https://yemek.com/tarif/bardakta-kek/ | Bardakta Kek Tarifi

Toplam 10 Dakikada Hazır Olup Şipşak Açlığınızı Bastıracak 10 Kolay Atıştırmalık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bir anda midenizden gurultular yükselmeye başladığında, en olmadık zamanda iştahınız tavan yaptığında ya da çat kapı misafiriniz geldiğinde imdadınıza koşacak nefis atıştırmalık önerilerimiz olacak bugün!

"Ben diyetteyim ama..." diye düşünenler için sağlıklı, ansızın gelen misafirlerini mutlu etmek isteyenler için şık ve nefis, en önemlisi midenizden yükselen o gurultuları bastırmak için ideal olan bu pratik atıştırmalık tarifleri tarif defterlerinizin baş köşesine hemen şimdi iliştirmelisiniz bizce. Bilirsiniz, açlığın ne zaman bastıracağı, misafirlerin ne zaman geleceği hiç belli olmaz.

Karşınızda her biri birbirinden nefis ve pratik, toplam 10 dakikada hazırlanan atıştırmalık tarifleri...

  • Nezik

Atıştırmalık dendiğinde aklına hemen tuzlu eşlikçiler gelenlerden, karnı acıkmaya başlayınca hemen kahvaltılıklardan destek alanlardansanız bu tarif tam sizlik demektir. Kars mutfağından geliyor...

Sadece 3 malzemeyle hazırlanıyor: Nezik tarifi

  • Sağlıklı kup

Evde özenle hazırladığınız o mis gibi yoğurtları tatlandırıyoruz şimdi! Çıkarın en sevdiğimiz meyveleri, hem en pratiğinden kazınmaya başlayan karnınızı doyurun hem de rafine şekere hiç ihtiyaç duymadan tatlı krizinizi bastırın.

Mutfakla hiç ilgisi olmayan bile kolayca yapar: Sağlıklı kup tarifi

  • Paşa mezesi

Mezeleri sadece sofrayı zenginleştirmek, enfes bir meze sofrası kurmak için değerlendiriyorsanız birçoğuna haksızlık ediyorsunuz demektir. Onlar yeri geldiğinde mis gibi birer atıştırmalık olarak da değerlendirilebilir. Hele de midelerden gurultular yükselmeye başladıysa...

Kızartın ekmekleri, efsane bir lezzet geliyor: Paşa mezesi tarifi

  • Bardakta kek

Canınız kek istediğinde ama "Kim uğraşacak şimdi onunla?" diye düşündüğünüzde ya da çat kapı misafirleriniz geldiğinde aklınıza bu tarif gelsin hemen. Hazırlaması 5, pişirmesi ise sadece 3 dakika.

Daha çay demlenmeden hazır olur: Bardakta kek tarifi

  • Porçini mantarlı ekmek

Kolayca hazırlanan atıştırmalıklar listesinde ilk sıralar genel olarak ekmek üzeri lezzetlere ayrılır. Biz de öyle yapalım yapmasına ama proteinimizi de eksik etmeyelim, farkımızı da ortaya koyalım.

Bu kez ekmeğin üzerine peynir değil mantar gelsin: Porçini mantarlı ekmek tarifi

  • Sürk peyniri

Peynirden vazgeçemeyenlere önerimiz ise Antakya'dan geliyor... Daha önce belki de hiç böylesini yemediğiniz bu özel yöresel tat, sabah kahvaltılarından çay saatlerine, ara öğünlerden meze sofralarına, günün her anına yakışıyor.

Üzerine bolca zeytinyağı gezdirmeyi de unutmayın: Sürk peyniri tarifi

  • Fıstık ezmeli toplar

Katkısız mis gibi fıstık ezmesini yine rafine şeker kullanmadan, bu kez baldan destek alarak tatlandırıyor, içine tatlı ile tuzluyu bir arada yemeyi sevenleri mutlu edecek bir lezzet karıştırıyoruz. Toplam 3-4 malzeme kullanarak, sadece 5 dakikada enfes atıştırmalıklar hazırlıyoruz.

Tadına bakan herkes ona bayılıyor: Fıstık ezmeli toplar tarifi

  • Yulaflı muzlu waffle

Waffle, en klasik haline bakınca bol kalorili, bol karbonhidratlı bir lezzet, doğruya doğru ama onu en lezzetlisinden hafifletmek, sadece 10 dakikada ortaya işte böyle muazzam bir tat çıkarmak da mümkün aslında.

İçinde rafine şekere ya da beyaz una yer yok: Yulaflı muzlu waffle tarifi

  • Yoğurt bar

Yine sadece 10 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz ama bu kez donması için biraz beklemeniz gerecek bir tarifimiz var. Tam da bu bekleme süresi nedeniyle, bizce siz onu önceden hazırlayıp dondurucunuza atıverin. Söylediğimiz gibi açlığın da tatlı krizinin de ne zaman bastıracağı hiç belli olmaz.

Hep elinizin altında bulunsun isteyeceksiniz: Yoğurt bar tarifi

  • Banana split

Banana Split Tarifi

Banana Split Tarifi

Bu pratik atıştırmalıklarla dolu listemizi yine yapması çocuk oyuncağı olan bir tatlıyla bitiriyoruz. Daha kolayı muzun kabuğunu soyup doğrudan yemek.

Böylesi çok daha güzel: Banana split tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?