''Malzemelerden Bende Sadece Tava Var'' Diyenleri Üzmeyecek En Fazla 5 Malzemeli 16 Pratik Tarif

Favorilerime
Ekle

Biliyoruz, mutfağa girip farklı lezzetler yapmak istiyor ancak tarifteki tüm malzemelerin evde olmadığını fark edip üzülebiliyorsunuz. Alışverişe çıkmak da zor gelince o heveslenip yapmak istediğiniz tarif bir başka bahara kalabiliyor.

İşte biz de bu hayal kırıklığının önüne geçmek için az malzemeli, pratik ve ekonomik tarifleri bir araya getirdik. Birkaç malzemeyle mutfakta harikalar yaratabileceğiniz bu nefis lezzetleri çok seveceksiniz.

"Malzemelerden bende sadece tava var" diyenler de artık çok mutlu.

"Ben yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım: En Fazla 5 Malzemeli 5 Pratik Tatlı Tarifi

Vaktiniz yok diye nefis tatlılar yapmaktan vazgeçecek değilsiniz ya. Hemen her evde bulunan basit ve az malzemeyle kısa sürede nefis tatlılara imza atmak bu tariflerle çok kolay.

Videodaki tariflerin yapılışlarına YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Üç malzemeli kurabiye tarifi

Un kurabiyesi gevrekliğinde çok pratik bir tarif karşınızda. Evde sıvı yağ, un ve krem şanti varsa şanslısınız çünkü nefis bir kurabiye yapacağız.

Tam kıvamında: Üç malzemeli kurabiye tarifi

 • İki malzemeli kek tarifi

Undan ve hatta üç beyazdan uzak duranların keyifle yiyebileceği bir tarif bu. Yumurta ve fıstık ezmesi güçlerini birleştirip mutluluk dağıtıyor.

Beş dakikada hazır: İki malzemeli kek tarifi

 • Patates tostu tarifi

Sadece 4 malzemeli kolay bir kahvaltılık tarif olur kendisi. Ekmeksiz yapılabilen bir tost da diyebileceğimiz patates tostu sabahları yiyebileceğiniz en güzel lezzetlerden.

4 malzeme yeter: Patates tostu tarifi

 • İki malzemeli kurabiye tarifi

Kahvaltıda keyifle yediğiniz mısır gevreğini nefis bir atıştırmalığa dönüştürmeye ne dersiniz? Bir de evde çikolata varsa, biz hazırız!

Daha kolayı yok: İki malzemeli kurabiye tarifi

 • İki malzemeli pancake tarifi

Sabah vakitsizlikten kahvaltı edemeyenler buraya... Çünkü unsuz hazırlanan, muz ve yumurtanın mucizeler yarattığı bu pancake tarifi tam olarak aradığınız şey.

Herkes yapabilsin diye: İki malzemeli pancake tarifi

 • Üç malzemeli un kurabiyesi tarifi

Bir kurabiye düşünün; sadece 3 basit malzemeden oluşsun ve 10 dakikada hazırlansın. Aradığınız un kurabiyesi tarifini buldunuz bile.

Çaya davet: Üç malzemeli un kurabiyesi tarifi

 • İki malzemeli çikolatalı kek tarifi

Puf puf kabaran, sufleye benzerliğiyle dikkat çeken ve içinde un bulunmayan bir çikolatalı kek tarifi bu. Un olmadan nasıl böyle kabarıyor diye merak edenler için sırrımız tarifin içinde gizli.

Sihir gibi: İki malzemeli çikolatalı kek tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

Glutensiz beslenenlerin de şekerden uzak duranların da gönül rahatlığıyla yiyebileceği bu kurabiye lezzetiyle de sizi derinden şaşırtacak.

Kabartma tozu bile yok: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli cheesecake tarifi

Dünyanın en kolay cheesecake tarifine hoş geldiniz. Sufle kadar yumuşak, kabardıkça kabaran bir cheesecake yapmaya hazır mısınız?

Gerçek olamayacak kadar güzel: Üç malzemeli cheesecake tarifi

 • Üç malzemeli Hindistan cevizli kurabiye tarifi

Coco kurabiye olarak da bilinen, lezzetine doyum olmayan Hindistan cevizli kurabiyelerin en kolayı karşınızda. Yumurta, pudra şekeri ve Hindistan cevizi; işte bu mutluluğun tarifi aslında bu kadar basit.

Kahvenin, çayın yanına: Üç malzemeli Hindistan cevizli kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli dondurma tarifi

Evde dondurma yapmanın zor olduğunu kim söyledi? Havalar ısınır ısınmaz denemek isteyeceğiniz bu üç malzemeli dondurma yazın favorisi olacak.

Çocuklar da çok sevdi: Üç malzemeli dondurma tarifi

 • Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

Sadece üç basit malzemeniz ve beş dakikanız varsa herkesin tarifini soracağınız bir kurabiye tarifi için mutfağa giriyoruz. Çat kapı gelen misafirler için de ideal.

Çok pratik: Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli fıstık ezmeli kurabiye tarifi

İçinde un yok, yağ yok. Ama enerjinize enerji katacak fıstık ezmesi var. Fıstık ezmesi iki temel malzemeyle daha birleşip şovunu yapmak üzere, hazırlanın.

Onları şaşırtın: Üç malzemeli fıstık ezmeli kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli mısır gevrekli kurabiye tarifi

Benmari usulü erittiğimiz çikolatalar tereyağı ile birleşiyor, ekibe mısır gevreğinin de katılmasıyla günün her öğünü yemek isteyeceğiniz bir güzelliğe dönüşüyor.

Bu lezzetli herkes denemeli: Üç malzemeli mısır gevrekli kurabiye tarifi

 • Beş malzemeli kıyır kurabiye tarifi

Kurabiye yapmak için onlarca malzemeye ihtiyacınız olmadığını sanırız şu ana kadar ispatladık. Bu sefer kurabiyelerin en kıyır kıyırı, en ağızda dağılanı için beş çok ama çok basit malzemeye ihtiyacınız var.

Her evde bulunan malzemelerle: Beş malzemeli kıyır kurabiye tarifi

 • Beş malzemeli kolay tatlı tarifi

5 Malzemeli Kolay Tatlı Tarifi

5 Malzemeli Kolay Tatlı Tarifi

Kurabiye yaptık, kek yaptık, hatta pancake bile yaptık. Şimdi sıra geldi az malzemeyle lezzeti dev bir tatlı hazırlamaya. Üstelik o kadar havalı ki bayram tatlısı da olabilir, özel günlerde sofraya da rahatlıkla davet edilir.

Kısa sürede büyük tatlar isteyenlere: Beş malzemeli kolay tatlı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?