Porsiyonluk Ispanak Graten Tarifi

"Lahana Sarmasının Yanına Ne Gider?" Diyenlere Kolay ve Nefis 12 Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Mevsimi gelir gelmez sofralarımıza konuk etmeye başladığımız en lezzetli, en şifa dolu sebzelerden lahanayla siz de en çok lahana sarması yapanlardansanız doğru yere geldiniz demektir. Özenle hazırladığınız lahana sarmalarını servis edeceğiniz zaman aklınızda oluşan "Lahana sarmasının yanına ne gider?" sorusuna yanıt olacağız şimdi.

Kabul, yanına sadece bir kase yoğurt çok yakışıyor, hatta lahana sarması tek başına da nefis bir şekilde yeniyor ama siz yanında farklı tatlar da sunmak, ev ahalisine ya da misafirlerinize lahana sarmasının başrolde olduğu bir ziyafet sofrası kurmak isterseniz mesela, aşağıdaki tariflerden hemen destek alabilirsiniz.

Ana yemek olarak lahana sarması sunacağınız bir menüde nasıl bir çorbayla başlangıç yapabilirsiniz, hangi yan yemeklerden, tamamlayıcı lezzetlerden destek alabilirsiniz, hatta ardından nasıl bir tatlı ikram edebilirsiniz, anlatmaya başlıyoruz.

Lahana sarmasının yanında iyi giden tarifler karşınızda!

 • Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

Lahana sarmasının öncesinde içinizi ısıtacak, midenizi yemeğe hazırlayacak hafif ve lezzetli bir çorba yapmak isterseniz süzme yoğurtla ve hemen her evde bulunan malzemelerle bu nefis çorbayı şipşak hazırlayabilirsiniz.

Hazırlaması 25 dakika: Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

 • Lokanta usulü sebze çorbası tarifi

Yoğurdu lahana sarmasıyla birlikte servis edip çorbada tercih etmek istemezseniz sizi de hemen böyle alabilir ve bol sebzeli, fayda dolu bir çorba hazırlayabiliriz. Hem de tıpkı lokantalarda içtiğiniz lezzet ve kıvamda!

Püf noktalarına dikkat: Lokanta usulü sebze çorbası tarifi

 • Yoğurtlu pazı kavurması tarifi

Hazırlaması 10 dakikadan fazla zamanınızı almayacak, hem hafifliği hem de lezzetiyle lahana sarmasının yanına çok yakışacak tamamlayıcı bir lezzet o.

Yedikçe yemek isteyeceksiniz: Yoğurtlu pazı kavurması tarifi

 • Yoğurtlu kuru patlıcan salatası tarifi

Yoğurtlu salata ve mezelerin lahana sarmasının yanında çok iyi gideceğini zaten biliyoruz ama söz konusu bir de kuru patlıcan olunca öyle çok yakışıyorlar ki onları bir kez birlikte tadan bir daha birbirinden ayrı düşünemiyor.

Üstelik düşündüğünüzden doyurucu oluyor: Yoğurtlu kuru patlıcan salatası tarifi

 • Porsiyonluk ıspanak graten tarifi

Eğer lahana sarmasının tek başına yeterince doyurucu olmayacağını düşünüyorsanız, yemeğe misafirleriniz varsa ya da aileniz kalabalıksa tıpkı lahana gibi mevsimin en taze isimlerinden ıspanaktan da destek alabilir, lahana sarmasının yanına yakışacak mükemmel bir yan yemek hazırlayabilirsiniz.

Herkesin afiyetle doyacağı garanti: Porsiyonluk ıspanak graten tarifi

 • Nohutlu kuru cacık tarifi

Klasik cacık tarifinden çok daha doyurucu olan bu bol nohutlu kuru cacık tarifi de hem sofraya ekstra protein katar hem de herkesin kaşıklamaya doyamayacağı bir tamamlayıcı lezzete dönüşür. Özellikle buzdolabında her zaman haşlanmış nohut bulunduranlar için mükemmel bir kurtarıcı o.

Bir cacıktan çok daha fazlası: Nohutlu kuru cacık tarifi

 • Pırasalı fırın mücver tarifi

Mevsime uygun olarak seçeceğiniz sebzelerle nefis mücverler hazırlayarak da menünüzü şipşak zenginleştirebilirsiniz. Bu nefis mücverleri ister çorbadan hemne sonra ara sıcak gibi servis edebilir isterseniz lahana sarmasının yanında sunabilirsiniz.

Seçim sizin: Pırasalı fırın mücver tarifi

 • Kereviz salatası tarifi

Kuru patlıcan, ıspanak, pırasa derken kışın en şifa dolu sebzelerinden kerevizi de unutmak olmaz. Özellikle yoğurtla bir araya geldiği bu nefis meze söz konusuysa lahana sarmasının yanına ondan çok yakışan olmaz.

Bol bol yapın, yiyeni çok olacak: Kereviz salatası tarifi

 • Kırmızı pancar salatası tarifi

Eğer yoğurt yemiyor, yiyemiyor ya da yemeyi tercih etmiyorsanız, o an için evde yoğurt kalmadıysa lahana sarmasının yanına yapabileceğiniz yoğurtsuz lezzetler de var tabii ki! Yine mevsime çok yakışan bu renkli salata gibi...

Pancar sevmeyen kalmasın: Kırmızı pancar salatası tarifi

 • Turşulu kuru fasulye ezmesi tarifi

Hep aynı mezeleri, salataları hazırlamaktan sıkıldıysanız büyük ihtimalle daha önce hiç böylesini denemediğiniz çok özel bir tarifle sizi tanıştırmak isteriz. Kuru fasulye bu kez ana yemek değil, yan lezzet olarak sofrada yerini alıyor...

Yine muhteşem oluyor: Turşulu kuru fasulye ezmesi tarifi

 • Patates yatağında atom tarifi

Acı severleri, lahana sarmasının yanında acılı ama bir o kadar da ferah bir lezzet arayanları da hemen bu tarifimize doğru alalım. Yoğurt ve biberlerle hazırlanan klasik atom mezeyi patateslerle bir araya getirip doyuruculuğunu da arttıralım.

"Ya herkes doymazsa" endişesi onunla son bulur: Patates yatağında atom tarifi

 • Kayseri nevzine tatlısı tarifi

Lahana sarmasının başrolde olduğu bir menüye sütlü ya da şerbetli hemen hemen tüm tatlılar çok yakışır, biliyorsunuz ama biz bu kez tam bir kış menüsü hazırlamak istedik, tatlı olarak içinden tahin ve pekmezin eksik edilmediği yöresel bir tatlımızı seçtik.

Her dilimi enerji deposu: Kayseri nevzine tatlısı tarifi

 • Lahana sarması tarifi

Lahana sarmasından bu kadar çok söz etmişken tam ölçülü ve nefis bir lahana sarması tarifi arayanlar için kendi tarifimizi de vermeden geçmek istemedik, kıymalı harcıyla, yapraklarının lezzetiyle sofradaki herkesi mutlu edecek bir lahana sarma hazırladık.

Kış sofraları onunla güzel: Lahana sarması tarifi

 • Zeytinyağlı lahana sarması tarifi

Zeytinyağlı Lahana Sarması Tarifi

Zeytinyağlı Lahana Sarması Tarifi

Eğer lahana sarmasını kıymalı ya da etli değil de zeytinyağlı olarak tercih edenlerdenseniz sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz.

Anne elinden çıkmışçasına leziz: Zeytinyağlı lahana sarması tarifi

Şu yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

Lahana Yaprakları Nasıl Ayrılır?

Lahana Nasıl Haşlanır?

Beyaz Lahanayı Sevmeyenlerin Bile Afiyetle Yiyeceği Kadar Lezzetli 11 Farklı Lahana Tarifi

"Sarmanın Yanına Ne Gider?" Diyenlere Yaprak Sarma ile Sunulabilecek 10 Nefis Tarif


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?