Lutenitsa Tarifi

Hemen Şimdi Kavanozlarca Yapılası 10 Kışlık Kahvaltılık Sos Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havalar soğumaya başladı, kış hazırlıkları neredeyse tamamlandı. Ancak hala hazırlıklarını tamamlamamış olanlar ya da henüz hiç başlayamayanlar varsa, kışın, en soğuk günde bile huzurla, mutlulukla uyanmanıza destek olacak bu kışlık kahvaltılık sos tariflerini de hiç vakit kaybetmeden yapmalı.

O soğuk kış günlerini bir düşünün... Saat kaç olursa olsun, sıcacık yatağınızı bırakıp da güne başlamak, "gerçekten" uyanabilmek hiç kolay değil, değil mi? İşte sadece bunun için bile yapılması gereken bu nefis kahvaltılık sos tarifleriyle, güne güzel başlamanızı garantileyelim diyoruz.

Tuzlusundan acısına, hatta tatlısına, şimdiden hazırlayıp kavanozlara doldurabileceğiniz, kışın bir çırpıda dolaptan çıkarıp sıcacık kızarmış ekmeğinize sürebileceğiniz bu nefis kışlık kahvaltılık sos tariflerini hemen yapmaya başlayalım.

Hadi kolları sıvayın, mutfakta buluşalım!

 • Sizi önce bu nefis videomuza, hemen ardından da aşağıdaki tariflerimize doğru alalım

 • Lutenitsa tarifi

En sevdiklerimizi, en lezzetli halleriyle bir araya getiriyor, kavanozlara doldurup her sabah tekrar tekrar yemek üzere dolaba kaldırıyoruz. Biber, domates ve patlıcanın buluştuğu bu sosu, kaşık kaşık yemek isteyeceksiniz.

Kaç kavanoz hazırlasak: Lutenitsa tarifi

 • Zacusca tarifi

Kırmızı kapya biberlerin başrolde olduğu bu nefis sos Romanya mutfağından geliyor, biberlere tabii ki yine tüm lezzetiyle patlıcan, domates ve soğan gibi tatlar eşlik ediyor.

Yapalım o zaman: Zacusca tarifi

 • Ajvar tarifi

Balkanlardan çıkıp gelen, tadı damak tadımıza çok uyduğu için kahvaltı sofralarımızdan eksik etmediğimiz soslardan o. Zamanında bol bol yapmalı, tüm kış doya doya değerlendirmeli.

O, bir sos değil, sostan çok daha fazlası: Sarımsaklı kuru domates tarifi

 • Domates konservesi tarifi

Evde konserve yapılmaz diye düşünüyor, konserve olarak hep hazırlarını kullanıyorsanız bu tarifle tanışmanızın zamanı gelmiş de geçiyor bile demektir. Çünkü bilirsiniz...

En güzeli ev yapımı olandır: Domates konservesi tarifi

 • Sarımsaklı domates sos tarifi

Biraz daha bol aromalı bir tarif hazırlamak, içine sevdiğiniz farklı tatları da dahil etmek isterseniz sizi hemen bu tarifimize doğru alabiliriz. İçine ekleyeceğiniz sirke ve zeytinyağı sayesinde tam bir kahvaltılık sos olarak değerlendirebileceğiniz gibi dilerseniz onunla menemen hazırlayarak da kahvaltılarınızı şenlendirebilirsiniz.

Çok amaçlı sos: Sarımsaklı domates sos tarifi

 • Kırmızı biber ezmesi tarifi

Kapya biberler bu kez enerjinize enerji katmaya hazır cevizlerle, şifa dolu maydanozlarla, sarımsaklarla el ele veriyor, ortaya işte böyle ekmeklere süre süre yemek isteyeceğiniz, yanında sadece bir bardak demli çay isteyeceğiniz harika bir tada dönüşüyor.

Sofrada bir tek o olsa bile yeter: Kırmızı biber ezmesi tarifi

 • Kırmızı biberli domates sos tarifi

Özellikle uzun uzun yaptığınız, kimi zaman öğlene dek sofradan kalkmadığınız o mis gibi hafta sonu kahvaltılarında siz de sofrada en çok onu görmekten mutluluk duyanlardansanız bu sene de es geçmeyin ve hemen domates sosunuzu hazırlayın.

Bol biberli: Kırmızı biberli domates sos tarifi

 • Acuka tarifi

Baharatlardan söz etmişken onu unutmak olmaz. Şöyle ağzınızda tam kıvamında bir acılık ve enfes bir lezzet bırakacak bir sos arıyorsanız çok doğru yere geldiniz demektir.

Sizi hemen şöyle alalım: Acuka tarifi

 • Taze kayısı marmelatı tarifi

Sıra geldi tatlılara! Kahvaltılık sofrasını ağzınızı tatlandırmadan toplamayanlardansanız size hem çok lezzetli hem de şifa dolu bir önerimiz var!

Renginden şifa akar: Taze kayısı marmelatı tarifi

 • Pekmezli fındık kreması tarifi

Pekmezli Fındık Kreması Tarifi

Pekmezli Fındık Kreması Tarifi

Madem kışlık kahvaltılık sos tarifleri hazırlıyoruz, o zaman bağışıklığımızı güçlendirecek nefis tatlardan faydalanmadan olmaz. Şöyle pekmez ve fındık gibi iiki enerji deposunu bir araya getirip kendimizi kışın hissedilen o yorgunluktan, enerjisizlikten ve tabii ki kış hastalıklarından koruyalım diyoruz.

Buyurmaz mıydınız: Pekmezli fındık kreması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?