https://yemek.com/tarif/tandir-corbasi/ | Tandır Çorbası Tarifi

Kırmızı Eti Değerlendirmenin En Besleyici ve Doyurucu Yolu 12 Etli Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kırmızı eti en doyurucu şekilde değerlendirmenin yollarından biri çorbalardan geçiyor, etli çorba tarifleri mutfağımızda kendine çok özel bir yer bulanlardan oluyor.

Eğer siz de "Bir çorba yapayım, sofradaki herkes afiyetle doysun" diye düşünüyor, elinizdeki eti en bereketli ve lezzetli şekilde değerlendirmek istiyorsanız aşağıdaki çorba tariflerine mutlaka göz atmalısınız.

Özellikle kalabalık sofralar için tam bir kurtarıcı olacak bu çorbalar, tek kasesiyle sofranızdaki herkesi doyuracak, ana yemek hazırlamaya bile gerek kalmayacak. Öyle ki içlerinde en ala ana yemeği dahi unutturacak kadar besleyici olanlar dahi var!

 • Düğün çorbası tarifi

Etli çorba tarifleri denince akla ilk gelen çorba o oluyor, tıpkı adı gibi özel günlerde kendisini sofralarda sıkça görmek mümkün oluyor. Kendisi düğünler kadar Kurban Bayramı sofralarına da çok yakışıyor.

Yapmak isteyenler hemen buraya: Düğün çorbası tarifi

 • Köfteli çorba tarifi

Eğer çorbaların içinde doğrudan et kullanmak yerine köfte kullanmayı seviyorsanız sizi de hemen böyle alabiliriz. İçindeki mini mini köftelerle doyuruculuğu katlanan bu çorbanın bir tabağıyla karınlar doyar, ana yemeğe gerek bile kalmaz.

Sofrada sadece o olsa yeter: Köfteli çorba tarifi

 • Tandır çorbası tarifi

Mükemmel kıvamıyla damağınızda nefis bir tat bırakacak bu çorba, sofrada tek başına hakimiyetini ilan edebilecek kadar iddialı. Üstelik birkaç küçük püf noktası sayesinde terbiyesi de asla kesilmiyor...

Tam kıvamında oluyor: Tandır çorbası tarifi

 • Et haşlama tarifi

Bol suyu, sebzesi ve yumuşacık pişen lokum gibi etiyle bir çorbadan çok daha fazlası olsa da haşlama da özellikle Kurban Bayramı zamanı bolca yapabileceğiniz bereketli tariflerden biri.

Kalabalık sofralar onunla çok daha lezzetli: Et haşlama tarifi

 • Süleymaniye çorbası tarifi

Görüp görebileceğiniz en doyurucu çorbalardan biriyle devam ediyoruz şimdi. İçinde mercimekten köfteye, havuçtan kabağa, patatesten ıspanağa o kadar şifa dolu, besleyici ve doyurucu lezzetler var ki...

Ana yemekler bile onu kıskanır: Süleymaniye çorbası tarifi

 • Beyran tarifi

Gaziantep mutfağının en özel lezzetlerinden beyran, etli çorba tarifi arayanların mutlaka tadına bakması gerekenlerden. Gaziantep'te güne onunla başlanmasının sebebini tadına bakar bakmaz anlayacaksınız.

Yöresel çorbaların en sevilenlerinden: Beyran tarifi

 • Şorbik tarifi

Gaziantep'ten sonraki rotamızda Tunceli var! Beyran kadar çok bilinmiyor olsa da Tunceli mutfağından çıkıp gelen, düğün çorbası olarak da anılan bu özel çorbayla ilk fırsatta tanışmalısınız.

Bir kez tadına bakan bir daha ondan vazgeçemiyor: Şorbik tarifi

 • Lebeniye çorbası tarifi

Nohuttan yoğurda, köfteden mis gibi baharatlara... Bu çorbanın malzeme listesinde yer alan her bir malzeme birbiriyle o kadar uyumlu ki her gün olsa bıkmadan yiyebilirsiniz.

Kesilmeden pişirmenin sırları da burada: Lebeniye çorbası tarifi

 • Topalak çorbası tarifi

Konya mutfağından çıkıp gelen, farklı yörelerde ufak değişikliklerle de olsa yapılan, değişik isimlerle de anılabilen topalak çorbasıyla tanışmış mıydınız? Dana etini en doyurucu ve bereketli şekilde değerlendirebileceğiniz lezzetlerden o.

Bulgur köfteleriyle o bir harika: Topalak çorbası tarifi

 • Düdüklüde ilikli kemik suyu tarifi

Doğrudan et değil de ilikli kemik kullanarak çorba hazırlamak isterseniz bu az malzemeli nefis tat tam size göre demektir. Bol kolajenli, her kaşıkta vücudunuza birçok fayda sağlayabilecek çok özel bir lezzet o.

Üstelik düdüklü sayesinde düşündüğünüzden kolay hazırlanıyor: Düdüklüde ilikli kemik suyu tarifi

 • Harira çorbası tarifi

Eğer klasik çorbalardan daha farklı bir etli çorba tarifi hazırlamak istiyorsanız Fas mutfağından çıkıp gelen, tadı damağınıza çok uyacak bu bol baharatlı lezzeti sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

Baharatların uyumuna şaşıracaksınız: Harira çorbası tarifi

 • Özbek çorbası tarifi

Özbek Çorbası Tarifi

Özbek Çorbası Tarifi

Farklılık isteyenler için bir önerimiz daha var! Bu kez Özbek mutfağından. Başrolünde kuşbaşı etin yer aldığı bu tarifte domatesten aşurelik buğdaya, nohuttan patatese yok yok.

Ana yemek yerine: Özbek çorbası tarifi

Şu yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

İçindeki Köfteler Sayesinde Ana Yemeklerle Yarışacak Kadar Doyurucu 9 Çorba Tarifi

Kaşık Kaşık Şifa Dağıtacak Hastalıksavar 10 Nefis Tavuklu Çorba Tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?