kek-kalibinda-pogaca-site

Yumuşacık Kıvamını İçindeki Yoğurttan Alan 10 Nefis ve Farklı Poğaça Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hepimiz evde yaptığımız poğaçaların yumuşacık olmasını istiyoruz. İşte bu aşamada işin içine süt giriyor. Ancak evde süt kalmadı diye yumuşacık poğaçalardan vazgeçeceğiz diye bir kaide de yok.

Zira yoğurt sayesinde de yumuşacık poğaça tariflerine imza atabilirsiniz. Bu yoğurtlu poğaçalar kıvamıyla, lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakacak.

Afiyet olsun.

  • 5 dakika poğaçası

Kim demiş poğaça yapmak için mutfakta saatlerinizi harcamak zorundasınız diye... Mayalanma süresini beklemeden sadece 5 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz bu yoğurtlu poğaça kadar pratiği yok.

Şipşak lezzet: 5 dakika poğaçası tarifi

  • Yoğurtlu poğaça

Bildiğiniz en yumuşacık kıvamlı poğaça ile tanışın. Açma görünümündeki bu poğaça yumuş yumuşluğunu içindeki yoğurda borçlu. Onu denemek için sebebiniz çok.

Pamuklara sararsın: Yoğurtlu poğaça tarifi

  • Kek kalıbında poğaça

Yine yumuşacık bir poğaça yapıyoruz. Bununla da kalmıyor, onu kek kalıbında pişiriyoruz. Böylece hem kıvamı, hem lezzeti hem de sunumuyla herkesi şaşırtacak bir poğaçaya imza atıyoruz.

Kahvaltıya da çok yakışır: Kek kalıbında poğaça tarifi

  • Mayasız poğaça

Fazla vaktiniz yok ve çay saatine poğaça yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Merak etmeyin, bu poğaça tarifi sayesinde mayalanmasını beklemeye gerek olmadan çok pratik poğaçalar hazırlayacaksınız.

Ağızda dağılır: Mayasız poğaça tarifi

  • Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça

3-2-1 poğaça olarak da bilinen bu poğaça tarifinin malzemeleri akılda kalıcı, lezzeti ise hiç unutulmayan türden. Üstüne üstlük günler geçse de öyle kolay kolay bayatlamıyor.

İlk günkü tazeliğinde: Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

  • Tepside pratik poğaça

Pratikliğimize pratiklik katıyor ve şekil verme zahmeti olmayan bir poğaça yapıyoruz. Tepside pişirilen bu poğaça dilim dilim yeniyor, çay da onu çok seviyor.

Kolaylık onun işi: Tepside pratik poğaça tarifi

  • Ev poğaçası

Kokusunu duyduğunuz anda anne evi özlemini de beraberinde getiren bir tarifte sıra. Tıpkı annenizin yaptığının tadında ve kıvamında bir poğaça yapmaya hazır mısınız?

Mis gibi kokar: Ev poğaçası tarifi

  • 3-2-1 poğaça

Poğaçaların kıvamını tam tutturamadığından yakınanlara çok kolay ve tutma garantili bir tarif vereceğiz. Ölçüleri asla şaşmayan bu poğaça mutfaktaki işinizi çok kolaylaştıracak.

Lezzete geri sayım: 3-2-1 poğaça tarifi

  • Bayatlamayan margarinli poğaça

Mayalama gerektirmeyen bu poğaça uzun süre bayatlamamasıyla gönüllere taht kuruyor. Yumuşacık kıvamını yoğurttan alan bu poğaça her evde denenmesi gereken bir tarif.

Hayaldi, gerçek oldu: Bayatlamayan margarinli poğaça tarifi

  • Sosyete poğaçası

Sosyete Poğaçası Tarifi

Sosyete Poğaçası Tarifi

Adı sosyete poğaçası olsa da hemen her evde pişen bir tarif bu. Şekliyle farklılık yaratan sosyete poğaçası pratikliği ve iştah kabartan lezzetiyle ortamların aranan yüzü olacak.

Kameralar onu çekiyor: Sosyete poğaçası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?