https://yemek.com/tarif/islak-kurabiye/ | Islak Kurabiye Tarifi

Koca Bir Tepsinin Hepsini Bitirme Garantili 14 Farklı Kakaolu Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayın yanında ikram edilenlerin en ağız sulandırıcısı, kahve sohbetlerinin eşlikçisi, süte batırıp batırıp yemelik kakaolu kurabiyeler... Adının geçmesi bile insanın içini mutlulukla kaplıyorken kurabiye tariflerinin 7'den 70'e en sevileni kakaolu kurabiyeleri daha fazla evin mutfağına sokmaya kararlıyız.

Kakaolu kurabiye diyince aklınıza tek çeşit kurabiye gelmesin; zira yapabileceğiniz birbirinden farklı, çeşit çeşit kakaolu kurabiye var.

Size en uygun olanı seçin, çayı demleyin, kahveyi hazırlayın ve evden mis gibi kokuların yükselmesini keyifle izleyin.

Afiyetle...

 

 • Elmas kurabiye tarifi

Parıl parıl parlayan, en değerli tarifiniz olacak elmas kurabiyeyle tanışın. Sunumuyla kalpleri ilk görüşte on ikiden vuracak elmas kurabiyeleri yemeye kıyamayacak kadar çok seveceksiniz.

Bir tepsi yetmez: Elmas kurabiye tarifi

 • Antep fıstıklı kakaolu kurabiye tarifi

Pastanelerde görmeye alışkın olduğumuz bir ucu çikolata bulanmış kurabiyeleri evimizin mutfağının konforunda hazırlıyor, eşe dosta gururla ben yaptım diyoruz.

Çok şık: Antep fıstıklı kakaolu kurabiye tarifi

 • Kahve çekirdeği kurabiye tarifi

Şekliyle herkesi şaşırtacak kurabiyeler hazırlamaya ne dersiniz? Ayıla bayıla içtiğimiz kahvelerin ham maddesi kahve çekirdeklerinden ilhamını alan bu kurabiye lezzetiyle de kahve saatlerine pek yakışıyor.

Kahve fincanları hazırlansın: Kahve çekirdeği kurabiye tarifi

 • Kakaolu çatlak kurabiye tarifi

Evde sürekli bulunan malzemelerle hazırlanan kakaolu çatlak kurabiyenin yapımı hem çok eğlenceli hem de sandığınızdan çok daha basit. Üstelik içinde margarin değil sıvı yağ var!

Biraz çılgınlık hepimizin hakkı: Kakaolu çatlak kurabiye tarifi

 • Islak kurabiye tarifi

Brownie'yi andıran kurabiyeler düşünün. Islak kek sevenlerin görünce hemen aşka geleceği ıslak kurabiyeler herkese kendini sevdirmeye kararlı.

Yok böyle bir lezzet: Islak kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

Hazırlaması sadece beş dakika ve sadece üç basit malzemeye ihtiyacınız var: Un, sıvı yağ ve toz puding! Daha kolayı gerçekten yok; lezzeti ise dünyalara bedel.

Çat kapı gelen misafire: Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

 • Brownie kurabiye tarifi

Bugün fırınlarımızı bol çikolatalı bir brownie için değil, brownie kurabiye için ısıtıyoruz. Kakaonun bolca kullanılıp ıslak dokusuyla kalplerinizi eritmeye hazırlanan brownie kurabiye bir kez denenince bir daha vazgeçilemeyecek bir tarif.

Kaç tane yersin: Brownie kurabiye tarifi

 • Kakaolu tahinli kurabiye tarifi

Pekmezin aşkı, kış günlerinin enerji kaynağı tahin bu sefer güçlerini kakao ile birleştiriyor ve koca bir tepsiyi bitirmek isteyeceğiniz kadar nefis bir kurabiyenin baş kahramanı oluyor.

Fırından çıkar çıkmaz yemek istersin: Kakaolu tahinli kurabiye tarifi

 • Parıltılı kurabiye tarifi

Önce ortasındaki akışkan çikolatasından mı yoksa kıyır kıyır hamurundan mı tadına bakmaya başlayacağınızı şaşıracağınız bir tarif bu. Kendinizi şımartmanın en nefis yolu ile tanışın.

Göz kamaştırır: Parıltılı kurabiye tarifi

 • Sürprizli kurabiye tarifi

Sevdiklerinizi şaşırtmak hiç bu kadar lezzetli olmamıştı. Hem şekli hem de içinde saklı sürpriziyle herkesin aklını başından alacak bir kurabiyeyle tanışmaya hazır olun.

Kalpler küt küt: Sürprizli kurabiye tarifi

 • Sandviç kurabiye tarifi

Özellikle minik gurmelerin ağzına layık bir tarif olan sandviç kurabiye farklılaşmak isteyenler için nefis bir tarif. Üstelik yapması da yemesi de çok eğlenceli.

Çocuklar bunu beğendi: Sandviç kurabiye tarifi

 • Sıvı yağlı kurabiye tarifi

Kurabiye tariflerinde margarin, tereyağı gibi katı yağları kullanmak istemeyenlere sıvı yağla yapabilecekleri bir tarifle geldik. Kıvamı da lezzeti de pek yerinde.

Mutfakta her şey mümkün: Sıvı yağlı kurabiye tarifi

 • Makara kurabiyesi tarifi

Makara Kurabiyesi Tarifi

Makara Kurabiyesi Tarifi

Yanlış duymadınız, bu kurabiyelerin şeklini bildiğimiz makaralarla veriyoruz. Herkesin sunumunu görünce nasıl yaptığınızı soracağı makara kurabiyenin sırrını paylaşmak ya da paylaşmamak size kalmış.

İğne-iplik kutusu göreve: Makara kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?