Sofraya Tek Başına Hakim Olacak Ana Yemek Gücünde 9 Farklı Tavuklu Pilav Tarifi

https://yemek.com/tarif/tavuklu-baharatli-pilav/| Tavuklu Baharatlı Pilav Tarifi
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253423 takipçi1770 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Temmuz 25, 2019
Duygu Arslan
Şubat 12, 2019
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Cemre Özgüzel
Ekim 16, 2018

Hangimiz sokak lezzetlerinin başında gelen tavuklu pilava bayılmıyoruz ki? Tavuk yemeklerinin yanına da çok yakışan pilav yeri geliyor tavukla güçlerini öyle bir birleştiriyor ki bu birliktelik nice ana yemeğe meydan okuyor, doyuruculuğu ve lezzetiyle klasik tereyağlı pirinç pilavını gölgede bırakıyor.

Biz de bundan yola çıkarak ana yemek gücündeki tavuklu pilav çeşitlerini bir araya getirelim, sofralarınıza lezzet ve farklılık taşıyalım dedik.

Şimdiden deneyen herkese afiyet olsun!

Bildiklerinizden çok farklı: Güveçte tavuklu arpa şehriye pilavı

Tencereleri şimdilik rafa kaldırabilirsiniz. Çünkü bol sebzeli, mantarlı, tavuklu nefis bir pilav için güveçleri saklandıkları yerden indiriyor ve başka hiçbir yerde olmayan bu nefis tarifi soframıza davet ediyoruz.

Şefin seçimi: Güveçte tavuklu arpa şehriye pilavı tarifi

Sokak lezzetlerinin şahı: Tavuklu pilav

Ne zaman sokakta tavuklu pilav satan bir seyyar tezgah görseniz kendinizi tutamıyor ve mutlaka yeme ihtiyacı hissediyorsanız yalnız değilsiniz. Ama artık bu lezzeti eve de taşımanın zamanı.

Ayranın sevgilisi: Tavuklu pilav tarifi

Tek tencereden çıkan lezzet: Tavuklu bulgur pilavı

Ne kadar kolay gözükse de ancak en deneyimli ellerden en güzeli çıkan bulgur pilavı bu sefer kendisine tavuk göğsü parçalarının eşlik etmesine izin veriyor, sofraya farklılık getiriyor.

Kaşık kaşık yersin: Tavuklu bulgur pilavı tarifi

Fırınları hazırlayalım: Tavuklu büryan pilavı

İçinde bolca soğan, domates ve baharat olan, tavuk suyuyla lezzetini ikiye katlayan bir pilav düşünün. Sonra bu pilavın tencerede değil fırında piştiğini usul usul piştiğini hayal edin. Diyeceklerimiz bu kadar.

Akşama ziyafet var: Tavuklu büryan pilavı tarifi

Kalabalık sofralara: Tavuklu baharatlı pilav

Akşama kalabalık bir misafir grubu geliyor olabilir, eliniz ayağınıza dolaşmış, "Ne pişirsem?" diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Şimdi tüm endişelerinizi bir kenara bırakın ve tüm misafirlerinizi kendinize hayran bıraktıracak bu pilavla tanışın.

Baharatların gücü adına: Tavuklu baharatlı pilav tarifi

Baş köşe onun: Tavuklu bademli pilav

Havuçlu, bademli pilava tavuk butlar eşlik ediyor ve en kallavi sofraların bile altından kalkacak bir lezzete dönüşüyor. Doyurucu bir akşam yemeğinin hakkını vermek isteyenlere...

Durduk yerde misafir çağırtır: Tavuklu bademli pilav tarifi

Şov onun işi: Bulgurlu tavuk kapama

Bütün tavuğu pişirirken içine koyduğumuz zencefil, köri, mor reyhan ve kekiğin mis gibi kokusu ve aroması tüm pilava geçiyor, şimdiye kadar yiyip yiyebileceğiniz en farklı tarife dönüşüyor.

Hazırlaması da sandığınızdan çok daha kolay: Bulgurlu tavuk kapama tarifi

Bir Hatay lezzeti: Kepse pilavı

Ülkenin gastronomi merkezi Hatay'a uğramadan listemizi bitiremezdik. Bol baharatlı, yasemin pirinciyle yapılan, rengarenk bir pilav olan kepse pilavı sofranıza konuk olmak için can atıyor.

Dumanı üstünde: Kepse pilavı tarifi

Her şeyiyle çok farklı: Biryani

Biryani Tarifi

Biryani Tarifi

Daha çok Hindistan ve Pakistan mutfağında karşımıza çıkan bir lezzet bu. Ona pilav demek biraz haksızlık çünkü hem yapım aşamaları hem de lezzeti bir pilavdan beklediğinizden çok farklı. Deneyince ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Değişik lezzetlere açık olanlara: Biryani tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?