Pırasalı Ekşili Hamsi Tarifi

Hamsiyi Size Daha Çok Sevdirecek 11 Nefis ve Farklı Hamsi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Karadeniz'in en meşhur tatlarından, denizlerimizin en bol bulunan lezzeti, pek balık yemeyenin bile en sevdiği balıklar sıralamasında ilk sıralara koyduğu hamsi bugünkü konuğumuz.

Kılçığıyla yiyecek kadar çok sevdiğimiz hamsiyi hep aynı şekilde tüketmekten sıkılanlar ve farklı hamsi tarifleri arayanlar için nefis balık tariflerini bir araya getirdik.

Not: Bu arada hamsi ayıklamak size zor geliyorsa onu en kolay şekilde temizlemenizi sağlayacak püf noktalarına şu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

 • Hamsi tava tarifi

Akşama hızlıca nefis bir sofra kurmak istediğinizde imdadınıza yetişecek olan hamsi tava hazırlanışının kolaylığıyla favoriniz olmayı hak ediyor.

Detaylı tarifi burada: Hamsi tava tarifi

 • Fırında hamsi tarifi

İçerdiği Omega-3 ile kalp damar dostu olan hamsiyi sofraya en sağlıklı haliyle davet edelim dedik, fırında pişirdik.

Detaylı tarifi burada: Fırında hamsi tarifi

 • Hamsi kuşu tarifi

En sevilen ve evlerde en çok yapılan hamsi tariflerinden biri o. Çırpılmış yumurta ve mısır ununa bulanıp çıtır çıtır kızaran hamsi kuşu en balık sevmeyene bile balık yedirme garantili bir tarif.

Detaylı tarifi burada: Hamsi kuşu tarifi

 • Hamsili pilav tarifi

Pilav ile balığı normalde yan yana koymakta zorlanıyor olabilirsiniz ancak tereyağlı iç pilavla buluşan hamsilerin ortaya çıkardığı bu lezzet bombasını denedikten sonra bizce fikriniz değişecek.

Detaylı tarifi burada: Hamsili pilav tarifi

 • Hamsi köftesi tarifi

Tavasından buğulamasına, ızgarasından pilavına her türlüsü yapılan hamsiden yeri geliyor nefis bir köfte de yapılabiliyor. Üstelik bir gün önceden kalan hamsileri değerlendirmenin en güzel yolu kendisi...

Detaylı tarifi burada: Hamsi köftesi tarifi

 • Hamsikoli tarifi

Bol yeşillikli, bol hamsili bir ekmek tarifi düşünün. Çoğunlukla Rize yöresinde yapılan hamsikolide hamsi haricinde pazı, dereotu, maydanoz ve taze soğan da var.

Detaylı tarifi burada: Hamsikoli tarifi

 • Fırında hamsili pilav tarifi

Karadeniz'de evlerde sıklıkla pişen hamsili pilavı yapmak gözünüzü korkutuyorsa bu tarif fikrinizi değiştirecek. Kalabalık sofraları da tıka basa doyuracak fırında hamsili pilav sunumuyla da kalpleri çalmaya hazır.

Detaylı tarifi burada: Fırında hamsili pilav tarifi

 • Pırasalı ekşili hamsi tarifi

Her haline ayrı ayrı hayran olduğumuz hamsiyi bu sefer farklı bir şekilde hazırlıyor ve sofraya görkem katması için davet ediyoruz. Onu eminiz daha önce böyle denemediniz.

Detaylı tarifi burada: Pırasalı ekşili hamsi tarifi

 • Hamsi marine tarifi

Hamsileri marine olarak uzun süre saklayabileceğiniz, meze olarak servis edebileceğiniz nefis bir balık tarifi hazırladık. 

Detaylı tarifi burada: Hamsi marine tarifi

 • Airfryer'da çıtır hamsi tarifi

Mısır unu kaplı tek lokmalık hamsilerle hazırladığımız bu çıtır hamsi tarifine bayılacaksınız. Üstelik airfryer'da piştiği için çok da hafif.

Detaylı tarifi burada: Airfryer'da çıtır hamsi tarifi

 • Hamsi buğulama tarifi

Hamsi Buğulama Tarifi

Hamsi Buğulama Tarifi

Kızartması ayrı nefis ama hamsinin buğulaması da bir o kadar nefis, harika ve tabi ki daha sağlıklı oluyor. Soğanlı, limonlu nefis hamsi buğulama karşınızda.

Detaylı tarifi burada: Hamsi buğulama tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?