TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Bir Kez Deneyince Her Gün Yapmak İsteyeceğiniz 9 Kolay Yaş Pasta Tarifi

https://yemek.com/tarif/recelli-pasta/ | Reçelli Pasta Tarifi
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.

Sıkça Yenen Konular

Yaş pasta demek, kutlama demek, ortada kutlanacak hiçbir şey yoksa bile mutluluk demek, neşe demek...

Yaş pastanın adını duymak bile umutlandırıyorsa sizi de, yaklaşın böyle. Artık pasta yemek için doğum günü kutlaması beklemeyin mesela. Malzemeleri hızlıca hazırlayıp kolları sıvayın ve mutfakta kendinize kısa sürede efsane pastalar hazırlayın.

Dilerseniz pankeklerden, kedidili bisküvilerden bile pasta yapabilir, bu kolay yaş pasta tarifleriyle kendinizi her gün en pratiğinden mutlu edebilirsiniz.

Biliyoruz, siz yapmazsınız ama olur da bir yakınınızın doğum gününü son anda hatırlarsanız bu pastalar o anlar için de kurtarıcınız olabilir, bizden söylemesi.

Canınız pasta mı istedi: Muzlu kolay pasta

Canınız pasta istediyse en lezzetli pasta en hızlı yapılan pastaya dönüşebilir. İşte o aradığınız pratiklik de tam burada.

Muzun enfes aromasıyla: Muzlu kolay pasta tarifi

Tatlı krizlerine sıra dışı ve enfes bir çözüm: Yanardağ pasta

Hazır pandispanya desteğiyle hızlıca oluveren bu pasta, görüntüsüyle, içindeki enfes harcıyla, hatta üzerindeki Hindistan cevizi ve Antep fıstığıyla diğer tüm pastaları lezzetiyle geride bırakacak.

En sevdikleriniz arasında yer alacak: Yanardağ pasta tarifi

Bu nasıl bir şıklık: Kedidili pasta

Pasta dediğin mutlaka uzun uzun pandispanya hazırlayarak hazırlanacak diye bir şart yok. Özellikle son anda akla gelen doğum günleri, aniden bastıran tatlı krizleri söz konusuysa bu şıklığı davet edebilirsiniz mutfağınıza.

Gören herkesi mutlu etmesi garanti: Kedidili pasta tarifi

En sevdiğiniz reçeli çıkarın, başlıyoruz: Reçelli pasta

Çilek, frambuaz ya da başka bir reçel, fark etmez... Hangisini çok seviyorsanız seçin ve kolları sıvayın. Bu kez pastanın bir katını reçele emanet edeceğiz, üstelik onu farklı tatlarla bir araya getirip pastanın lezzetini katlamadan da edemeyeceğiz.

Sonrası dilimlerce mutluluk: Reçelli pasta tarifi

Her gün yapmak isteyeceksiniz: Kedidili bisküvili pasta

Kedidili bisküvinin pratikliğine kendimizi kaptırmadan edemiyor, onu bir kez daha sahneye davet ediyoruz. Öyle lezzetli oluyor ki her gün, her çay saatinde bizimle olsun istiyoruz.

Ona kapılmamak imkansız: Kedidili bisküvili pasta tarifi

Tavadan pasta çıktı: Pankek pasta

Pratikçe yapılıveren bir pasta arıyorsanız ondan daha kolayını bulmakta zorlanabilirsiniz, baştan söyleyelim. Kendisi, bir tava mucizesi pankeklerle hazırlanıyor, pankeklerin arasına giren enfes krema ve üzerindeki çikolata sayesinde tam bir pastaya dönüşüyor.

Meyve seçimiyse size kalıyor: Pankek pasta tarifi

Dışarıda yediklerinizden güzel: Çilekli rulo pasta

Dışarıdan, pastanelerden aldığınız rulo pastaların lezzetini evde, kendi yaptıklarınızda bir türlü bulamıyorsanız yaklaşın böyle, size verecek enfes bir reçetemiz, yapıp yapıp yemek isteyeceğiniz enfes bir pastacı kremamız var.

Hepsi tam şurada sizi bekliyor: Çilekli rulo pasta tarifi

Bala teslim: Medovik pasta

Doğu Avrupa'da çokça tanınan, "Rus pastası" olarak da anılan bu lezzet, bildiğimiz pastalardan çok daha farklı bir tat. Çünkü o lezzetini içindeki bala, kat kat hazırlanan hamuruna ve labne peynirin dahil olduğu kremasına borçlu.

Onunla hiç vakit kaybetmeden tanışın: Medovik pasta tarifi

Sizden Gelenler bonusu: Dokuz kat yaş pasta

Kolay yaş pasta arayışımıza sizden de destek gecikmedi. Aysima Fındıkoğlu'nun enfes mutfağından çıkan bu kat kat lezzet, pratikliğiyle kalbinizi çalacak, daha ilk çatalınızda sizi kendine aşık edecek.

Ellerine sağlık Aysima, bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Dokuz kat yaş pasta tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?