Her Lokmada Ağızda Çıtır Çıtır Eden 10 Nefis Haşhaşlı Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ağızda çıtır çıtır etmesiyle bilinen haşhaş tohumu hamur işlerine yakıştığı kadar tatlı tariflerine de lezzet ve farklılık katıyor. Bu yüzden haşhaşlı tatlı tarifleri herkesin evde sıklıkla yaptığı tarifler arasına girmiş durumda.

Eğer siz de misafirlerinize farklı ve havalı tatlılar sunmak istiyor, haşhaşın mucizelerini tariflerinize yansıtmak istiyorsanız birazdan sıralayacağımız tarifleri bir köşeye not edin deriz.

Hazırsanız başlıyoruz.

  • Haşhaşlı rulo pasta

Haşhaşlı keki nefis bir kremayla buluşturuyor ve her lokmada ağızda çıtır çıtır bir tat bırakan bir pastaya dönüştürüyoruz. Üstelik o kadar hafif ki...

Ferahlık onda: Haşhaşlı rulo pasta tarifi

  • Haşhaşlı revani

Geleneksel şerbetli tatlılarımızdan revaniyi eğer siz de çok seviyor ve keyifle yapıyorsanız size şimdi farklı bir önerimiz var. Bu sefer bir değişiklik yapıp onu haşhaşla yapmaya ne dersiniz?

Böylesi de çok güzel: Haşhaşlı revani tarifi

  • Sultan tatlısı

Haşhaşın şerbetli tatlılara ne kadar çok yakıştığının kanıtlarından biri o. İrmikli hamuruna haşhaş kattığımız sultan tatlısı hem ekonomik hem de kolay bir tarif.

Evin sultanlarına: Sultan tatlısı tarifi

  • Haşhaşlı tatlı

Revaniye benzer irmikli bir kek hazırlıyor, içine de bol bol haşhaş ekliyoruz. Ona pasta lezzeti kazandıran krem şanti de işin içine girince tadından yenmiyor.

Revani yerine: Haşhaşlı tatlı tarifi

  • Haşhaşlı limonlu mini cheesecake

Geleneksel tariflerimizden biraz uzaklaşıp artık bizden biri olmuş cheesecake tarifi için mutfağa giriyoruz. Bu cheesecake ancak bildiklerinizden farklı. Zira porsiyonluk ve pişmeden hazırlanıyor.

Küçük mutluluklar: Haşhaşlı limonlu mini cheesecake tarifi

  • Haşhaşlı lokum

Şimdi Kütahya'ya kadar uzanıyor ve bu güzel memleketimizin en sevilen yöresel lezzetlerinden birini sizinle tanıştırmak istiyoruz. Şekil vermesi ayrı, yemesi ayrı keyifli bu tarifi mutlaka deneyin deriz.

Şekli yeter: Haşhaşlı lokum tarifi

  • Ejder tatlısı

Görünüşüyle ejder meyvesini andıran bu tatlı bildiğiniz hiçbir şeye benzemiyor. İçindeki haşhaşlı muhallebiye ayrı hayran kalacağınız ejder tatlısıyla herkesi şaşırtmaya ne dersiniz?

Size özel: Ejder tatlısı tarifi

  • Haşhaşlı irmik tatlısı

Mavi haşhaşları göreve çağırıyor, bu sefer çok sevdiğimiz irmik tatlısını farklılaştırma görevini onlara veriyoruz. Damak çatlatan lezzete hazır mısınız?

Mavi mavi bak bana: Haşhaşlı irmik tatlısı tarifi

  • Haşhaşlı irmik helvası

Haşhaşla irmiğin aşkını artık sanırız belgeledik. İşte buna bir kanıt da bu tarif. İrmik helvasının pratikliği ve lezzetine haşhaş da ekledik, önce kokusuyla, ardından lezzetiyle mest olduk.

Komşuları şaşırtır: Haşhaşlı irmik helvası tarifi

  • Haşhaşlı muhallebi kup

Çıtır çıtır haşhaş tohumlarının limon kabuklarıyla uyumuna tanık oluyoruz bu kez. Kupta sunduğumuz muhallebinin aralarına yumurtalı ekmekler de gizliyoruz, çok farklı bir tatlıya imza atıyoruz.

Kıvamı nefis: Haşhaşlı muhallebi kup tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?