https://yemek.com/tarif/narenciyeli-kek/ | Narenciyeli Kek Tarifi

Mis Kokulu Portakalların Başrolü Kaptığı 11 Farklı ve Nefis Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mevsimin en parlayan, en gözde ismi, tam bir kış güneşi olan portakalları hazırlayın, bugün mutfakta başrolü onlara veriyoruz!

Hem de öyle kabuğunu rendeleyerek kullanmakla yetinmiyor, onu kabuğuyla, suyuyla, meyvesiyle bir bütün olarak değerlendirebileceğimiz nefis portakallı kekler yapıyoruz.

Hafif ıslak dokusuyla çay saatlerinize lezzet katacak olan da var, puf gibi kabarıp gönlünüzü çalacak olanlar da... Portakalı tek başına bırakmak istemezseniz onu çikolatadan cevize çeşit çeşit malzemeyle de bir araya getirebilirsiniz.

Daha ne olsun?

 • Portakallı ev keki tarifi

Annenizin ellerinden çıkan, sizi sadece kokusuyla bile çocukluğunuza götürecek mis gibi bir portakallı kek yapmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Bugüne dek belki sadece portakal kabuğunu rendeleyerek o tadı yakalamaya çalışmıştınız ama...

Aslında portakal suyunun da desteği gerek: Portakallı ev keki tarifi

 • Portakallı kek tarifi

En klasik tatlarla başlayalım istedik, ev kekinden sonra sözü bu pofuduğa bıraktık. Zira bu kez içinde sadece portakal kabukları olmayacak, limon kabukları da işin içine dahil olacak.

Aromasına kapılmamak imkansız: Portakallı kek tarifi

 • Cevizli portakallı kek tarifi

Portakal tek başına kullanmak istemeyenleri böyle alalım, cevizleri kırıp bir güzel hazırlayalım. Bu kez sadece damaklarımızı şenlendirmiyor, cevizden aldığımız güçle enerjimize enerji katıyoruz.

Kışa da bu gerek: Cevizli portakallı kek tarifi

 • Çikolatalı portakallı kek tarifi

Tatlı denildiğinde aklınıza oluk oluk akan çikolatalar geliyorsa bu tarif, en sevdiğiniz kek tarifi olacak, eminiz. Farkını daha sunumuyla ortaya koyması yetmezmiş gibi lezzetiyle de damak çatlatıyor.

Çayın, kahvenin yanında gözler hep onu aramaya başlıyor: Çikolatalı portakallı kek tarifi

 • Portakallı ters yüz kek tarifi

Kek kalıbının tabanında esmer şekerle buluşan portakallar, önce nefis bir kek harcıyla bir araya geliyor, ardından fırında lezzet dolu bir yolculuğa çıkıyor. Yolculuğun sonundaysa her şey ters yüz oluyor, karamelize olan portakalların lezzeti en üst noktaya ulaşıyor.

Şiir gibi: Portakallı ters yüz kek tarifi

 • Portakallı ıslak kek tarifi

Kış geldi diye hemen karamsar olmaya gerek yok, kışın getirdiklerinin değerini bilmenin, kendinizi şımartmanın zamanı şimdi. Mis kokulu portakalları taze taze yemek güzel ama arada bir onu şöyle bol soslu ıslak kek tadında hazırlayıp kendinizi şımartmayı, misafirlerinize şov yapmayı da ihmal etmemelisiniz mesela.

Çünkü mutluluk bazen bir dilim kekte gizli: Portakallı ıslak kek tarifi

 • Kan portakallı kek tarifi

Klasik turuncu portakallar bu kez sahneyi kıpkırmızı içiyle insanı büyüleyen kan portakallarına bırakıyor. Kek, bugüne dek hiç olmadığı kadar havalı, bugüne dek hiç olmadığı kadar lezzetli oluyor.

Böylesini de çok seveceksiniz: Kan portakallı kek tarifi

 • Portakallı irmik keki tarifi

Madem birbirinden farklı portakallı kekler hazırlayalım dedik, kararımızın hakkını verelim, bu kez de işin içine her tatlıya sınıf atlatabilecek yeteneklere sahip irmiği katalım.

Dokusuyla bağımlılık yapar: Portakallı irmik keki tarifi

 • Narenciyeli kek tarifi

Turunçgiller familyasını bir araya getirelim, portakalı ailesinden ayırmayalım dedik. Mandalina ve limon hemen koştu geldi. Kek harcını, daha fırına bile atmadan yeme isteği uyandıracak kadar lezzetli bu kek tarifi tam da böyle doğdu.

Mutfağımıza hoş geldin: Narenciyeli kek tarifi

 • Portakallı muffin tarifi

Kocaman kek kalıplarını bir kenara bırakın şimdi, bu kez sırada porsiyonluk mutluluklar dağıtan mini mini muffin'ler var. Yalnız baştan uyaralım...

Bir tanesi asla yetmez: Portakallı muffin tarifi

 • Portakallı yumuşacık kek tarifi

Portakallı Yumuşacık Kek Tarifi

Portakallı Yumuşacık Kek Tarifi

Farklı portakallı kek arayışı olmayanlar, klasiklerden vazgeçmeyenlere özel! Yumuşacık dokusuyla kalbimizi çalmaya yetti.

Yumuş yumuş bir kek: Portakallı yumuşacık kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?