TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Bir Dilimi Bile İnsanı Mutlu Etmeye Yeten 15 Bol Çikolatalı Pasta Tarifi

https://yemek.com/tarif/kakaolu-pasta/ | Kakaolu Pasta Tarifi
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Pasta tariflerinin en sevilenlerin başında geliyor kuşkusuz çikolatalı pasta tarifleri. Doğum günü pastalarından çayın yanında ikram edilen kolay ve değişik yaş pastaların en aranılanlarından olan çikolatalı pastalarla mutlu edemeyeceğiniz kimse yok.

İster kendinizi şımartmak, ister çocukları sevindirmek, ister misafirlerinizi mutlu etmek için yapmak isteyin bu birbirinden nefis ve değişik çikolatalı pasta tariflerini mutlaka bir köşeye not edin.

Dışarıdan aldıklarınızdan daha lezzetli olacak çikolatalı pasta tarifleri karşınızda...

 • Çikolatalı pasta

Dışarıdan aldığınız pastaları aratmayacak, herkese "Ben yaptım" diye gururla anlatacağınız bir tarifle başlıyoruz. Onu yemek için doğum gününü bekleyemezsin.

Bir dilim asla yetmez: Çikolatalı pasta tarifi

 • Portakallı çikolatalı pasta

Portakal mevsimindeyken onu nefis bir pasta tarifine dahil etmesek olmazdı. Mis gibi kokusu ve aromasıyla çikolatalı kek tanımına yeni bir anlam katan bu tarifi tüm kalbinizle seveceksiniz.

Şimdi tam zamanı: Portakallı çikolatalı pasta tarifi

 • Çikolatalı muzlu rulo pasta

Çocukluğumuzdan geriye kalan en güzel hatıralardan rulo pastaları özleyenler buraya. Bol çikolatalı, muzlu nefis bir pastaya hayır diyecek kimse tanımıyoruz.

Sarılmalı ona: Çikolatalı muzlu rulo pasta tarifi

 • Çikolatalı krep pasta

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi incecik krepleri bu sefer farklı bir pasta tarifine davet ediyoruz. Kreplerin böyle lezzetli bir birlikteliğe imza atacağına inanamazdınız.

Doğum günü pastalarına taş çıkartır: Çikolatalı krep pasta tarifi

 • Ağlayan pasta

Siz onun ağladığına bakmayın, halbuki o hepimizi mutlu etmek için var! Yumuşacık bir kek, bol kakaolu çikolata sosu ve krem şantinin müthiş uyumuna şahit olmaya hazır olun.

Kıvamı şaşmaz: Ağlayan pasta tarifi

 • Mus kremalı pasta

Mousse (mus) kreması, kakaolu pasta tabanı, krem şanti ve muz dilimleri bir araya geliyor ve nefis bir ev yapımı çikolatalı pastaya dönüşüyor. Yemeye doyamazsın.

Sevdiklerinizi mutlu edin: Mus kremalı pasta tarifi

 • Halley bisküvili pasta

Başlı başına nefis bir lezzet olan Halley kuru meyveler, ceviz içi, sıcak çikolata sosuyla birleşiyor ve yediğiniz en değişik ve en lezzetli pastalardan birine dönüşüyor.

Üstelik çok pratik: Halley bisküvili pasta tarifi

 • Doğum günü pastası

Doğum gününde sevdiklerinize sürpriz yapmanın en güzel yolu ona kendi ellerinizle hazırladığınız nefis bir doğum günü pastası hediye etmek. O zaman ne duruyorsunuz, başlıyoruz!

Mutlu yıllar: Doğum günü pastası tarifi

 • Kakaolu pasta

Ortası akışkan kremalı, keki kakaolu, üzeri bitter çikolatalı ganaj kremalı bir pasta düşünün ve sonra onu yerken nasıl bir keyif alacağınızı... Gerisi sandığınızdan bile kolay.

Aşk böyle bir şey: Kakaolu pasta tarifi

 • Mısır gevrekli pasta

Sabah kahvaltısının sütle yenen lezzeti mısır gevrekleri bu tarifte kendini aşıyor ve daha önce hiç yemediğiniz türden bir çikolatalı pastaya dönüşüyor.

Gerisi lezzet, gerisi keyif: Mısır gevrekli pasta tarifi

 • Pankek pasta

Mutfağın en acemilerinin bile kolaylıkla yapabileceği bir pasta tarifi bu. Üstelik fırına bile gerek yok; tavada pişiyor; hafifliğiyle ve pratikliğiyle herkesten tam puan alıyor.

Masumiyet: Pankek pasta tarifi

 • Şarlot pasta

Birkaç çatal aldıktan sonra içinizi bayan o çikolatalı pastalardan değil bu. Kremanın verdiği o ağırlık yok, kekinden muhallebisine içindeki her şey hafif, tam olması gibi!

Kalabalık davetlere: Şarlot pasta tarifi

 • Pratik yanardağ pasta

Sunumuyla gözlerin fal taşı gibi açılmasına sebep ancak mutfakta sadece 15 dakikanızı alacak bir pasta bu. Misafirleriniz onu şaşkınlık ve keyifle yerken siz de keyfini süreceksiniz.

Onlara küçük sürprizler yapın: Pratik yanardağ pasta tarifi

 • Kozalak pasta

Bu pasta tarifinde un yok! Sürpriz malzemeleri ve şaşırtıcı sunumuyla favori tarifleriniz arasına girecek olan kozalak pasta için özel günleri beklemek istemeyeceksiniz.

Eğlenceli tarif: Kozalak pasta tarifi

 • Kubbeli pasta

https://yemek.com/tarif/kubbeli-pasta/ | Kubbeli Pasta Tarifi

Kubbeli Pasta Tarifi

İçi muhallebi dolgulu, dışı kakaolu kek kaplı, üstü de bitter çikolatalı ganajlı harika bir pasta ile veda ediyoruz size. Kendisini çok sevecek, bu pratik lezzeti çay saatlerine hemen hazırlamak isteyeceksiniz.

Mutluluktan dört köşe: Kubbeli pasta tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?