Nohutlu Köfteli Çorba Tarifi

İçindeki Köfteler Sayesinde Ana Yemeklerle Yarışacak Kadar Doyurucu 9 Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kış sofralarının dumanı üstünde güzellikleri çorbalar bugün sınıf atlıyor, neredeyse ana yemeklerle yarışacak kadar doyurucu, besleyici ve nefis oluyor. Nasıl mı? Bu nefis köfteli çorba tarifleri sayesinde!

Evet, içinde mini mini köfteler bizi karşılıyor bu çorbaların. Hal böyle olunca tek bir kasesiyle tıka basa doyuracak kadar iddialı oluyor, sofrada gözler ana yemek aramıyor.

E hadi o zaman, deneyen herkesin ellerine sağlık, afiyet, şifa olsun diyelim ve hiç soğutmadan sizi dumanı üstünde çorba tariflerimize doğru alalım.

  • Köfteli çorba tarifi

Kış sofralarına sıcacık, şifa dolu bir başlangıç yapmak isteyenlere ilk önerimiz, içindeki minik minik köfteleri her kaşığa geldiğinde mutlu eden bu mis gibi çorba!

Yapımı düşündüğünüzden kolay olacak: Köfteli çorba tarifi

  • Ekşili köfte çorbası tarifi

Tek bir tabağı tıka basa doyuracak, sofrada kimsenin gözü ana yemek aramayacak. Bu çorba, sadece köftesiyle değil çeşit çeşit sebzesiyle de nefis bir lezzet sunacak.

Adeta ana yemek: Ekşili köfte çorbası tarifi

  • Nohutlu köfteli çorba tarifi

Kış sofralarına en çok çorbalar yakışır dedik ama o lokum gibi pişen baklagilleri de unutacak değiliz. Bu kez proteinimizi sadece köfteden değil tam kıvamında pişip damakta eriyen nohutlardan da alalım diyoruz.

En besleyici çorbalardan birine imza atıyoruz: Nohutlu köfteli çorba tarifi

  • Lebeniye çorbası tarifi

Yöresel çorbalarımızda da köfteye sık sık yer veriliyor aslında. Güneydoğu Anadolu'da sıklıkla yapılan bu nefis çorbada mesela...

Hadi onunla tanışmayan kalmasın: Lebeniye çorbası tarifi

  • Yoğurtlu yuvalama çorbası tarifi

İster yuvalama deyin ona ister yuvarlama, hiç fark etmez ama kış bitmeden bu çorbayı mutlaka sofraya konuk edin! Onun da kadar besleyicisini, onun kadar doyurucusunu, onun kadar lezzetlisini bulmak zor.

Gaziantep mutfağına teşekkürlerimizle: Yoğurtlu yuvalama çorbası tarifi

  • Topalak çorbası tarifi

Şimdi de Konya mutfağına doğru rotamızı çeviriyor ve içinden baklagillerin, etlerin, bulgur ve irmikle hazırlanan köftelerin eksik olmadığı muazzam bir tarifin tadına bakıyoruz.

Sizi de bekleriz: Topalak çorbası tarifi

  • Köfteli erişte çorbası tarifi

Misafirlerinizi ağırlayacağınız özel davet sofralarında da, karnınızın çok aç olduğu bir akşam yemeğinde de, sadece çorba yapıp açlığınızı tümden bastırmak istediğiniz günlerde de onu değerlendirebilirsiniz. Çünkü kendisi hem nefis hem de çok doyurucu.

Köfteleri yuvarlayın, gerisi çok kolay olacak: Köfteli erişte çorbası tarifi

  • Köfteli yoğurt çorbası tarifi

Yoğurtla yapılan her çorba gibi o da bir harika! Yoğurtlu çorbalardan kesilecek diye korkuyorsanız, bu tarifteki püf noktaları sayesinde bu dertten de kurtulacaksınız.

Hazırlaması 20 dakika: Köfteli yoğurt çorbası tarifi

  • Minik köfteli terbiyeli çorba tarifi

Minik Köfteli Terbiyeli Çorba Tarifi

Minik Köfteli Terbiyeli Çorba Tarifi

Köfteli çorba tariflerimize sizden de destek gecikmedi. Hamarat yazarlarımızdan eylulbatur'un mutfağından çıkan bu dumanı üstünde çorba, sebze sevmeyenlere bile sebze sevdirir. Çünkü içinde sadece köfte değil kereviz, havuç gibi şifa dolu lezzetler de saklı.

Afiyet olur: Minik köfteli terbiyeli çorba tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?