https://yemek.com/tarif/sekersiz-tiramisu-toplari/ | Şekersiz Tiramisu Topları Tarifi

Ders Çalışırken Yenebilecek Zihin Açıklığı Veren 9 Atıştırmalık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Eğer şimdilerde okul hayatıyla aranızdaki mesafe Dünya ile Neptün arasındaki mesafe kadar çok olmuşsa "Ben okurken hiç ders çalışmadan sınavlardan geçerdim" cümlesini muhtemelen birçok defa kurmuşsunuzdur. Ama durun bi', şöyle iyice düşünün. Sizin de ders çalıştığınız, hatta zihin açıklığı kazanabilmeniz için kurşun kalemin ucunu, silgiyi falan yediğiniz olmuştur. İşte bu "zihin açıcı tarifler" listesi siz böyle tatsız tuzsuz şeyler yemeyin diye var.

İster üniversitede olsun, ister KPSS'ye hazırlansın, ister lisenin çılgın zamanlarında aksın, ister kurslardan kurslara koşsun ders çalışan herkes için ders çalışmayı eğlenceli hale getirecek, mutfakla çok ilginiz olmasa bile kolayca hazırlayabileceğiniz tarifler bunlar.

Buyursunlar efendim. Herkese beş pekiyili ders çalışmaları dileriz.

  • Narlı gevrekli çikolata


En sıkıcı derse bile çalışsanız çikolata yediğiniz an mutlu olmamanızın ihtimali yoktur. Nar ve çikolatanın muhteşem birlikteliğinden ortaya çıkan basit tarifimiz ders çalışma stresini keyfe dönüştürecek.

Neden daha önce denemedim diyeceksiniz: Narlı gevrekli çikolata tarifi

  • Hurmalı lokum


Her ısırıkta bal, ceviz, tarçın ve hurmanın muazzam birlikteliğini hissedebileceğiniz bu tarifimiz yalnızca 10 dakika içinde hazır oluyor.

Sizi enerjileyecek: Hurmalı lokum tarifi

  • Muzlu rulo krep


Muzu boş yemek yerine muz sevdalılarına önerdiğimiz bu tarif çok az uğraştıracak ama her şeye değecek.

Gözlerinizden kalpler çıkacak: Muzlu rulo krep tarifi

  • Yer fıstıklı bar

yer-fistikli-bar-tarifi
Çok basit malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarif vereceği enerjiden dolayı ders çalışırken sandalyeden zıplayarak düşmenize neden olabilir, uyarmadı demeyin.

Şarjınızı dolduracak: Yer fıstıklı bar tarifi

  • Çikolatalı enerji topları

cikolatali-enerji-toplari-tarifi

Ders çalışmak sizin için bir kara deliğin ortasına düşmek kadar enerjinizi alıyorsa bu pratik tarifimizle kendinize gelebilir, kara deliği yok bile edebilirsiniz.

Enerjinizi koruyacaksınız: Çikolatalı enerji topları tarifi

  • Kızarmış elma dilimleri


Çok kolay malzemelerle hızlıca hazırlayabileceğiniz bu tarifimiz elmanın iyisinden anlayan Pamuk Prenses'i bile kıskandıracak düzeyde.

Tatlı yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı: Kızarmış elma dilimleri tarifi

  • Şekersiz tiramisu topları


Sevmeyenin İtalya vizesi alamayacağı tatlı tiramisuyu küçük küçük toplar halinde ders çalışırken yemek sizlere İtalya'da Erasmus hayalleri kurdurtacak. Siz malzemelerle oynayabilir, buzdolabınızdaki malzemelerle de bu tarifi yapabilirsiniz.

Tane tane tiramisu: Şekersiz tiramisu topları tarifi

  • Muzlu çikolatalı Fransız tostu


Isırıldığı anda dünyadan uzaklaştırıp çok uzaklardaki galaksilerde turlar attıracak tarifimiz ders çalışırken şekeri düşenlere birebir gelecek.

Favori tostunuz olacak: Muzlu çikolatalı Fransız tostu tarifi

  • Pişmeyen şekersiz kurabiye


Ders çalışırken kahvenizin yanına çok yakışacak bu tarifimizin içindeki kakaonun tadı tüm finallerden en üst not ortalamasıyla geçmenin hissini yaşatacak.

Paylaşmak istemeyeceksiniz: Pişmeyen şekersiz kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?