salata sezonu" çoktan açılmışken, iş yerinizdeki öğle vakitlerine yeşillik kattığınız salata keyiflerinize bizim tariflerimizle farklılıklar katabilirsiniz.

Diyetin, bünyenin ve cüzdanın biricik dostu salatalar yaz mevsiminde dengeli beslenmek isteyen çalışanların favorisi. Tariflerimiz de salata sezonunun ortasındayken sizin salata keyfinizi yenileyecek, lezzeti daha da arttıracak türdenler.

Salatalarınızı bir gün öncesinden hazırlayıp, buzdolabınızda muhafaza ettikten sonra ertesi gün iş yerinize götürebilirsiniz. Ya da ofisinizde mutfak kullanımı varsa listemizdeki bazı tarifleri kolaylıkla hazırlanabilirsiniz.

O halde maaşlarını salatayla bile alabilecek kadar salatayı çok seven çalışanlar için en yeşilinden geliyor:

Zam üzerine prim gibi bir bonusla başlayalım:


Tek başlarına bile doyurucu olan 6 salata tarifimiz sizleri akşamüstü gelen açlık komalarından kurtaracak.

  • Yoğurtlu kabak salatası


Görüntüsüyle de sizi ayrıca doyuracak olan salatamızdaki kabaklar buharda piştiği için vitaminleri içlerinde saklı kalıyor. Bu salatadan sonra "Keşke her şey böyle kabak tadı verse" deyip, ofis hayatından şairliğe doğru geçiş yapabilirsiniz.

Hazır mevsimiyken: Yoğurtlu kabak salatası tarifi

  • Fettuş salatası

Fettuş (Fattoush) Salatası
Hafta sonu bi' Lübnan'a gidip gelmiş gibi oryantalist havalara girmek istiyorsanız haftaya bu Lübnan salatasıyla başlayabilirsiniz. Özellikle içindeki çıtır lavaşlara bayılacaksınız.

Çıtır çıtır salata: Fettuş (fattoush) salatası tarifi

  • Nergizleme


Diyarbakır'a has bu tarifimizde yumurtanın doyuruculuğuna çeşitli sebze ve baharatların tat katması eşlik ediyor. Ayrıca tarifin isminin hikayesi de aşağıdaki linkte sizleri bekliyor.

Hikayesine de bayılacaksınız: Nergizleme tarifi

  • Yeşil elmalı tavuk salatası


Masanızda duran o yeşil elmanın artık terfi almasının vakti çoktan geldi. Bu mayhoş ve doyurucu salata vazgeçilmezlerinizden olabilir.

Yeşilin gücü adına: Yeşil elmalı tavuk salatası tarifi

  • Labada salatası


Kuzukulağı ailesinden bir bitki olan "labada" ile hazırlacağınız bu özel salata tarifimizle iş yerinizdeki çalışma arkadaşlarınıza gönlünüzce hava atabilirsiniz. Çünkü muhtemelen birçoğu "labada"yı bilmeyecek.

Aynı zamanda C vitamini deposu: Labada salatası tarifi

  • Meksika salatası


Sizi yurdumuzun topraklarından alıp Meksika'lara götürecek bu salata tarifine damak tadınıza göre ekleme de yapabilirsiniz.

Speedy Gonzales bunu beğendi: Meksika salatası tarifi

  • Orijinal falafel ve zeytin salatası


Tahinli, kadife kıvamlı sosuyla kaşık kaşık götüreceğiniz zeytin salatası tarifimizin yanında Orta Doğu'ya özgü falafelin orijinal tarifi de muazzam gidecek.

Keyiften dört köşe yapacak: Orijinal falafel ve zeytin salatası tarifi

  • Hardal soslu endivyen salata

Endivyen Salatası Tarifi
Hindiba ailesinin bir üyesi olan endivyen, A ve D vitaminlerinde olduğu kadar demir ve potasyum açısından da zengin. Size iş yerindeki beyin fırtınalarında benzin olacak tarifimiz hafifliğiyle de ellerinizden uçabilir.

Hardalla mükemmel uyum: Hardal soslu endivyen salata tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?