https://yemek.com/tarif/bomboloni/ | Bomboloni Tarifi

Bir An Önce Her Mutfakta Yerini Alması Gereken 12 Değişik Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hamur işleri mutfağımızın en özel, en sevilen, en lezzetli yanlarından biri. Tek başlarına günün her anında karnımızı doyurabilmeleri, gerektiğinde en ala akşam yemeğine bile dönüşebilmeleri bile bunu kanıtlamaya yeter de artar bile. Tam da bu yüzden onlara hak ettiği değeri verelim, hep aynı hamur işi tariflerini hazırlamaktansa birbirinden değişik, belki de bugüne dek hiç denemediğiniz farklı hamur işleri ile tanışalım diyoruz bugün.

Siz de hep aynı hamur işlerini yapmaktan az da olsa sıkıldıysanız, şöyle çay saatlerinize görüntüsüyle, yapımıyla, lezzetiyle farklılık katacak bir hamur işi tarifi arıyorsanız hemen aşağıdaki tariflerimize göz atın deriz.

Fırından yükselen mis gibi kokusuna kendinizi kaptıracağınız, daha malzemeleri hazırlarken karnınızdan gurultuların yükselmesine sebep olacak nefis ve farklı hamur işleri geliyor...

Tarif defterlerinizde bu lezzetlere de yer açın!

Şimdiden ellerinize sağlık ve afiyetler olsun diyor, başlıyoruz.

 • Peremeç tarifi

Nefis bir hamur kıyma harcıyla buluşuyor, lezzeti üzerine gelen yoğurt ve özel sosla katlanıyor. Tatar mutfağının en özel lezzetlerinden peremeç, öğle ya da akşam yemeği olarak değerlendirebileceğiniz en farklı ve en lezzetli hamur işi tariflerinden biri olup çıkıyor.

Lezzetiyle bağımlılık yapıyor: Peremeç tarifi

 • Rulo katmer tarifi

Hemen her evde bulunan malzemelerle şipşak hazırlanan, kahvaltılardan çay saatlerine, midenizden gurultuların yükseldiği her ana uygun bir tarif o. Daha önce deneme fırsatı bulamadıysanız ilk demleyeceğiniz çayın yanına hemen davet etmelisiniz.

Çay demlenene dek hazır: Rulo katmer tarifi

 • Kayseri yağlaması tarifi

Kayseri dendiğinde aklınıza hala sadece mantı geliyorsa bu nefis mutfağa haksızlık ediyorsunuz demektir. Son yıllarda bilinirliği daha bir artan bu nefis yağlamayı hiç vakit kaybetmeden denemenin vakti geldi de geçiyor bile.

Bu lezzete geç kalmak olmaz: Kayseri yağlaması tarifi

 • Kahvaltılık kolay bazlama tarifi

Bugüne dek bazlamanın hep uzun uzun mayalanarak hazırlanması gerektiğini düşünmüş olabilir, yaptığınız tüm bazlamaları o şekilde hazırlamış olabilirsiniz ama hep dediğimiz gibi mutfakta imkansız diye bir şey yok aslında.

Çok kısa sürede de mis gibi olur: Kahvaltılık kolay bazlama tarifi

 • Sodalı kuru gevrek tarifi

Bir tarif düşünün, bir kez yapıyor, günlerde sanki fırından yeni çıkmışçasına taze bir şekilde yiyebiliyorsunuz. Üstelik pastanelerden aldığınız o tuzlu kuru pastaları bile unutturacak kadar lezzetli oluyor...

İşte bu tarifle hayaller gerçek oluyor: Sodalı kuru gevrek tarifi

 • Bomboloni tarifi

Hep tuzlu hamur işlerinden söz etmek olmaz, içi pastacı kremasıyla dolu, şöyle pofuduk bir önerimiz de var! Bakmayın isminin tanıdık olmamasına kendisi nereden baksanız İtalyan lokması.

İçi en dolusundan: Bomboloni tarifi

 • Pastiç tarifi

Şimdi de rotamızı İzmir'e doğru çeviriyor, İzmir köftesi ya da lokması kadar çok bilinmese de bir an önce tüm mutfaklarda, tüm sofralarda kendine yer bulması gereken bir lezzetle devam ediyoruz.

Onsuz geçen günlerinize üzüleceksiniz: Pastiç tarifi

 • Çikolatalı çiçek çörek tarifi

Bugüne dek yaptığınız tüm çörekleri değil, tüm hamur işlerini unutturacak kadar şık ve enfes bir lezzet geliyor... Yapımı düşündüğünüzden kolay, lezzetiyse dev bir olay.

Tadına bakan hemen sizden tarifini isteyecek: Çikolatalı çiçek çörek tarifi

 • Erzincan lokumu tarifi

Farklı hamur işleri arayışımıza bir destek de Erzincan mutfağından geliyor, mutfağınızda büyük ihtimalle her zaman olan tanıdık malzemeler bu kez tadı damağınızdan silinmeyecek çok özel lokumlara dönüşüyor.

Dilimlerce yenir: Erzincan lokumu tarifi

 • Elmalı ıslak kek tarifi

Hamur işleri arasında kendine yepyeni bir dünya açmış olan, her hali nefis kek tariflerini zaten çok seviyoruz, kabul ama söz konusu ıslak kek olduğunda akan sular duruyor desek yeri. Üstelik böylesi, daha önce hiç denenmedi.

Tam kıvamında dokusuyla, karşınızda: Elmalı ıslak kek tarifi

 • Pişmaniye kurabiye tarifi

İçinde kullanacağınız malzemeler sayesinde damağınızda hissettireceği o doku tam bir pişmaniyeyi andıracak, şu ana kadar denediğiniz kurabiyelerin en farklı ve en lezzetlilerinden olacak. Bu tarif aramızda bir sır olarak kalsın isteyecek

Onu kimselerle paylaşmak istemeyeceksiniz: Pişmaniye kurabiye tarifi

 • Semlor tarifi

Semlor Tarifi

Semlor Tarifi

Görüntüsü profiterolü andırsa da yapılışındaki farklılıklar sayesinde ondan ayrılan, ilk lokmayı alır almazsa "Profiterol de neymiş, yaşasın semlor" dedirten bir tatlıyla noktalayım listemizi.

İsveç'in tatlı prensesi: Semlor tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?