Editor
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

18. Gün İftar Menüsü: Sofrada Tavuklu Börekle Gelen Ziyafet Var!

yemek.com

Özel iftar menülerinde 18. güne geldik bile. Şu ana kadar ne videolar çektik, ne tariflere giriştik, ne mekanlar yazdık, ne yemekler hazırladık.

18 gün dile kolay.

Dile kolay, mutfağa da kolay, durmak yok. Yine nefis bir akşamda, nefis bir sofrayla buluşacağız. Hazırsanız, yolculuk mutfağa.

Adeta bir ana yemek: Ekşili köfte çorbası

Patates, havuç ve nefis köfteler bir araya geliyor, ortaya tam da ağızlara layık ana yemek gücünde bir çorba çıkıyor. Ondan bir kase içen iftar sofrasındaki diğer lezzetleri beklemeden doyuyor.

Kaşıklar dolusu: Ekşili köfte çorbası tarifi

Bu börek bildiğiniz gibi değil: Tavuklu börek

Ramazan boyunca böreği daha çok sahurda tercih etmiş olabilirsiniz. Ama bugün işler değişiyor. Çünkü bu börek bildiğiniz gibi değil, ana yemek lezzetinde, doyuruculuğu göklerde.

İftar sofrasına çok yakıştı: Tavuklu börek tarifi

Ekmeğe süre süre yemek serbest: Semizotu salatası

Yoğurt, her salatada olduğu gibi bu salatada da ağırlığını konuşturuyor. Tarifi bir salatadan çok daha öte bir noktaya taşıyor. İnsanın kızarmış ekmeğe süre süre yiyesi geliyor.

Afiyet, bal, şeker oluyor: Semizotu salatası tarifi

Çikolata özlemine birebir: Supangle

Ramazanda bol bol şerbetli tatlı ya da güllaç yemekten ne zamandır çikolata yemediğinizi fark etmiş ve bu duruma biraz içerlemiş olabilirsiniz. O özleme iyi gelecek olan şeyi biliyoruz.

Buyursunlar: Supangle tarifi

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?