Karadeniz'in Değerlisi Hamsiyi Size Daha Çok Sevdirecek 9 Nefis ve Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Karadeniz'in en meşhur tatlarından, denizlerimizin en bol bulunan lezzeti, pek balık yemeyenin bile en sevdiği balıklar sıralamasında ilk sıralara koyduğu hamsi bugünkü konuğumuz.

Kılçığıyla yiyecek kadar çok sevdiğimiz hamsiyi hep aynı şekilde tüketmekten sıkılanlar ve farklı hamsi tarifleri arayanlar için nefis balık tariflerini bir araya getirdik.

Hamsiler uzaklara kaçmadan, yasak başlamadan bu hamsi tariflerine mutlaka şans verin deriz.

Not: Bu arada hamsi ayıklamak size zor geliyorsa onu en kolay şekilde temizlemenizi sağlayacak püf noktalarına şu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

 

En pratik hali: Hamsi tava tarifi

Akşama hızlıca nefis bir sofra kurmak istediğinizde imdadınıza yetişecek olan hamsi tava hazırlanışının kolaylığıyla favoriniz olmayı hak ediyor.

Yanına da bol yeşil bir salata: Hamsi tava tarifi

Pek sağlıklı: Fırında hamsi tarifi

İçerdiği Omega-3 ile kalp damar dostu olan hamsiyi sofraya en sağlıklı haliyle davet edelim dedik, üzerine salçalı sos gezdirip fırına verdik.

Nefis oldu nefis: Fırında hamsi tarifi

Mısır unu aşkına: Hamsi kuşu tarifi

En sevilen ve evlerde en çok yapılan hamsi tariflerinden biri o. Çırpılmış yumurta ve mısır ununa bulanıp çıtır çıtır kızaran hamsi kuşu en balık sevmeyene bile balık yedirme garantili bir tarif.

Yanında mısır ekmeği de olsun: Hamsi kuşu tarifi

Bildiğiniz tüm pilavları unutun: Hamsili pilav tarifi

Pilav ile balığı normalde yan yana koymakta zorlanıyor olabilirsiniz ancak tereyağlı iç pilavla buluşan hamsilerin ortaya çıkardığı bu lezzet bombasını denedikten sonra bizce fikriniz değişecek.

Kaşık kaşık yenir: Hamsili pilav tarifi

Çocuklara balık sevdirir: Hamsi köftesi tarifi

Tavasından buğulamasına, ızgarasından pilavına her türlüsü yapılan hamsiden yeri geliyor nefis bir köfte de yapılabiliyor. Üstelik bir gün önceden kalan hamsileri değerlendirmenin en güzel yolu kendisi...

Onu bir de böyle deneyin: Hamsi köftesi tarifi

Ekmeğin böylesi: Hamsikoli tarifi

Bol yeşillikli, bol hamsili bir ekmek tarifi düşünün. Çoğunlukla Rize yöresinde yapılan hamsikolide hamsi haricinde pazı, dereotu, maydanoz ve taze soğan da var.

Üstelik glutensiz: Hamsikoli tarifi

Sandığınızdan çok daha kolay aslında: Fırında hamsili pilav tarifi

Karadeniz'de evlerde sıklıkla pişen hamsili pilavı yapmak gözünüzü korkutuyorsa bu tarif fikrinizi değiştirecek. Kalabalık sofraları da tıka basa doyuracak fırında hamsili pilav sunumuyla da kalpleri çalmaya hazır.

Sen ne güzelsin Karadeniz: Fırında hamsili pilav tarifi

Çok havalı: File hamsi tava tarifi

Her haline ayrı ayrı hayran olduğumuz hamsiyi bu sefer farklı bir şekilde hazırlıyor ve sofraya görkem katması için davet ediyoruz. Onu eminiz daha önce böyle denemediniz.

Sunumuyla çok farklı: File hamsi tava tarifi

Üstelik kokusuz: Yağlı kağıtta hamsi tava tarifi

Yağlı Kağıtta Hamsi Tava Tarifi

Yağlı Kağıtta Hamsi Tava Tarifi

Hamsiyi çok seviyor ancak kızartma yaptıktan sonra mutfağa, hatta tüm eve sinen o inatçı hamsi kokusundan pek hoşlanmıyorsanız doğru tariftesiniz. Hem pratik, hem kokusuz hamsilerin sırrı bu lezzette saklı.

Daha fazla hamsi yemek için en güzel sebep: Yağlı kağıtta hamsi tava tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?