https://yemek.com/tarif/kirmizi-biber-ezmesi/ | Kırmızı Biber Ezmesi Tarifi

Hemen Şimdi Kavanozlarca Yapmak İsteyeceğiniz Kadar Nefis 10 Kışlık Kahvaltılık Sos Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havalar soğumaya başladı, kış hazırlıkları neredeyse tamamlandı. Ancak hala hazırlıklarını tamamlamamış olanlar ya da henüz hiç başlayamayanlar varsa, kışın, en soğuk günde bile huzurla, mutlulukla uyanmanıza destek olacak bu kışlık kahvaltılık sos tariflerini de hiç vakit kaybetmeden yapmalı.

O soğuk kış günlerini bir düşünün... Saat kaç olursa olsun, sıcacık yatağınızı bırakıp da güne başlamak, "gerçekten" uyanabilmek hiç kolay değil, değil mi? İşte sadece bunun için bile yapılması gereken bu nefis kahvaltılık sos tarifleriyle, güne güzel başlamanızı garantileyelim diyoruz.

Tuzlusundan acısına, hatta tatlısına, şimdiden hazırlayıp kavanozlara doldurabileceğiniz, kışın bir çırpıda dolaptan çıkarıp sıcacık kızarmış ekmeğinize sürebileceğiniz bu nefis kışlık kahvaltılık sos tariflerini hemen yapmaya başlayalım.

Hadi kolları sıvayın, mutfakta buluşalım!

  • Köz biberli kahvaltılık sos

Mezesinden turşusuna, salatasından ezmesine her haline bayıldığımız kapya biberlerle başlıyoruz. Ekmeğe sürmeye doyamayacağınız, bir kez yapınca, hemen kavanozlarca hazırlayıp her gün yemek isteyeceğiniz bir lezzet o.

Yapalım o zaman: Köz biberli kahvaltılık sos tarifi

  • Domates konservesi

Evde konserve yapılmaz diye düşünüyor, konserve olarak hep hazırlarını kullanıyorsanız bu tarifle tanışmanızın zamanı gelmiş de geçiyor bile demektir. Çünkü bilirsiniz...

En güzeli ev yapımı olandır: Domates konservesi tarifi

  • Sarımsaklı domates sos

Biraz daha bol aromalı bir tarif hazırlamak, içine sevdiğiniz farklı tatları da dahil etmek isterseniz sizi hemen bu tarifimize doğru alabiliriz. İçine ekleyeceğiniz sirke ve zeytinyağı sayesinde tam bir kahvaltılık sos olarak değerlendirebileceğiniz gibi dilerseniz onunla menemen hazırlayarak da kahvaltılarınızı şenlendirebilirsiniz.

Çok amaçlı sos: Sarımsaklı domates sos tarifi

  • Sarımsaklı kuru domates

Eğer domatesli tarifleri görünce "Ben artık taze domates bulamam ki buralarda" diye düşündüyseniz hiç üzülmeyin, mis gibi kurutulmuş domateslerle de efsane kahvaltılıklar hazırlayıp kavanozlara doldurabiliriz.

O, bir sos değil, sostan çok daha fazlası: Sarımsaklı kuru domates tarifi

  • Lutenitsa

En sevdiklerimizi, en lezzetli halleriyle bir araya getiriyor, kavanozlara doldurup her sabah tekrar tekrar yemek üzere dolaba kaldırıyoruz. Biber, domates ve patlıcanın buluştuğu bu sosu, kaşık kaşık yemek isteyeceksiniz.

Kaç kavanoz hazırlasak: Lutenitsa tarifi

  • Kırmızı biber ezmesi

Kapya biberler bu kez enerjinize enerji katmaya hazır cevizlerle, şifa dolu maydanozlarla, sarımsaklarla el ele veriyor, ortaya işte böyle ekmeklere süre süre yemek isteyeceğiniz, yanında sadece bir bardak demli çay isteyeceğiniz harika bir tada dönüşüyor.

Sofrada bir tek o olsa bile yeter: Kırmızı biber ezmesi tarifi

  • Çemen

Özellikle uzun uzun yaptığınız, kimi zaman öğlene dek sofradan kalkmadığınız o mis gibi hafta sonu kahvaltılarında siz de sofrada en çok onu görmekten mutluluk duyanlardansanız bu sene de es geçmeyin ve hemen çemeninizi hazırlayın.

Baharatları yeter: Çemen tarifi

  • Kahvaltılık acı sos

Baharatlardan söz etmişken acı severleri de unutmak olmaz. Şöyle ağzınızda tam kıvamında bir acılık ve enfes bir lezzet bırakacak bir sos arıyorsanız çok doğru yere geldiniz demektir.

Sizi hemen şöyle alalım: Kahvaltılık acı sos tarifi

  • Kuşburnu marmelatı

Sıra geldi tatlılara! Kahvaltılık sofrasını ağzınızı tatlandırmadan toplamayanlardansanız size hem çok lezzetli hem de şifa dolu bir önerimiz var!

Kış hastalıklarının en tatlı düşmanı: Kuşburnu marmelatı tarifi

  • Pekmezli fındık kreması

Pekmezli Fındık Kreması Tarifi

Pekmezli Fındık Kreması Tarifi

Madem kışlık kahvaltılık sos tarifleri hazırlıyoruz, o zaman bağışıklığımızı güçlendirecek nefis tatlardan faydalanmadan olmaz. Şöyle pekmez ve fındık gibi iiki enerji deposunu bir araya getirip kendimizi kışın hissedilen o yorgunluktan, enerjisizlikten ve tabii ki kış hastalıklarından koruyalım diyoruz.

Buyurmaz mıydınız: Pekmezli fındık kreması tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?